ضرورت تکمیل بیمارستان نیمه تمام اکباتان همدان برای جبران کمبود تخت ICU

ضرورت تکمیل بیمارستان نیمه تمام اکباتان همدان برای جبران کمبود تخت ICU

نماینده استان در شورای عالی استان‌ها و نایب رئیس شورای شهر همدان بر ضرورت تکمیل بیمارستان نیمه تمام اکباتان همدان برای جبران کمبود تخت ICU تاکید کرد.
حمید بادامی‌نجات، در چهلمین اجلاس شورای عالی که با حضور دکتر ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، ضمن قدردانی از کادر درمانی و دست‌اندرکاران مبارزه با شیوع ویروس کرونا و مجموعه مدیریت‌شهری کشور افزود: با توجه به نیاز مردم مبنی بر استفاده از ماسک و دستکش به‌منظور پیشگیری از انتقال ویروس کرونا، متأسفانه با گذشت ٢ ماه از این بحران، هنوز مردم درگیر تهیه این اقلام از داروخانه ها هستند؛ از این‌رو ضرورت دارد وزارت بهداشت به عنوان متولی امر، مشکل را بررسی کند تا بُعد روانی این مهم هر چه سریع‌تر برطرف شود.
بادامی نجات اضافه کرد: با توجه به اینکه بخشی از تصمیمات برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا به عنوان نسخه واحد در سطح کشوری، اخذ و اجرایی می‌شود؛ از این‌رو می‌طلبد بخشی از این تصمیمات به استان‌ها واگذار شود تا بتوان با توجه به شرایط خاص هر استان، تصمیمات متناسب با آن منطقه، اتخاذ داشت.
وی اظهار کرد: متأسفانه بیمارستان‌های نیمه‌کاره زیادی در سطح کشور وجود دارد و شهر همدان پیش از شیوع ویروس کرونا، با کمبود تخت ICU مواجه بوده و متأسفانه هم‌اکنون هم با مشکل مواجه است.
نایب رئیس شورای شهر همدان با بیان اینکه ضرورت دارد در راستای تکمیل بیمارستان اکباتان همدان که پس از چندین سال هنوز تکمیل نشده است، افزود: بودجه لازم از محل اعتبارات تخصیص یافته تزریق و اقدام عاجل صورت پذیرد تا چند ماه آینده که به احتمال زیاد در فصل پاییز نیز با مشکل اوج بحران ویروس آنفولانزا مواجه خواهیم بود، بتوانیم بحران را کنترل کنیم.
بادامی نجات ادامه داد: معتقدیم برای مواجهه با این بحران تنها نباید از مجموعه دولت انتظار داشته باشیم، بلکه کاهش و کنترل این بحران، عزم همگانی را می‌طلبد؛ هرچند انتظار داریم تصمیمات اتخاذ شده جو نامناسب روانی ایجاد نکند تا آرامش مردم از بین برود.

معاون وزیر بهداشت نیز در پاسخ به سؤالات نماینده استان همدان در شورای عالی استان‌ها اظهار کرد: به ازای هر هزار نفر جمعیت کشور، ۱.۷ نفر، تخت بیمارستانی داریم و تمامی مشکلات موجود در خصوص کمبود تخت را قبول داریم؛ بر این اساس دولت، ۴ هزار میلیارد تومان بودجه برای تکمیل بیمارستان‌های بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی، اختصاص داده است که این مهم حتما اجرایی خواهد شد.
ایرج حریرچی اضافه کرد: با پیشنهاد شما مبنی بر واگذاری بخشی از تصمیمات کشور به استان‌ها متناسب با شرایط هر منطقه برای مبارزه با ویروس کرونا، موافق هستیم و باید اختیارات استان‌ها افزایش یابد؛ اما دولت و وزارت کشور هم در این زمینه، دارای مسئولیت‌ است.
وی با بیان اینکه هم‌اکنون با افزایش تولید ماسک و دستکش، مواجه هستیم که تقریباً به اندازه مصرف کشور است؛ یادآور شد: از سوی دیگر برخی از شرکت‌ها نیز درخواست مجوز صادرات این اقلام را داشته‌اند که اجازه آن را ندادیم. همچنین تأکید می‌شود که مصرف هم بالاتر از نیاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *