پاکبانی جزو مشاغل سخت و زیان آور لحاظ شود

پاکبانی جزو مشاغل سخت و زیان آور لحاظ شود

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان گفت: طبق قانون کار باید پاکبانی جزو مشاغل سخت و زیان آور لحاظ شود.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، اکبر کاووسی امید در جلسه کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورا که با حضور نمایندگانی از اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کارگران، پیمانکاران و مدیران خدمات شهری و مالی شهرداری برگزار شد، افزود: پاکبانان از نیروهای زحمت‌کش شهرداری هستند که از ساعات اولیه صبح در گرما و سرما به شهروندان خدمات ارائه می‌دهند.

کاوسی امید اضافه کرد: یک پاکبان جدا از زحمت فراوان در رفت و روب و جمع کردن زباله‌های شهری در فصل‌های مختلف سال از زمستان گرفته تا تابستان و تحمل سرما و گرمای سال با خطرات جسمی زیادی مواجه است که در صورت غفلت از آن دچار بیماری‌های خطرناکی خواهد شد؛ بنابراین لازم است طبق قانون، سختی کار برای این زحمت کشان لحاظ شده و از مبادی قانونی پیگیری شود.

وی تأکید کرد: شهرداری باید تا پایان تیرماه سال جاری بسته پیشنهادی برای پیگیری موضوع سختی کار پاکبانان را به شورا ارائه دهد.

این عضو شورای اسلامی شهر همدان در پایان سخنانش بر تشکیل جلسه‌ای با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بهداشت و درمان با مدیریت شهری تأکید و اظهار کرد: در این جلسه باید ضمن بررسی موارد، راهکاری برای رفع مشکل پاکبانان در حوزه سختی کار ارائه شود

 

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *