صورت‌جلسه شماره ۱۲۷

صورت‌جلسه شماره ۱۲۷

یکصد و بیست وهفتمین جلسه شورای اسلامی شهر همدان (پنجاهمین جلسه سال ۱۴۰۱) در سال دوم دوره ششم با تلاوت آیاتی از کلام ا.. مجید واعلام دستور کار توسط جناب آقای محمود مسگریان رئیس محترم شورا از ساعت ۳۱ /۸ روز یکشنبه مورخه ۱۷ /۰۷ / ۱۴۰۱ در محل سالن جلسات شورا بشرح زیر تشکیل شد :

الف – نامه ها ، طرح ها و لوایح مطرح شده در جلسه :
۱/الف – نامه شماره ۱۴۰۱۰۶۲۸۲۶۹۵۴۲ مورخه ۲۸/ ۶/ ۱۴۰۱ شهرداری بشرح زیر مطرح شد:
متن لایحه : به پیوست صورتجلسه ۲۹۶ کارگروه نامگذاری گذرگاه های همگانی شهر همدان مورخ ۲۳ / ۰۶/ ۱۴۰۱ ، جهت استحضارو دستور انجام اقدامات مقتضی به حضور ارسال‌ می‌گردد.

شهرداری همدان

معاونت خدمات شهری شهرداری همدان

فرم صورتجلسه  کارگروه نامگذاری گذرگاه های همگانی شهر همدان

رئیس جلسه: معاون خدمات شهری شهرداری همدان آقای حامد جلیلوند

دبیر جلسه: آقای ابوالفضل ابراهیمی – سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری

تاریخ جلسه: ۲۳/۰۶/۱۴۰۱ ساعت جلسه: ۱۱:۰۰ شماره جلسه :۲۹۶ مکان برگزاری:   سالن جلسات تالار قرآن

خلاصه مباحث: دویست و نود و ششمین جلسه کارگروه نامگذاری گذرگاه های همگانی شهر همدان در روز چهارشنبه مورخ
۲۳/ ۰۶/ ۱۴۰۱ در ساعت ۱۱:۰۰ با حضور اعضا درمحل سالن جلسات تالار قرآن تشکیل گردید. در ابتدا جلسه با تسلیت ایام اربعین حسینی توسط ریاست کارگروه آغاز شد و در ادامه بررسی موارد رسیده از نهادهای مختلف و بنیاد شهید توسط اعضا انجام و نهایتا منتج به مصوبات ذیل گردید.

ردیف مصوبات
۱ با عنایت به درخواست رسیده از شورای اسلامی شهر مبنی بر نامگذاری تفکیکی های دادگستری و معبر ورودی، مصوب شد به ترتیب به نام‌های

 کوی باغستان و بلوار مسعودیه  نامگذاری گردد.

۲ با عنایت به درخواست نمایشگاه بین المللی مبنی بر نامگذاری بلوار منتهی به این محل، مصوب شد این معبر به نام خلبان شهید علیرضا دبّاغیان نامگذاری گردد.
۳ با عنایت به درخواست سازمان سیما منظر و فضای سبز مبنی بر نامگذاری محوطه واقع در میدان آرامگاه که سردیس مشاهیر همدان در آن نصب شده است مصوب شد محوطه مذکور به نام پردیس مشاهیر نامگذاری گردد.
۴ با عنایت به درخواست نماینده بنیاد شهید، مصوب شد با حفظ نام قبلی ، بلوار فلسطین به نام خلبان شهید حشمت الله کلوندی نامگذاری گردد.
۵ با عنایت به درخواست نماینده بنیاد شهید، با توجه به سکونت همسر شهید در کوچه فرزین واقع در بلوار شهید چیت سازیان مصوب شد با حفظ نام قبلی به نام شهید محمد کشاورزی نامگذاری گردد.
۶ با عنایت به درخواست نماینده بنیاد شهید، با توجه به سکونت همسر شهید در کوچه پردیس۲  واقع در کوی پردیس مصوب شد با حفظ نام قبلی به نام شهید خدمت علی بیاتی صفا نامگذاری گردد.

 

مصوبه شورا : ضمن مخالفت با پیشنهاد بلوار مسعودیه در ردیف ۱ و تغییر نام بلوار فلسطین در ردیف ۴ با بقیه موارد لایحه نامگذاری موافقت شد.
– طرح شماره ۱۱۳۱۴۰۱۱۴۹۲ مورخه ۲۹ /۶ / ۱۴۰۱ کمیسیون خدمات شهری با عنوان طرح احیای قنوات شهر با پیوست شرح مباحث مطرح شد:
ماده واحده : شهرداری مکلف است باتوجه به بحران بی آبی و خشک سالی های چند سال اخیر در اسرع وقت براساس ماده ۵۵ قانون شهر داری ها (بند ۲(تنظیف ونگه داری وتسطیح معابر وانهار عمومی ومجاری آب ها وفاظلاب وتنقیه قنوات مربوط به شهر وتامین آب وروشنایی به وسایل ممکنه )) نسبت به احیای ،حفاظت و نگهداری از قنوات براساس شرح وظایف اقدام لازم رابعمل آورد.
مصوبه شورا : با طرح ارائه شده (پیوست) موافقت شد.
– طرح شماره ۱۱۳۱۴۰۱۱۶۱۵ مورخه ۱۷ /۷ /۱۴۰۱ در مورد نامگذاری بلوار موسوم به مسعودیه بشرح زیر مطرح شد:
متن طرح : رئیس محترم شورای اسلامی شهر همدان
سلام‌علیکم
با احترام؛ طرح ذیل که به امضاءهفت (۷) نفر از اعضاء شورا رسیده است، جهت طی مراحل قانونی به حضور تقدیم می‌گردد.
نامگذاری «بلوار مسعودیه» واقع در تفکیکی دادگستری در منطقه ۲ به نام ” بلوار عدالت”
– مقدمه توجیهی:عدالت از قدیمی‌ترین خواسته‌ها ومطالبات انسان‌ها در طول تاریخ بوده است. در واقع ریشه عدالتخواهی در انسان را باید در فطرت حق‌گرای او جست. عدالت از جمله آرمان های اصلی انبیا و اوصیای الهی(ع) بوده است. رهبر معظم انقلاب اسلامی در اولین دیدار خود با اعضای هیئت دولت سیزدهم، در این باره می فرمایند:
« اساس حکومت اسلامی و جمهوری اسلامی بر اقامه‌ی عدل است، کما اینکه اساس همه‌ی ادیان بر اقامه‌ی عدل است. خدای متعال میفرماید که ما پیغمبران را فرستادیم، کتابهای آسمانی را فرستادیم، لِیَقومَ النّاسُ بِالقِسط؛ اصلاً برای اینکه مردم قیام به قسط کنند و جامعه، جامعه‌ی عدالت‌آمیز باشد. خب ما در این زمینه‌ها عقبیم، خیلی باید کار کنیم، خیلی باید تلاش کنیم. »
تحقق عدالت از جمله اهداف اصلی انقلاب اسلامی است که به عنوان آرمانی متعالی در اسناد چشم انداز مطرح گردیده است. از جمله اقداماتی که می تواند امر عدالت را در جامعه ترقی ببخشد این است که مردم با نام عدالت ، به عنوان یکی از آرمانهای متعالی جمهوری اسلامی و ریشه¬دار در فطرت، تاریخ و هویت خود، به صورت مداوم مواجه گردند. نامگذاری اماکن و معابر شهری می تواند در این راستا موثر باشد. نامگذاری، بسیار پر اهمیت است چرا که مردم هر روز با آن ها ارتباط برقرار می کنند. در واقع نام گذاری را می توان شیوه ای سریع و ارزان برای «دکوربندی مجدد چشم انداز فرهنگی» عنوان کرد. در این راستا پیشنهاد زیر مطرح می گردد:
پیشنهاد می گردد «بلوار مسعودیه» واقع در تفکیکی دادگستری در منطقه ۲ شهرداری به «بلوار عدالت» تغییر نام یابد.
استناد قانونی:
بند ۲۴ ماده ۸۰ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراها و … (مصوب ۲۰ /۴  /۱۳۹۶ – مجلس)

ماده واحده: شهرداری همدان «بلوار مسعودیه» در تفکیکی دادگستری، واقع در منطقه ۲ شهرداری را به نام ” بلوار عدالت” تغییر نام دهد.

مصوبه شورا : با طرح ارائه شده موافقت شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *