شهرداری اراده‌ای بر برگزاری رویداد طب سینایی ندارد

شهرداری اراده‌ای بر برگزاری رویداد طب سینایی ندارد

نایب رییس شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه شهرداری سال گذشته و امسال هیچ قدم جدی در برگزاری اجلاسیه طب سینایی نداشته است، گفت: این موضوع خسارتی جبران‌ناپذیر است.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، حجت‌الاسلام ناصر صفری‌افلاکی در جمع خبرنگاران با اشاره به مغفول ماندن اجرای طرح تمدن‌ آفرین و هویت‌ساز طب سینایی و برگزاری رویداد سالانه همدان پایتخت طب سینایی، اظهار کرد: این موضوع در آبان ماه سال ۱۴۰۰ تصویب و در بودجه ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ نیز پیش‌بینی شد.
وی به شائبه ایجاد شده در ذهن برخی افراد در خصوص عدم تأیید این مورد در هیأت تطبیق اشاره کرد و گفت: نهایتاً برگزاری رویداد سالانه همدان پایتخت طب سینایی در هیأت تطبیق مورد تأیید قرار گرفت اما شهرداری سال گذشته و امسال هیچ قدم جدی در برگزاری این اجلاسیه برنداشت.
وی با تأکید بر اینکه تاکنون شاهد اقدام و اراده‌ای از سوی شهرداری در این خصوص نبوده‌ایم، بیان کرد: این موضوع جای گلایه از سوی اعضای شورا و دوستداران فرهنگ ایرانی اسلامی است.
نایب رییس شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به برگزاری اردیبهشت ماه سال جاری هندوستان رویداد طب سنتی را برگزار کرد و این در حالی بود که از سال ۱۴۰۰ پیش‌بینی برگزاری اجلاسیه همدان پایتخت طب سینایی را داشتیم و این موضوع خسارتی جبران‌ناپذیر است.
صفری‌افلاکی با بیان اینکه همدان جایگاه طب سنتی اسلامی است، تصریح کرد: همدان این حق، شایستگی و عنوان را داشت و نتوانستیم حق آن را ادا کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *