شایسته سالاری در انتصابات شهرداری لحاظ شود

شایسته سالاری در انتصابات شهرداری لحاظ شود

رئیس شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه در جابجایی و انتخاب نیروهای شهرداری دخالتی نداریم گفت: شهردار باید در بحث انتصابات شایسته‌سالاری نیروها را در نظر گیرد .


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، کامران گردان در چهاردهمین جلسه صحن شورا افزود: بارها به استفاده بهینه از نیروهای انسانی در شهرداری به شهردار تأکید شده است؛ امیدواریم شهردار با شایسته‌سالاری و استفاده از نیروهای متخصص تحولی را در شهر ایجاد کند.
‘گردان با بیان اینکه البته پیگیر شناسایی و استفاده بهینه از نیروهای انسانی در شهرداری هستیم اظهار کرد: شهردار می تواند از نظرات مشورتی شورا در بکارگیری نیروی انسانی به منظور استفاده بهینه از آنها و شایسته‌سالاری استفاده کند.

 

کاوسی: ضرورت استفاده بهینه از نیروی انسانی متخصص در شهرداری

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای شهر همدان نیز در نطق پیش از دستور این جلسه با بیان اینکه سوم خردادماه یکی از عملیات‌های بزرگ رقم خورد اظهار کرد: از ویژگی‌های بارز این عملیات وحدت بین سپاه و ارتش بود.
اکبر کاوسی امید گفت: این عملیات با هدف مقدماتی فتح خرمشهر و هدف میانی آزادسازی قدس شکل گرفت تا به هدف نهایی ظهور حضرت ولیعصر(عج) منجر شود.
وی همچنین با اشاره به بحث نیروی انسانی در شهرداری با انتقاد از اینکه با توجه به مباحث پیگیری شده به صورت بهینه از نیروی انسانی در شهرداری استفاده نمی‌شود افزود: استفاده بهینه از نیروهای انسانی باید در دستور کار شهرداری قرار گیرد چرا که استفاده بهینه از نیروی انسانی متخصص و متعهد بهترین حالت برای ادامه کار در شهرداری است.
کاووسی‌امید با بیان اینکه باید برنامه‌ای برای استفاده بهینه از نیروی انسانی در شهرداری داشته باشند تصریح کرد: وقتی استفاده بهینه از نیروهای انسانی متخصص در شهرداری نباشد، نیرو های غیر حرفه ای بکارگرفته می شود.

 

فتحی: لزوم افزایش حقوق کارگران فضای سبز شهرداری

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان نیز با اشاره به اینکه انعقاد قرارداد نیروهای فضای سبز شهرداری در اسفندماه سال ۹۷ بوده است گفت : این قراردادشامل افزایش حقوق کارگری تعیین شده از سوی دولت نمی‌شود .
علی فتحی خواستار افزایش حقوق کارگران در این بخش با توجه به مصوبه دولت مبنی بر افزایش حقوق کارگران و در نظر گرفتن حداقل یک‌میلیون و ۵۳۰ هزار تومان برای آنها شد و گفت: با توجه به هزینه‌ها و گرانی تدبیری اندیشیده شود که اختلاف ۳۰۰ هزار تومانی به حقوق آنها افزوده شود که برای این قشر مبلغ قابل توجهی است.

حمید بادامی‌نجات نایب رئیس شورای شهر همدان نیز در خصوص پرداخت حقوق نیروهای شهرداری گفت: اگر حقوق حتی کمتر از یک ریال نیز تفاوت پرداخت داشته باشد تخلف است و باید نظارت شود.

گیاه شناس: جاده دانشگاه آزاد نیاز به ایمن سازی دارد

رییس مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه تردد در جاده دانشگاه آزاد اسلامی همدان خطرساز است و نیاز به ایمن سازی دارد، گفت : روزانه ۱۵ هزار تردد در این محور انجام می شود و این جاده نیاز مبرم به تامین ایمنی دارد.
جواد گیاه شناس با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد همدان یکی از مراکز آموزش عالی مطرح و پرجمعیت کشور است، اضافه کرد: مسیر این دانشگاه دارای نقاط حادثه خیر و تقاطع غیراستاندارد است که باید ایمن سازی شود.
عضو شورای اسلامی شهر همدان افزود: باید در نشستی با حضور شهردار و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی همدان و دیگر ارگانهای مرتبط نسبت به رفع این مشکل اقدام شود.

 

نوراله‌زاده: باید به دنبال اصلاح سیستم شهرداری باشیم

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر همدان نیز اظهار کرد: در شورای دور چهارم پیگیر استفاده بهینه از نیروی انسانی در شهرداری بودیم.
نرگس نوراله‌زاده با تأکید بر اینکه باید به دنبال اصلاح سیستم شهرداری باشیم گفت: نمی‌شود به ارائه برنامه‌ها به صورت شفاهی بسنده کنیم و باید سیستم تغییر کند.
.وی با تأکید بر اینکه باید شهرداری به سمت ایجاد سیستم مهندسی ارزش برود افزود: در این صورت با ارزیابی نیروهای انسانی در شهرداری و شناسایی نیروهای متخصص شایسته‌سالاری صورت می‌گیرد که اکنون این مهم را در شهرداری نداریم.
وی خواستار استفاده از نیروهای متخصص در بخش‌های مختلف و جابجایی‌ها در شهرداری شد و بیان کرد: با راه‌اندازی سیستم مهندسی ارزش باید در حوزه معاونان و مدیران حداقل تا شهریورماه یک ارزیابی صورت گیرد.

 

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *