تشکیل شوراها، نماد مردم‌سالاری دینی است

تشکیل شوراها، نماد مردم‌سالاری دینی است

رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: نهم اردیبهشت ماه در تقویم کشور به نام روز ملی شوراها نام‌گذاری شده که شکل‌گیری این نهاد نشان دهنده عمق تفکر مردم سالاری دینی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.


کامران گردان هم در سخنان پیش از خطبه‌های نمازجمعه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و فرارسیدن روز شوراهای اسلامی شهر و روستا اضافه کرد: خدا را شاکریم که توفیق خدمت‌گزاری به عنوان نمایندگان مردم در پارلمان محلی دارالمؤمنین و دارالمجاهدین همدان را داریم و سعی تمامی اعضای شورا خدمت‌رسانی به مردم و رضایت پروردگار متعال است.

گردان در ادامه ضمن ابراز همدردی با هموطنان سیل‌زه اظهار کرد: با توجه به بازدیدهایی که به همراه اعضای شورا از استان لرستان داشیم عمق فاجعه بسیار زیاد است که شهرداری همدان در کمک به سیل‌زدگان با اعزام ۱۰۰ نیرو در این منطقه خدمات شایانی انجام داده و تا زمان لازم در این منطقه خدمت‌رسانی خواهد کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به اینکه اخیراً شاهد اقدام وقیحانه رئیس‌جمهور آمریکا در تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بودیم، اظهار کرد: شورای اسلامی شهر همدان با اعلام انزجار از این اقدام نابخردانه در حمایت قاطع از سپاه پرچم این نهاد مقدس را در مقابل ساختمان شورا به اهتزاز درآورد و ما معتقدیم این اقدام دولت آمریکا خللی در مأموریت‌های سپاه پاسداران ایجاد نخواهد کرد بلکه این باعث انسجام و وحدت بیش از پیش ملت ایران شد و پشتوانه این نهاد مردمی را قویتر کرد.

وی در ادامه سخنانش به ارائه عملکرد شورا و شهرداری پرداخت و گفت: سیاست‌گذاری شورا در سال‌های اخیر به نحو احسن انجام شده است به گونه‌ای که شاهد تحولات خوبی در سال‌های اخیر بودیم و تا حد امکان کارهای خوبی انجام شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه در توسعه و آبادانی شهر از نظرات و ایده‌های مردمی استفاده می‌شود، افزود: در زمینه فرهنگی وظایفی برای شهرداری‌ها مشخص و تعریف شده که در این راستا شورا و شهرداری همدان اقداماتی از جمله ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، اعزام به اردوهای راهیان نور، تجلیل از خانواده‌های شهدا و جانبازان، ایجاد کتابخانه‌ها، نصب تمثال شهدا در شهر، تشکیل شورای اجتماعی محلات و انتقال مشکلات مردمی به مسؤولان را در برنامه‌های خود داشته است.

وی با اشاره به حمایت مدیریت شهری از ورزش محلات گفت: برای تقویت ورزش محلات اقداماتی انجام شده و موفقیت‌های خوبی نیز کسب شده است.

گردان به تلاش برای ایجاد نشاط اجتماعی در شهر اشاره و خاطرنشان کرد: با مشارکت در برپایی جشن‌ها و راهپیمایی‌های عمومی و ساخت نمادهای مختلف سعی در پیشبرد این موضوع داشته‌ایم.

 

 

 

وی تلاش برای افزایش فضای سبز را از اولویت‌ها دانست و گفت: مصوبه برای در اختیار گرفتن پارک‌های فرامنطقه‌ای ولایت و ارتباط آن با بیش از ۳۰۰ هکتار، ایجاد ۱۲ پارک منطقه‌ای و نواری در نقاط مختلف شهر در سال ۹۸، حذف گیاهان پر آب بر و کاشت گونه‌های دائمی و مناسب شهر، تفکیک کامل استفاده از آب شرب از آبیاری فضای سبز و مکانیزه کردن آبیاری اعم از قطعه یا زیرسطحی تا ۷۰ درصد از جمله اقدامات مهم شورا و شهرداری برای سال ۹۸ است.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان افزود: در سال‌های گذشته سعی شد آبیاری فضای سبز از آب شرب جدا شود و از گونه‌های بومی شهر همدان با میزان آب مورد نیاز کمتر استفاده شود.

وی به تصویب بودجه‌های سالیانه شهر اشاره کرد و یادآور شد: پرهیز از هدررفت بودجه‌ها و تحقق نظرات مردم بسیار مهم بوده و این موضوع به صورت علمی برای سال ۹۸ در نظر گرفته شده است.

گردان گفت: شهرداری همدان ازجمله شهرداری‌هایی است که با وجود تنگناهای اقتصادی بدون تنش تمام حقوق و مزایای کارمندان را پرداخت کرده است.

 

وی با اشاره به اینکه ۸۰۰ میلیارد تومان بودجه برای سال ۹۸ مصوب شده است، اظهار کرد: با توجه به توان خوبی که در مدیریت شهری همدان وجود دارد امید می‌رود طرح‌های نیمه تمام امسال به پایان برسد و نیازهای شهر رفع شود.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه در مباحث ترافیکی در شهر همدان محدودیت‌هایی وجود دارد یادآور شد: خوشبختانه با اقدامات انجام شده دارای ترافیک آزاردهنده‌ای نیستیم اما در ساعتی گره‌های ترافیکی وجود دارد و سعی می‌شود با احداث دوربرگردان‌های مناسب مشکلات رفع شود.

وی با اشاره به بازدیدهای انجام شده برای تکمیل پل شهید سردار همدانی گفت: مرحله نخست پل در شهریورماه افتتاح می‌شود و سعی داریم با تخصیص منابع مالی این پل به اتمام برسد.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان افزود: در مورد تاکسی‌های شهر نیز با وجود مشکلات، بسیاری از خطوط تبدیل به احسن شده و انتظار می‌رود با وام‌های ارزان قیمت وضعیت تاکسی‌ها بهبود یابد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *