تهیه طرح پیشنهادی بافت تاریخی همدان توسط شهرداری

تهیه طرح پیشنهادی بافت تاریخی همدان توسط شهرداری

رئیس شورای اسلامی شهر همدان از آماده شدن طرح پیشنهادی بافت تاریخی همدان توسط معاونت شهرسازی و معماری شهرداری خبر داد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، سید مسعود عسگریان در چهل و هشتمین جلسه صحن شورا، افزود: معاونت شهرسازی و معماری شهرداری همدان طرح پیشنهادی بافت تاریخی این شهر را تهیه کرده که آماده ارائه به مراجع‌ذیصلاح است.
عسگریان با بیان اینکه طرح پیشنهادی بافت تاریخی همدان در راستای کاهش مشکلات شهروندان در حوزه نوسازی و ساخت و ساز بناهای فرسوده نقش بسزایی دارد، اضافه کرد: همچنین این طرح رونق در مباحث ساخت و ساز، کسب و کار و اشتغال در حوزه مسکن که مورد تأکید مسؤولان و افراد نیازمند به تأمین مسکن است را به دنبال دارد. وی اظهار کرد: از سویی دیگر با اجرای دقیق طرح‌های تفصیلی محدوده بافت معابر و کاربری‌های عمومی منطبق با طرح تفصیلی رعایت شده و باعث ایجاد محیط شهری مناسب برای شهروندان می‌شود.
رئیس شورای شهر همدان اظهار کرد: امیدواریم تمامی دستگاه‌های ذیربط به ویژه ادارات کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و راه و شهرسازی استان و سایر نهادهای مربوطه در جهت تسهیل امور شهروندان اقدامات، همراهی و همکاری مستمر خود را با این طرح داشته باشند.

*قراباغی: حریم رودخانه گنج‌نامه آزاد شود

رئیس کمیسیون اقتصاد سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان هم با اشاره به ظرفیت‌های همدان در حوزه گردشگری، گفت: همدان دارای تفرجگاه‌ها و طبیعت بسیار زیبایی است که متأسفانه مورد غفلت واقع شده و نتوانستیم از این طبیعت بکر استفاده خوبی را داشته باشیم.
حسین قراباغی با بیان اینکه جاده گنج‌نامه یکی از بهترین تفرجگاه‌ها و طبیعت گردشگری همدان است، افزود: متأسفانه تنها حدود ۱۰ درصد از همشهریان همدانی از این طبیعت زیبا استفاده می‌کنند چراکه رودخانه مسیر گنج‌نامه که حریمی برای استفاده عموم بوده توسط مالکان و باغداران گنج‌نامه محصور شده است و اجازه استفاده عموم از این طبیعت زیبای گردشگری به مردم داده نمی‌شود.
قراباغی با اشاره به بازگشایی بخشی از کوچه باغ‌های منطقه گردشگری گنج نامه با همکاری دادستان، اظهار کرد: این اقدام بسیار ارزشمند بوده و جای تقدیر دارد.
وی با تأکید بر اینکه باید به دنبال آزادسازی حریم رودخانه گنج‌نامه باشیم، یادآور شد: مسیر این رودخانه ظرفیت خوب گردشگری و طبیعت گردی برای همشهریان و مسافران است.
رئیس کمیسیون اقتصاد سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان با اشاره به تأکید دادستان استان بر مشخص شدن حریم رودخانه گنج‌نامه، افزود: چنانچه این حریم مشخص شود، تمام این تصرفات حریم نیز آزاد خواهد شد و این نیازمند همکاری دستگاه‌های متولی در این زمینه است.
قراباغی از مطالعات نخستین ۳ رودخانه شهر همدان خبر داد و یادآور شد: با آزادسازی حریم رودخانه و مطالعات صورت گرفته می‌توانیم طبیعت زیبایی برای استفاده مردم ایجاد کنیم که این موضوع در کمیسیون گردشگری شورا پیگیری خواهد شد تا در اقدام اولیه حریم رودخانه را آزاد کنیم چرا که این مطالبه مردم و فعالان حوزه طبیعت‌گردی و گردشگری است.

 

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.