گذر کودک در خیابان‌های شهر همدان ایجاد می‌شود

گذر کودک در خیابان‌های شهر همدان ایجاد می‌شود

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان از ایجاد گذر کودک در شهر خبر داد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، رضوان سلماسی در جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا که با موضوع بررسی ایجاد شهر دوستدار کودک برگزار شد، افزود: گذر کودک برنامه‌ای است که در یکی از خیابان‌های کوی شهید مدرس به عنوان آزمونه در ۲۵ مرداد ماه اجرایی شود.
سلماسی در این خصوص توضیح داد: گذر کودک برنامه‌ای است که در مدت زمان معین در یکی از معابر شهر با هدف ایجاد محیطی مناسب و با نشاط برای بازی کودکان اجرا می‌شود و در این مدت زمان کودکان می‌توانند تجربه‌های خلاق و مفرح را کنار خانواده‌ها کسب کنند.
سلماسی در ادامه با اشاره به اهمیت نقش کودکان در جامعه و ایجاد شهر دوستدار کودک تأکید کرد: حوزه کودکان با سایر حوزه‌ها متفاوت بوده و نیاز به توجه ویژه دارد.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان همچنین از ساخت پارک دوستدار کودک در همدان خبر داد و افزود: انتظار می‌رود در احداث این پارک هماهنگی‌های لازم صورت پذیرد.
وی استفاده از ظرفیت‌های فکری و اجرایی تشکل‌های مردمی در احداث پارک دوستدار کودک را حائز اهمیت دانست و یادآور شد: احداث این پارک اقدامی نو و بسیار ارزشمند است.
سلماسی با تأکید براینکه پارک‌های شهر باید موضوعی طراحی شود، یادآور شد: لازم است وسایل بازی کودکان، در پارک‌های شهر بررسی و در صورت نیاز طبق برنامه زمان بندی استاندارد سازی شود.

گیاه شناس: ضرورت توجه به ایجاد شهر دوستدار کودک

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان هم در این جلسه ضمن تأکید بر ضرورت توجه به ایجاد شهر دوستدار کودک افزود: اگر پارکی قرار است با همین موضوع احداث شود باید تمامی الزامات و استانداردهای لازم را داشته باشد.
گیاه شناس اضافه کرد: در احداث پارک دوستدار کودک باید بازی‌های کودکانه بر اساس ویژگی‌ها و استانداردهای لازم باشد و ایمنی کودکان را تأمین کند.
وی همچنین بر استاندارد سازی وسایل بازی کودکان در پارک‌های شهر تأکید کرد و یادآور شد: این استاندارد سازی باید بر اساس زمان‌بندی مناسب اجرایی شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *