مدیریت شهری تشنه فناوری است

مدیریت شهری تشنه فناوری است

رئیس شورای اسلامی شهر همدان از آمادگی مدیریت شهری همدان برای همکاری با پارک علم و فناوری خبر داد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: ضروری است تفاهم نامه‌ای جهت همکاری پارک علم و فناوری با شورا و شهرداری تدوین و امضا شود.
کامران گردان در دیدار با رئیس پارک علم و فناوری استان همدان افزود: ظرفیت‌های خوبی در شهرداری همدان و پارک علم و فناوری وجود دارد که باید بتوانیم از ظرفیت این دو ارگان برای پیشرفت شهر همدان استفاده کنیم.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز با بیان اینکه شورا در سال گذشته مصوبه جهت همکاری با پارک علم و فناوری مصوب کرد افزود: بر اساس این مصوبه یک میلیارد تومان بودجه از اعتبارات مالی شهرداری برای فعالیت صندوق پژوهش و فناوری در نظر گرفته شد که متأسفانه پارک علم و فناوری از این ظرفیت استفاده نکرد.
حمید بادامی‌نجات با اشاره به اینکه ما به مرکز نوآوری و مرکز رشد در شهرداری نیاز داریم اضافه کرد: پارک علم و فناوری می‌تواند این ظرفیت را برای شهرداری ایجاد کند.
وی اضافه کرد: شهرداری دارای زیر ساخت و ظرفیت‌های خوبی در حوزه توسعه فناوری فیزیکی است و می‌توان از این ظرفیت‌ها برای پارک علم و فناوری استفاده کرد که باید در این راستا تفاهم نامه همکاری بین دو ارگان منعقد شود.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به اینکه ما به دنبال ایجاد اشتغال هستیم، یادآور شد: مشکل اصلی حوزه فناوری بازار کار است و باید در مسائلی وارد شد که تقاضا و بازار آن موجود باشد.
به گفته بادامی نجات مدیریت شهری تشنه فناوری است چرا که ایده و خلاقیت‌های زیادی در این حوزه مطرح می‌شود اما تخصص ساخت و ارائه این ایده‌ها را مدیریت شهری ندارد و این امر نیاز به کمک پارک علم و فناوری است.
بادامی نجات با اشاره به اینکه از ابتدای دوره پنجم شورا بر توجه به فناوری و ایجاد شهر هوشمند تأکید داشتیم، یادآور شد: همدان ظرفیت خوبی در ایجاد شهر هوشمند دارد به گونه‌ای که می‌توان با تحقق این امر بسیاری از خدمات از جمله صدور پروانه الکترونیکی را به آسانی انجام داد.
وی وجود هزار خدمت در شهرداری را از ظرفیت‌های مناسب دانست و اضافه کرد: هیچ سازمانی به این تعداد خدمت ندارد و هر یک از این خدمات یک ظرفیت کسب و کار است و نیاز دارد واحد تخصصی آن یعنی پارک علم و فناوری به کمک شهرداری آمده و از این ظرفیت برای درآمدزایی و اشتغال استفاده کند.پ
مرادی: اعلام آمادگی برای همکاری پارک و علم و فناوری با مدیریت شهری
رئیس پارک و علم و فناوری همدان نیز ضمن تقدیر و تشکر از شورای اسلامی شهر همدان جهت توجه به حوزه علم و فناوری گفت: ما آمادگی همکاری با مدیریت شهری را داریم.
محمدحسن مرادی به ظرفیت‌های پارک علم و فناوری و نقش آن در توسعه هوشمند سازی شهر اشاره کرد و یادآور شد: پارک علم و فناوری با شورا و شهرداری می‌توانند در کنار هم اقدامات خوبی را برای شهر و جوانان انجام دهند.
وی همچنین به احداث ساختمان جدید پارک علم و فناوری اشاره کرد و یادآور شد: برای راه‌اندازی این ساختمان نیاز به کمک ارگان‌هایی همچون شهرداری و شرکت‌های خدمات رسان داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *