نبود مدیران دلسوز عامل مهم عدم جذب سرمایه

نبود مدیران دلسوز عامل مهم عدم جذب سرمایه

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: بخش زیادی از دلایل عدم جذب سرمایه و حمایت واقعی از سرمایه گذار عدم وجود مدیران دلسوز ،توانمند و ریسک پذیر است.


به گزارش گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان به نقل از روزنامه هگمتانه، ابراهیم مولوی یکی از افتخارات دوره چهارم شورای اسلامی شهر همدان را حمایت این شورا از سرمایه‌گذاری برشمرد و گفت: در دوره چهارم شورای اسلامی شهر همدان مساعدت‌های خوبی در راستای تحقق سرمایه گذاری انجام شد و مصوبات تاثیر گذاری برای اجرا به شهرداری اعلام شد.
وی با بیان اینکه نمونه بارز آنها صدور پروانه ساختمانی رایگان برای ساخت هتل‌های جدید در شهر در راستای حمایت از حوزه گردشگری است، گفت: بر این اساس برای حدود ۱۳ هتل پروانه رایگان صادر شد و شهرداری از دریافت میلیارد ها تومان درآمد منع گردید تا زیرساخت‌های گردشگری در همدان نوسازی و متحول شود، اما متاسفانه در شورای دوره پنجم به سرمایه گذاری‌هایی همچون پروژه میدان بار بزرگ همدان، مجموعه تفریحی توریستی عصر طلایی، پروژه باغ ویلاها و آپارتمانهای شرکت ابتاش ترکیه ، ایجاد دفتر یونسکو ، هوشمند سازی شهرهمدان ، پیاده سازی معابر باقی مانده میدان حضرت امام (ره)، ساخت موزه شهری وسط میدان مرکزی ،آرام سازی بلوار ارم ،پروژه بزرگ فرهنگی اداری تجاری و ورزشی اسکای مال و…توجه کافی نشد و عملا در مدیریت شهری و استانی حمایت واقعی مشاهده نشد.
ابراهیم مولوی افزود: متاسفانه بخشی از سنگ اندازی‌ها و موانع در پیشبرد امور سرمایه گذاری ها به‌دلیل عدم ریسک پذیری مدیران شهری و استانی است چرا که مدیر بومی و دلسوز بوده و برای توسعه و آبادانی شهر و استان تلاش می‌کند.
وی اضافه کرد: اینکه اعلام می شود همدان رتبه دوم سرمایه‌گذاری کشور را دارد اینها تنها شعار و آمارسازی بوده چرا که ما شاهد کاهش انگیزه حضور سرمایه‌گذاران در این استان و نیز بالا رفتن تمامی شاخص های بیکاری و مشکلات اقتصادی و اجتماعی هستیم.
مولوی با اشاره به دخالت‌های بعضی از افراد و گروه‌های غیر متخصص تنگ نظر در امر سرمایه‌گذاری‌های شهر همدان گفت: این دخالت‌ها باعث عدم سرمایه گذاری و در نهایت عقب ماندگی و توسعه نیافتگی کلان شهر همدان خواهد شد در حالی‌که سرمایه گذاری موتور محرکه توسعه شهری و منطقه ای و رونق اقتصادی خواهد شد.
وی گفت: شهردار همدان باید در صحن شورا حضور یافته و در خصوص عدم تحقق ،پیشبرد یا اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری در همدان پاسخ‌گو باشد و دلایل عدم تحقق این موضوع را برای منتخبین مردم و شهروندان همدانی توضیح دهد.

Comment (1)

  • حسینعلی پاسخ

    با سلام
    مشکل و معضل همدان از عدم وجود مدیر لایق و کارآمد و ریسک پذیر گذشته است . الان معضل خود نیروها و کارمندان شهرداری که به جای انجام کار مردم سه الی ۴ ساعت تا ساعت ۱۴ سرکارند و بعد از آن منزل و به دنبال شغل دوم و ساختمان سازی و فروش رانت های خبری می باشند . هر همدانی به شهرادری برد ، بایستی تا کمر برای کارمندان آنجا خم شود تا کارش را راه بیندازند . علاوه بر این اگر شخصی از کارمند شهرداری شکایت خصوص هم داشته باشد ، هیچ وکیلی حاضر به ورود به این مورد نیست . چرا که میداند بعدا با کارمند شهرداری کار دارد و کارش را خراب می کند . یعنی سو استفاده از موقعیت و قدرت . تعجب می کنم کارمندان شهرداری همدان چرا فقط در همدان کار می کنند و بین شهرداری سایر شهر های استان نمی چرخند تا فساد شکل نگیرد . مگر…..

    اردیبهشت ۴, ۱۴۰۰ در ۱۱:۴۸ ق٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.