شهرداری از ظرفیت صندوق‌های سرمایه گذاری بورس استفاده کند

شهرداری از ظرفیت صندوق‌های سرمایه گذاری بورس استفاده کند

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری مالی و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان بر تامین منابع مالی شهرداری از طریق ابزارهای نوین بازار سرمایه را ضروری دانست و گفت: امروزه استفاده از ظرفیت بورس و فرابورس در شهرداری از راهکارهای مناسب برای جذب سرمایه و سرمایه‌گذار است.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، حمید بادامی‌نجات در کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای شهر که با حضور مدیر بورس منطقه‌ای همدان برگزار شد، افزود: برای اجرای پروژه‌های بزرگ و افزایش درآمدهای شهرداری باید از روش‌های نوین بازار سرمایه از جمله مجموعه بورس در روش‌های علمی و تخصصی بهره گرفت.
بادامی‌نجات با اشاره به اینکه همدان از لحاظ استراتژیک در موقعیت خوب جغرافیای در بین شهرهای کشور قرار گرفته است، اضافه کرد: شهر همدان به دلیل داشتن ظرفیت‌های ارزشمندی همچون گردشگری، تاریخی، طبیعی و جغرافیایی؛ چنانچه تامین منابع مالی خوبی برای آن لحاظ شود می‌تواند بستر مناسبی برای سرمایه‌گذاری در کشور باشد.
رییس کمیسیون سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهر همدان با بیان اینکه یافتن منابعی برای ایجاد درآمدهای پایدار نه دغدغه این روزهای مدیریت شهری بلکه، چالشی دیرینه است؛ اظهار داشت: امروزه راهکارهای نوینی پیش پای شهرداری‌ها برای منابع درآمدی جدید وجود دارد که یکی از آنها استفاده از ظرفیت صندوق‌های سرمایه گذاری در بورس است و بر این اساس شهرداری همدان هم باید از این ظرفیت به خوبی استفاده کند.

بادامی نجات ورود در بخش مسکن را یکی از ظرفیت‌های خوب سرمایه‌گذاری در بورس برشمرد و اظهار داشت: سرمایه‌گذاری در بخش‌های صندوق زمین و مستغلات یکی از مباحثی است که جذابیت داشته و شهرداری می‌تواند در این زمینه وارد شود.
وی گفت: تاکید شورای شهر همدان بر این است که شهرداری از ظرفیت نوین بورس استفاده کند تا بتوانیم برای اجرای پروژه‌های مختلف تامین سرمایه داشته باشیم.

 

رضایی: ضرورت استفاده شهرداری از روش‌های نوین سرمایه گذاری

سخنگوی شورای شهر همدان نیز در این جلسه گفت: آینده پژوهی و آینده نگری از مباحث مورد تاکید شورا به ویژه در حوزه سرمایه‌گذاری و واحدهای تولیدی است .
علی رضایی با اشاره به توسعه تکنولوژی و ایجاد ظرفیت‌های نوین در بخش های مختلف، اضافه کرد: امروزه تحولات پرشتابی که در حوزه فناوری وجود دارد بسترهای خوبی را در بخش سرمایه‌گذاری فراهم کرده است.
رضایی آموزشهای لازم برای آگاهی شهروندان در حوزه بورس و سرمایه‌گذاری‌های نوین را ضروری دانست و اظهار داشت: در شهرداری دارایی‌ و ظرفیت های جذابی برای سرمایه گذاری‌های بلند مدت و کوتاه مدت وجود دارد که قطعا در صورت شناسایی و معرفی آنها مورد استقبال سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرد.


مدیر بورس منطقه‌ای همدان: اعلام آمادگی بورس همدان برای همکاری با شهرداری

مدیر بورس منطقه‌ای همدان نیز در این جلسه با بیان اینکه در مباحث مالی و سرمایه‌گذاری آشنایی با ابزارهای مالی ضروری‌است، گفت: بازار سرمایه به دلیل ابزارهای نوین توانسته است سهم بالایی در افزایش سرمایه‌های شرکت‌ها داشته باشد.
امید زرینی اضافه کرد: بازار سرمایه و قانون اساسی کشور راه حضور شهرداری ها در بازار سرمایه، توزیع اوراق قرضه و مشارکت توسط آنها را باز گذاشته است و شهرداری ها می‌توانند در این بازارها برای سرمایه‌گذاری و تامین مالی پروژه ها پیش قدم شوند.
زرینی ضمن اعلام آمادگی بورس منطقه ای همدان برای همکاری با شهرداری این شهر اظهار داشت:شهرداری می‌تواند با اوراق مشارکت و سرمایه‌گذاری‌ها در بورس حضور داشته باشد و ما به عنوان دبیرخانه بورس آمادگی همکاری و برگزاری جلسات آموزشی برای مجموعه مدیریت شهری را داریم.
گفتنی است، مقرر شد برای کارمندان شهرداری همدان توسط بورس منطقه‌ای دوره های آموزشی برای آشنایی سرمایه‌گذاری در بورس برگزار و ظرفیت های سرمایه گذاری معرفی شود.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *