تحقق ۱۰۵درصدی اصلاحیه بودجه سال ۹۹ شهرداری همدان

تحقق ۱۰۵درصدی اصلاحیه بودجه سال ۹۹ شهرداری همدان

رئیس کمیسیون برنامه بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان از تحقق ۱۰۵درصدی اصلاحیه بودجه شهرداری همدان خبر داد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، حمید بادامی نجات در نخستین جلسه بررسی تفریغ بودجه سال ۹۹ شهرداری در شورا، افزود: شهرداری‌های کشور در سال ۹۹ سال ویژه‌ای را از نظر درآمد و بودجه پشت سرگذاشتند، اما خوشبختانه شهرداری همدان در امر تحقق بودجه عملکرد مطلوبی داشته و توانسته نسبت به بودجه مصوب، ۲۶ درصد و نسبت به اصلاحیه متمم، ۵ درصد افزایش عملکرد داشته باشد.
بادامی نجات با بیان اینکه تفریغ بودجه یکی از موضوعات مهمی است که شوراها باید به آن توجه کنند، اضافه کرد: تفریغ بودجه پایان برنامه یک ساله شهرداری‌هاست که پس از بررسی‌ها، گزارش و نتیجه نهایی آن برای تصویب به صحن شورا ارسال می‌شود.
وی با اشاره به اینکه تفریغ بودجه یک اهرم نظارتی شورا بر عملکرد بودجه شهرداری است، گفت: بر این اساس تفریغ بودجه باید با دقت بررسی شود که بر این اساس تلاش و فعالیت حوزه و بخش‌های مختلف شهرداری مشخص می‌شود.
وی با اشاره به بودجه مصوب هزار میلیارد تومانی شهرداری همدان در سال ۱۳۹۹، اظهار کرد: این بودجه با متمم و اصلاحیه‌ای که بر آن صورت گرفت حدود ۱۲۰۰ میلیارد تومان مصوب شد.
رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر همدان ادامه داد: تحقق ۱۰۵ درصدی متمم اصلاحیه بودجه شهرداری همدان طی ۱۰ سال گذشته این شهرداری بی‌سابقه بوده و این حاصل تلاش و همت مدیریت شهری است که قابل تقدیر است.
بادامی‌نجات یادآور شد: علی‌رغم اینکه بسیاری از شهرداری‌های کشور با مشکل مالی مواجه شده اند اما شهرداری همدان تحقق بودجه ۱۰۵ درصدی را داشته و این در حالی است که به بودجه مصوب سال ۹۹ حدود ۲۰ درصد در اصلاحیه و متمم بودجه شهرداری افزایش یافته است.

پرداخت بدهی قطعی سنوات گذشته شهرداری برابر بودجه اصلاحیه

وی افزود: همچنین در سال ۹۹ بسیاری از پروژه‌هایی که پیش‌بینی شده بود عملیات اجرایی آنها آغاز شد و بخش‌های نیز در حال تکمیل است که علی رغم تمامی مشکلات از جمله شرایط همه گیری ویروس کرونا توانسته است در اقدامی بی سابقه از اعتبار ۶۶۶ میلیارد تومانی پروژه‌های عمرانی در بودجه اصلاحیه متمم نسبت به تحقق معادل ۸۴ درصد اقدام کند این در حالی است که اعتبارات عمرانی شهرداری همدان نسبت به بودجه مصوب معادل ۱۰۷ درصد را نشان می‌دهد.
بادامی همچنین اضافه کرد: علی رغم اجرای پروژه‌های مختلف، شهرداری توانسته است در پرداخت بدهی قطعی سنوات گذشته برابر بودجه اصلاحیه عملکرد خوبی به مبلغ ۶۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان داشته باشد.

حضرت‌زاده: برنامه‌ریزی دقیق منجر به تحقق بودجه سال ۹۹ شد

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار همدان نیز در این جلسه به ارائه گزارشی از روند تحقق درآمد و تحقق بودجه سال ۹۹ شهرداری همدان پرداخت و گفت: برنامه‌ریزی دقیق و کارشناسی شده منجر به عملکرد “مطلوب” در تحقق بودجه سال ۹۹ مدیریت شهری شد.
مرتضی حضرت زاده با بیان اینکه ۱۰۵ درصد از درآمد بودجه ۹۹ محقق شده است، افزود: عملکرد مطلوب شهرداری مرهون تلاش‌ها و تدوین برنامه‌های مدون و دقیق توسط کارشناسان حوزه معاونت برنامه‌ریزی و توسعه نیروی انسانی، مدیران مناطق مدیرعامل سازمان‌ها و سایر بخش‌های درآمدی با همراهی مناسب شورای اسلامی شهر و شهردار همدان است.
وی با بیان اینکه عملکرد مازاد به لحاظ درآمدی شهرداری همدان در سال ۹۹ بی نظیر است، اضافه کرد: در حوزه درآمد نسبت به اصلاحیه بودجه ۱۰۵ درصد عملکرد داشتیم که حدود ۱۲۵۰ میلیارد تومان است.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *