رونمایی از قرآن کریم به کتابت استاد مرتضی شعبانی

رونمایی از قرآن کریم به کتابت استاد مرتضی شعبانی

آئین رونمایی از کتابت قرآن استاد مرتضی شعبانی و تجلیل از وی با حضور مدیران شهری همدان هم زمان با میلاد حضرت زینب (س) برگزار شد.


به روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان به نقل از روزنامه هگمتانه، آئین رونمایی از کتابت قرآن و تجلیل از استاد مرتضی شعبانی که کتابت قرآن را انجام داده بود در مرکز همایش‌های قرآنی و بین المللی همدان با حضور نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار همدان برگزار شد و این کتابت به خانواده‌های شهدا و ایثارگران شهرداری اهدا شد.

سلماسی: ارتباط مستمر بین هنرمندان و مدیریت شهری از سیاست‌های ماست

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان در این آئین، با بیان اینکه کتابت قرآن و تجلیل از فردی که آن را کتابت کرده، یکی از بزرگ‌ترین و ارزشمند‌ترین کارها است، اظهار کرد: از مرتضی شعبانی و اساتید برجسته هنر قدردانی می‌کنیم.
رضوان سلماسی افزود: زمانی که مباحث اعتقادی با هنر تلفیق می‌شود بسیار اثر بخش است و یکی از سیاست‌های کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای اسلامی شهر این است که ارتباط مستمری بین فعالان هنر و مدیریت شهری باشد که در فرهنگسراها و به ویژه تالار قرآن این اتفاق افتاده است.
سلماسی عنوان کرد: از استاد شعبانی که کتابت قرآن‌ را به خانوده شهیدان و ایثارگران شهرداری اهدا می‌کند، قدردانی می‌کنیم. وی ابراز کرد: استاد شعبانی از خیّرانی است که در این راه قدم خیر برداشت و بسیار مؤثر بود.
سلماسی با بیان این که تمام فرهنگسراهای تحت مدیریت شهرداری همدان و به صورت ویژه تالار قرآن به فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی مشغول هستند، گفت: توجه ویژه شهرداری همدان به مباحث مذهبی، قرآنی و فرهنگی جای تقدیر و تشکر دارد.

صوفی: تأسیس موزه تخصصی قرآن در دستور کار شهرداری

شهردار همدان هم با بیان اینکه ۱۴ فرهنگسرای شهر همدان در حوزه قرآن فعالیت دارند، اظهار کرد: مدیریت شهری همدان علاوه بر اقدامات خدماتی و عمرانی، اقدامات فرهنگی مختلف را نیز در دستور کار دارد که از آن جمله فعالیت‌های قرآنی است.
عباس صوفی ادامه داد: اعتقاد دینی ما بر این است که اگر می‌خواهیم در زندگی موفق باشیم باید به مبانی قرآن و اصول دین توجه کنیم و افتخار برای شهرداری همدان است که در کنار فعالان قرآنی قرار دارد.
وی به همکاری مدیریت شهری همدان با بنیاد قرآن در حوزه‌های مختلف اشاره و بیان کرد: همدان یکی از شهرهای کشور است که فعالیت‌های دینی در آن شاخص است.
شهردار همدان با اشاره به برگزاری نماز جماعت در تمام بوستان‌های شهر و جزء خوانی قرآن در پیاده راه امام(ره)، عنوان کرد: فعالیت‌ها در حوزه‌های قرآنی و فرهنگسراها برکتی برای ما است و برگزاری نماز جماعت در تمام بوستان‌های شهر با همکاری مجموعه سراج و ستاد اقامه نماز استان کار بی‌نظیری در کشور بود.
وی گفت: یکی از اتفاقات خوبی که در سال‌های اخیر رقم خورد موضوع کتابت قرآن کریم با همکاری هنرمندان در مرکز همایش‌های قرآنی شهرداری بود.
صوفی افزود: استاد مرتضی شعبانی تابلو‌های قرآنی خود را به مرکز همایش‌های قرآنی همدان اهدا کرده است و امروز شاهد هستیم که تلاش ۴ ماهه و بیست ساعته در روز وی در حوزه کتابت قرآن به بار نشسته است و این مصحف شریف رونمایی و از زحمات این استاد تقدیر می‌شود.
وی یادآور شد: استاد شعبانی این کتابت را به شهرداری و خانواده‌های شهدا و ایثارگران شهرداری اهدا می‌کند و قرار است در موزه‌ قرآن نگهداری شود.
صوفی گفت: یکی از اقدامات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، راه‌اندازی موزه‌های تخصصی است که یکی از آنها موزه قرآن است.

سرمدی: فعالیت‌های فرهنگی و هنری شهرداری همدان بر کسی پوشیده نیست

رئیس انجمن خوشنویسان همدان نیز در این مراسم با بیان اینکه هنر ملی کشور ما هنر خوشنویسی است، گفت: انتظار ما از مدیران شهر حمایت و توجه به خواسته‌های هنرمندان است.
سرمدی بیان کرد: فعالیت‌های فرهنگی و هنری شهرداری همدان بر کسی پوشیده نیست و همدان ظرفیت این را دارد که در فضاهای بازتری حرکت کند.
در پایان این مراسم از استاد مرتضی شعبانی و سه تن از اساتید همدانی تجلیل و از قرآن کریم کتابت شده رونمایی شد.

مرتضی شعبانی، استاد خوشنویس همدانی که کتابت قرآن را انجام داده نیز در این مراسم عنوان کرد: بنده این کار را از ۱۳ رمضان شروع کردم و اربعین حسینی آن را به پایان رساندم و امروز که روز میلاد باسعادت حضرت زینب (س) است از آن رونمایی می‌شود.
شعبانی افزود: ۱۴۰ روز و روزی ۲۰ ساعت برای کتابت قرآن کریم وقت گذاشتم و این کتابت ۷۴۰ صفحه شد که جا دارد از حمایت‌های شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر و سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان که در این راه بنده را کمک کردند تشکر کنم.

 

 

انتهای پیام/

آئین رونمایی از کتابت قرآن استاد مرتضی شعبانی و تجلیل از وی با حضور مدیران شهری همدان هم زمان با میلاد حضرت زینب (س) برگزار شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *