لزوم توجه ویژه به دغدغه‌های معیشتی و شرایط کاری آتش‌نشانان

لزوم توجه ویژه به دغدغه‌های معیشتی و شرایط کاری آتش‌نشانان

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به حساسیت و اهمیت شغل آتش‌نشانان گفت: آتش‌نشانی یکی از پرمخاطره‌ترین مشاغل در جهان است و آتش‌نشانان سخت‌کوش‌ و ایثارگر از هیچ تلاشی در انجام مأموریت‌ها و کمک و مساعدت به همنوعان خود دریغ نمی‌کنند.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، ، ابراهیم مولوی در جلسه صحن شورا به حادثه ناگوار درگذشت سه تن از مأموران زحمت‌کش سازمان آتش‌نشانی اشاره کرد و ضمن تسلیت به خانواده این شهدای بزرگوار، همکاران آتش نشان و خانواده بزرگ شهرداری گفت: لازم است حساسیت و سختی کار این حوزه و دغدغه آتش نشانان مورد توجه ویژه قرار گیرد.
مولوی با اشاره به شهادت یکی از مأموران سازمان آتش نشانی در حین مأموریت در سال‌های قبل، اظهار کرد: خانواده این شهید معزز در حال حاضر با مشکلاتی مواجه هستند که می‌طلبد در راستای تکریم این خانواده بزرگوار و جانباختگان سازمان آتش نشانی شورا و شهرداری تمهیداتی را بیندیشند.
وی همچنین ضمن گرامیداشت نخستین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، گفت: شهید سلیمانی به حق سرباز سرافراز و شجاع وطن بود که جان خود را فدای ارزش‌ها و اعتقادات ارزشمند سرزمین خود کرد.
نایب رئیس شورای شهر همدان با برشمردن ویژگی‌های شخصیتی ممتاز سردار شهید سلیمانی، افزود: ایشان وابسته به هیچ جناح و حزبی نبود و با عشق به وطن در راستای حفاظت از خاک میهن اسلامی با جان و دل لباس رزم پوشید و در تمامی جبهه‌های حق علیه باطل مبارزه کرد و این شخصیت بزرگ باید الگویی فراموش ناشدنی برای مردم و مسؤولان باشد.
مولوی در ادامه با اشاره به تهیه طرح جامع شهر همدان اظهار کرد: با توجه به مطالعاتی که مشاور طرح انجام داده و اشکالاتی که به این مطالعات وارد شده است و نظراتی که متخصصان حوزه شهرسازی اعلام کرده‌اند باید با همکاری و همت مسؤولان در راستای اصلاح این اشکالات گام برداشت.
ابراهیم مولوی با بیان اینکه طرح جامع شهر همدان باید با حداقل ایرادات تدوین و تصویب شود، اظهار کرد: با بررسی مختصری در برخی از مصوبات این سند بالادستی توسعه، گویا اصلا مشاور این طرح شناخت کافی و لازم از شهر همدان و شرایط ممتاز آن در طول تاریخ نداشته و صرفا از شهر همدان گذر کرده است و دلایل آن تونل‌ها و پل‌های پیشنهاد شده، تعریض‌های بی‌هدف در معابر، عدم اشراف در سلسله مراتب دسترسی و شریان‌های اصلی شهری، جهات توسعه شهر در افق بیست ساله، تراکم بندی و پهنه بندی‌های شهری، لندیوز یا کاربری اراضی و ده‌ها مشکل ریز و درشت دیگر صرفا در حوزه تخصصی شهرسازی و… است.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه طرح جامع شهر همدان یک سند بالادستی مهم توسعه و از بزرگ‌ترین طرح‌های اثرگذار شهری است که برای افق طلایی و توسعه یافته آینده این شهر ترسیم می‌شود بر این اساس نباید با رودربایستی با برخی مسؤولان و ادارات از نواقص چشم پوشی کنیم بلکه باید با همدلی و تعامل همه عوامل تأثیرگذار، یک طرح جامع با کمترین ایراد و اشکال تهیه و تصویب کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *