نورمهال در حال نابودی است/ مسؤولان چاره‌ای بیندیشید

این پست رو به اشتراک بگذارید

نورمهال در حال نابودی است/ مسؤولان چاره‌ای بیندیشید

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان تأکید کرد: مسؤولان برای جلوگیری از ساخت و ساز در عرصه عمارت نورمهال هر چه سریعتر چاره اندیشی کنند.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، رضوان سلماسی در نطق پیش از دستور جلسه این هفته صحن شورا با اشاره به ساخت و ساز در جوار عمارت نورمهال، افزود: با توجه به جایگاه عمارت نورمهال به عنوان یکی از بناهای واجد ارزش و معرف هویت و تاریخ شهر همدان از مدیران شهری و مسؤولان استانی انتظار می‌رفت که توجه بیشتری به اتفاقاتی که در حاشیه این بنا می‌افتد داشته باشند.
سلماسی با بیان اینکه مخالف ساخت و ساز در این عرصه با ارزش هستیم، گفت: سال گذشته در صحن شورا، جلسه‌ای در این زمینه برگزار و با توجه به اهمیت و تاریخی بودن عمارت نورمهال، از برج‌سازی و ساخت و ساز در این عرصه تا تعیین تکلیف نهایی جلوگیری شد و کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز از پیشنهادات ارائه شده برای حل این مشکل استقبال کرد.
وی در این خصوص اضافه کرد: علی رغم اعلام آمادگی کمیته امداد امام(ره) مبنی بر استقبال از پیشنهادات شورا برای حل مشکل، اما متأسفانه از طرف مدیران شهری و استانی اراده‌ای برای حل این موضوع مشاهده نشد.
سلماسی با تأکید بر اینکه خواسته بنده به عنوان یکی از اعضای شورا به طور صریح این است که به همت شورای اسلامی شهر به عنوان نمایندگان مردم جلسه‌ای با مدیران ارشد استانی، شهری و متولیان این امر در کوتاه‌ترین زمان ممکن با رویکرد چاره اندیشی جهت به دست آوردن راهکار مناسب برای حفظ بنا برگزار شود اظهار کرد: در غیر این صورت در چند روز آینده شاهد از سرگیری ساخت و سازها در راستای احداث مجتمع اقتصادی کمیته امداد امام خمینی (ره) در مجاورت عمارت نورمهال خواهیم بود.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به ارزش بنای نورمهال اظهار کرد: حریم ساخت و ساز ساختمان مجتمع کمیته امداد امام(ره) در جوار نورمهال بسیار کم است در صورتی که یک بنا وقتی واجد ارزش باشد حریم مشخصی برای آن تعریف می‌شود و این در حالی است که برای ساختمان نورمهال حریم مناسبی تعریف نشده است. سلماسی با بیان اینکه با ساخت و ساز در زمین مجاور بنای نورمهال، قطعاً این عمارت تحت الشعاع قرار گرفته و بنا آسیب می‌بیند، ادامه داد: هر چند از نظر قانونی ساخت بنا در جوار عمارت نورمهال حق قانونی کمیته امداد امام(ره) است و ما نیز تابع قانون هستیم اما انتظار می‌رود با همت و همکاری و با ارائه راهکار مناسب از ساخت و ساز در این محوطه جلوگیری شود.

انتهای پیام/

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان تأکید کرد: مسؤولان برای جلوگیری از ساخت و ساز در عرصه عمارت نورمهال هر چه سریعتر چاره اندیشی کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *