استقبال از نوروز ۱۴۰۰ در شهرداری با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی

استقبال از نوروز ۱۴۰۰ در شهرداری با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی

 رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان تأکید کرد: با توجه به بحران کرونا، اقدامات و فعالیت‌های متعدد و متنوع طرح استقبال از نوروز در شهرداری همدان با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی و به نحو مطلوب‌تری با هدف خدمت‌رسانی به مردم، اجرایی خواهد شد.


به گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ کامران گردان در جلسه کمیسیون خدمات شهری شورا خطاب به شهرداری همدان، گفت: در طرح استقبال از نوروز ۱۴۰۰ شهر باید آراستگی، طراوت و نشاط خاصی به‌ویژه در محوطه آرامگاه بوعلی‌سینا رعایت شود. وی با ابراز امیدواری مبنی بر اینکه نوروز ۱۴۰۰ را با گذر از بحران کرونا بگذرانیم؛ اظهار کرد: بر اساس مصوبه شورا، یک‌سوم نمادهای نوروزی باید ماندگار شوند که امسال این مهم اجرایی خواهد شد.
گردان؛ هماهنگی، همراهی و ترغیب عموم شهروندان به منظور حفظ نظافت شهر و پاک سازی محیط شهری در آستانه سال جدید؛ انجام اقداماتی در شهر به‌منظور مبارزه با بیماری کرونا؛ انجام اقداماتی در شهر به منظور پاکیزه‌سازی، زیباسازی، ایمن‌سازی، تلطیف روحیه شهروندان و… در آغاز سال نو و همچنین ارائه خدمات بهینه به شهروندان در زمینه‌های خدمات شهری را از جمله اهداف طرح استقبال از فصل بهار و نوروز ۱۴۰۰ برشمرد.

علی ضمیر: شهرداری به استقبال بهار ۱۴۰۰ می‌رود

معاون خدمات شهری شهردار همدان هم با اشاره به آغاز طرح استقبال از بهار ۱۴۰۰، گفت: این طرح تا پایان ۱۳ فروردین ماه ۱۴۰۰ ادامه دارد و اقدامات و فعالیت‌های متعدد و متنوعی با هدف حفظ نظافت شهر، زیباسازی، ایمن سازی و تلطیف روحیه شهروندان در آستانه سال جدید پیش‌بینی شده است.
وحید علی ضمیر افزود: در همین راستا طرح دیگری به صورت نمادین با عنوان هفته پاک سازی از ۱۶ الی ۲۱ اسفندماه ۹۹ با قوت بیشتری اجرا می‌شود.
وی افزود: شستشو، پاک سازی و بهسازی معابر، لای روبی تمامی انهار رو باز و سرپوشیده، جلوگیری از سد معبرهای ساختمانی، جمع آوری ماشین‌های اسقاطی در معابر و محلات، افزایش زمان و توان جمع آوری زباله و رنگ آمیزی و تعمیر مخازن زباله در شهر و… از جمله برنامه‌های اجرایی طرح استقبال از بهار در شهر همدان است.
معاون خدمات شهری شهردار همدان افزود: ترمیم و لکه گیری آسفالت سطح معابر، شست وشو و رنگ آمیزی تمامی جداول شهر، جمع آوری مصالح مازاد پروژه‌های عمرانی، جلوگیری از صدور مجوز حفاری‌ها توسط معاونت فنی مناطق نیز از دیگر اقدامات اجرایی این طرح در آستانه فصل بهار و تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ است.
علی‌ضمیر ادامه داد: آماده باش ۱۰ ایستگاه و ۱۰۰ نیروی عملیاتی و اداری آتش نشانی در شب چهارشنبه پایان سال و استقرار گروه عملیاتی در شهر، چاپ پوستر، بنر و بروشور هشدار ایمنی در خصوص چهارشنبه پایان سال، استقرار اکیپ عملیاتی سیار و خودروی عملیاتی در اماکن شلوغ و پر تراکم برای امداد رسانی احتمالی و به موقع در هفته پایانی سال و گشت زنی آتش نشانان موتور سوار در شب چهارشنبه آخر سال و روز سیزدهم فروردین در شهر و اماکن حساس از دیگر اقدامات شهرداری همدان در راستای اجرای طرح استقبال از بهار است.
وی با اشاره به فعال بودن شبانه‌روزی تیم‌های حمل زباله و دستگاه‌های سیمی تریلر حمل پسماند و جاروب‌های خیابانی در ایام تعطیلات نوروز، گفت: با توجه به افزایش حجم این پسماندها در روزهای پایانی سال و آغاز سال نو، فعال کردن ایستگاه‌های بازیافت به صورت یک سره از ساعت ۹ الی ۱۸ و تعویض پسماندهای خشک شهروندان با اقلامی نظیر انواع شوینده ها، کیسه زباله و نمک؛ فعالیت خودروی جمع آوری پسماندهای خشک در ۲ شیفت و آماده‌سازی محل دفن پسماندها برای پذیرش زباله‌ها و همچنین آماده‌باش ناوگان برف روبی برای پاک سازی معابر از بارش‌های احتمالی از دیگر اقدامات سازمان مدیریت پسماند در راستای اجرای طرح استقبال از بهار است.
معاون خدمات شهری شهردار همدان اعلام کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا، تجهیزات بوستان‌ها شامل نمادهای پارک، لوازم ورزشی، سرویس‌های بهداشتی، سطل‌های زباله و نیمکت ها، تأسیسات، مبلمان شهر مستمر همانند گذشته ضدعفونی می‌شود.
علی‌ضمیر تأکید کرد: در همین ارتباط و برای ایجاد زیبایی بصری در شهر، آماده سازی بستر کاشت گل‌ها و درختان، عملیات باغبانی، کاشت گل‌های فصلی در بلوارها و پارک‌ها، گلدان گذاری در رفیوژها و میادین، رفع نقص و رنگ آمیزی سرویس‌های بهداشتی، رنگ آمیزی آبنما ها، آماده سازی و تنظیف سرویس‌های بهداشتی شهر، فعال سازی آبنماها، توزیع بیش از ۸ هزار نهال مثمر و غیر مثمر، نصب نمادهای نوروزی با موضوع عید نوروز، رنگ آمیزی مبلمان و نمادهای شهری، اجرای آذین بندی و نورپردازی در شهر و معابر اصلی و اجرای کلیپ ویدئو مپینگ در جداره میدان امام خمینی(ره) نیز انجام می‌شود.
به گفته وی، امسال به واسطه همه گیری ویروس کرونا اقداماتی برای جلوگیری از عدم شیوع ویروس از جمله اعمال ممنوعیت برپایی چادر در پارک‌ها و بوستان‌ها و خودداری از اسکان مسافر در مکان‌های اقامتی نیز در دستور کار قرار دارد.
معاون خدمات شهری شهردار همدان افزود: ایجاد غرفه‌های توزیع سبزه و ماهی قرمز در هشت نقطه از شهر، جانمایی و استقرار چادر و داربست و توزیع میوه دولتی در غرفه‌های توزیع میوه نوروزی تحت نظارت سازمان در ۳۰ نقطه شهر، نظارت بر وانت بارها، طرح ویژه عرضه مایحتاج شهروندان در ۵ بازارچه محلی، نظارت و بازدید کارشناسان سازمان بر محصولات عرضه شده و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در روز بازارها و مراکز تحت نظارت سازمان ساماندهی مشاغل شهری، دیگر تمهیدات پیش‌بینی شده برای اجرای طرح استقبال از بهار در شهر همدان است.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *