تعلل شهرداری همدان درتکمیل پروژه های نیمه تمام/ پاسخگوی مردم باشیم

تعلل شهرداری همدان درتکمیل پروژه های نیمه تمام/ پاسخگوی مردم باشیم

رئیس شورای شهر همدان گفت: متاسفانه به دلیل تعلل شهرداری همدان برخی پروژه‌های نیمه‌تمام سطح شهر هنوز ناتمام مانده در حالی که باید پاسخگوی مطالبات مردم در این زمینه باشیم.


گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛، کامران گردان در پنجاه و یکمین جلسه صحن شورای شهر همدان با انتقاد از تعلل شهرداری در تکمیل پروژه های نیمه تمام و اولویت دار گفت: شهرداری همدان باید طبق مصوبه شورای شهر تکمیل پروژه های نیمه تمام را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهد.
وی افزود: بر اساس مصوبه شورا تکمیل پروژه های نیمه تمام اولویت کاری شهرداری است اما متاسفانه به دلیل تعلل شهرداری، بعضی از پروژه‌های نیمه‌تمام هنوز ناتمام مانده اند.
تقاطع سردارهمدانی شهریورماه هم به نتیجه نرسید
گردان به عدم پیشرفت فیزیکی پروژه تقاطع غیر همسطح سردار شهید همدانی، سایت موزه میدان امام (ره) و پارکینگ طبقاتی آقاجانی بیگ اشاره کرد و گفت: این موارد از جمله طرح‌های نیمه تمامی است که شهرداری در زمینه اجرای آن ها عملکرد خوبی نداشته است.
وی تاکید کرد: در حال حاضر فصل کاری را از دست می دهیم و پروژه‌های اولویت‌دار نیز عملیاتی نشده اند در حالی که باید پاسخگوی مطالبات مردم در این زمینه باشیم.
رئیس شورای شهر همدان در ادامه ضمن تشکر از زحمات شهرداری همدان در ارائه خدمات به زائرین اربعین حسینی اظهار کرد: شهرداری در سال های گذشته نیز در کربلا خوش درخشید و عملکرد قابل تحسینی داشت و باید مورد تجلیل قرار گیرد.


بادامی نجات: مدیریت شهری همدان به مناطق مختلف شهر در رشد و توسعه توجه کند

نایب رئیس شورای شهر همدان با بیان اینکه تمامی نقاط شهر همدان نیاز به توسعه متوازن دارد، گفت: باید تمامی نقاط شهر در رشد و توسعه مورد توجه مدیریت شهری همدان قرار گیرد.
حمید بادامی نجات همچنین با اشاره به تاسیس شرکت مشترک شهرداری همدان با یکی از بانک ها گفت: تاسیس این شرکت در صحن شورا مطرح شده و در کمیسیون حقوقی نیز به صورت کارشناسانه مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه این شرکت مشترک جهت هوشمندسازی شهر همدان شکل می‌گیرد، یادآور شد: تاسیس این شرکت در راستای گسترش ترویج شیوه های توسعه پایدار با هدف رفع چالش های رو به رشد شهر نشینی از جمله ضرورت های مدیریت شهری است.
وی اضافه کرد: امروزه در موضوع توسعه شهری دانش بنیان مطرح است و در میزان معیار پیشرفت و توسعه شهرها تعداد دانش بنیان ها است که فعالیت شهرها را نشان می دهد.
بادامی نجات مولفه اصلی شهر هوشمند را داشتن شهروندان هوشمند برشمرد و افزود: شورای شهرهمدان به دنبال هوشمند سازی و ایجاد شهر الکترونیک است.
نایب رئیس شورای شهر همدان ادامه داد: در راستای ایجاد این شرکت باید تفاهم نامه‌ای بین بانک عامل و شهرداری منعقد شود.
بادامی نجات آینده نگری را لازمه پیشرفت و توسعه شهرها دانست و گفت: در این راستا ایجاد زیرساخت ‌ها امری ضروری است چرا که این زیر ساخت ها همچون سکویی برای توسعه شهر محسوب می شود.

گیاه شناس: توسعه نامتوازنی در اجرای پروژه‌های شهری همدان دیده می‌شود

 

رئیس مرکز مطالعات شورای شهر همدان هم با گلایه از عملکرد شهرداری همدان در تکمیل پروژه های نیمه تمام گفت: متاسفانه نگاه نامتوازنی در اجرای پروژه ها در شهرداری همدان ایجاد شده است.
جواد گیاه شناس اضافه کرد: شهرداری همدان در جابجایی بودجه و یا اصلاح آن شفاف سازی کرده و گزارشی از هزینه کرد بودجه های اصلاح شده را به طور مشخص به شورا ارائه دهد.
رئیس کمیسیون برنامه بودجه و مالی شورای شهر همدان نیز در سخنان پیش از دستور جلسه گفت: اربعین حسینی بستری را فراهم کرد که قدرت اسلام در دنیا بیش از پیش به جهانیان شناسانده شد.
اکبر کاوسی امید اضافه کرد: راهپیمایی اربعین حسینی بزرگترین اجتماع بشری بود که امسال با رونق و شکوه بهتری نسبت به سال‌های گذشته شکل گرفت و نتیجه آن اتحاد بیشتر جهان تشیع و اسلام بود که زمینه های تمدن سازی نوین اسلامی را محقق خواهد کرد.
کاوسی در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از شهرداری همدان برای آماده سازی سطح شهر و ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی گفت: شهرداری همدان در بستر سازی در محدوده شهری برای فعالیت موکب‌ها و نیز در کربلا بی نظیر وارد شد و با شاخص‌های که داشت تنها شهرداری بود که با ماشین آلات و نیروهای اعزامی در کربلا خدمات‌دهی کرد.
وی همچنین به بزرگداشت حماسه ۳۰ مهر دانش آموزان انقلابی همدان در سال ۵۷ اشاره کرد و گفت: با برجستگی و ایثارگری دانش آموزان همدانی در سال ۵۷ حادثه ۳۰ مهر رقم خورد و این روز بسیار مهمی در تاریخ همدان است و باید از بستر این روز هویت سازی کرده و تقویت سلحشوری در دانش‌آموزان را ایجاد کنیم.
وی با انتقاد از آموزش و پرورش در پاسداشت این روز افزود: این نهاد آموزشی و پرورشی باید فعالتر در این زمینه وارد می‌شد که متاسفانه در هیچ فضایی اعم از مجازی و رسانه‌های مکتوب خبری در این زمینه مشاهده نشد و نیز در پوشش سیما و منظر شهری نیز فعالیت در این خصوص شاهد نبودیم.
کاوسی با بیان اینکه باید هر ساله روز ۳۰ مهر را ارج نهیم و شورا باید در این زمینه پیشقدم شود، گفت: پیشنهاد می شود ضمن هماهنگی با آیت الله شعبانی امام جمعه همدان به مناسبت سی ام مهر ماه تعدادی از نخبگان و مردم شهر همدان به ویژه کسانی که از فعالان سی‌ مهرماه ۵۷ بودند دیداری با مقام معظم رهبری داشته باشند.
گفتنی است؛ در ادامه محمدمهدی درگاهی مشاور شهردار همدان، گزارش کوتاهی در مورد پیشنهاد تاسیس شرکت مشترک شهر هوشمند شهرداری با بانک های کشور ارائه داد.

 

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *