ضرورت تعریف فرایند مشخص برای برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز

ضرورت تعریف فرایند مشخص برای برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز

رئیس کمیسیون نظارت و بازرسی شورای اسلامی شهر همدان تأکید کرد: در برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز باید فرایند مشخصی تعریف شود.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ مرتضی کرباسیان در نخستین جلسه کمیسیون حقوقی، نظارت بازرسی و امور اداری شورا افزود: در جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز به خصوص در حفظ باغات باید راهکار مناسبی اتخاذ شود.
کرباسیان با انتقاد از نبود آیین نامه اجرایی مشخص درباره نحوه جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز اعلام کرد: علاوه بر اینکه کارکنان پلیس ساختمان باید آموزش‌های لازم را ببینند مردم و شهروندان هم برای جلوگیری از گسترش ساخت و سازهای غیرمجاز با مدیریت شهری همکاری داشته باشند.
وی همچنین در خصوص جذب نیرو در شهرداری یادآور شد: جذب یا به کارگیری نیروها در شهرداری باید نظام‌مند و براساس شاخص‌های تعریف شده انجام شود.

کاوسی امید: احداث بناهای چوبی در باغات همدان

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای شهر همدان نیز گفت: در برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز باید فرایند پرونده طی شود.
اکبر کاوسی امید اضافه کرد: می‌توان به جای برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در باغات شهروندان را تشویق کرد که از مصالح مرتبط با باغات از جمله استفاده از چوب یا دیوارهای پیش ساخته سبک در احداث بنا اقدام کنند که دیگر معنای تغییر کاربری نداشته باشد.
وی همچنین تأکید کرد: می‌توانیم به جای برخورد و ممنوعیت از دیوارکشی در باغات راهکار مناسبی از جمله دیواره‌های مشبک که هم از لحاظ تفکیک و هم از ساخت و سازهای غیرمجاز جلوگیری کند استفاده کرد.
وی تأکید کرد: احداث بنا به صورت چوبی در دستور کار شهرداری قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *