به مناسبت روز جهانی جهانگردی

به مناسبت روز جهانی جهانگردی

کامران گردان؛ رئیس شورا و حسین قراباغی؛ رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهرهمدان به مناسبت روز جهانی جهانگردی پیام مشترکی صادر کردند.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شرهمدان، متن پیام بدین شرح است:
رجاء واثق داریم گردشگری نه‌تنها زمینه رونق اقتصادی و افزایش اشتغال در جامعه را فراهم می‌سازد، بلکه همراه با خود موجی از نشاط، طراوت و شادابی را به‌دنبال خواهد داشت و مقصد گردشگری را به عنوان دیاری با پشتوانه و ماندگار در ضمیر گردشگران نهادینه خواهد کرد.
خدا را شاکریم که کهن‌شهر همدان با برخورداری از جاذبه‌های بی‌مثال تاریخی، طبیعی و فرهنگی و زیرساخت‌های جدید گردشگری در زمره مناطق دیدنی این مرز و بوم، قرار دارد.
افتخار داریم پارلمان شهری همدان در کنار مدیریت‌شهری، تمامی تلاش خود را معطوف رونق‌بخشی بیشتر این صنعت داشته و آماده هر گونه همکاری با مدیران ارشد استان و مجموعه‌های در حوزه گردشگری است تا دست‌اندرکاران و فعالان گردشگری، با همتی بیش از پیش، به گردش چرخ‌های گردشگری در همدان؛ پایتخت تاریخ و تمدن ایران کمک کنند.
پنجم مهرماه برای ما، یادآور جایگاه مهم گردشگری در جهان است؛ از این‌رو فرصتی است تا تاریخ، فرهنگ، زبان، آداب و رسوم، مردم و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ایران را عرضه کنیم.
گردشگری می‌تواند به عنوان یکی از شاخص‌های مهم قدرت نرم ایران بدل شده و در خدمت تحقق «اهداف توسعه پایدار» باشد.
روز جهانی جهانگردی می‌تواند منعکس‌کننده نکوداشت آیین‌ها، سنت‌ها، فرهنگ‌ها و ارزش‌های بومی و جهانی بوده و در حد خود ارج نهادن به تلاش تمام افرادی است که انسان‌ها را از پیر و جوان و زن و مرد، به کسب تجربه‌های تازه در سفرها و برای بهتر زیستن ترغیب می‌کنند.
گویی در جهانی که از نظر اتکای اقتصادی و سیاسی به منابع طبیعی، صنایع بزرگ و محصولات سنتی، خلق ارزش اقتصادی به حد اشباع خود نزدیک می‌شود، به هوایی تازه نیاز است که می‌توان در فضای گردشگری تعریف می‌شود تا چرخ حیات‌بخش توسعه را با نیروی تمام‌نشدنی فرهنگ و ارزش‌های انسانی به چرخش درآورد.
اینجانبان برخود لازم می‌دانیم، روز جهانی جهانگردی را به تمامی نقش‌آفرینان این صنعت تبریک عرض می‌کنیم و امیدواریم گردشگری پایدار، فراتر از یک شعار به زمینه و ابزار توسعه پایدار در همدان تبدیل شود.
سالهاست که ظرفیت‌های ذاتی توسعه این صنعت گردشگری به شکلی بی‌بدیل در اختیار ما قرارگرفته است که ما نیز باید تلاش کنیم این ابزار را بیش از پیش در خدمت پیشرفت شهر، استان و کشور قراردهیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *