صورت‌جلسه شماره ۱۵۹

صورت‌جلسه شماره ۱۵۹

یکصد و پنجاه و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر همدان (هشتادودومین جلسه سال ۱۴۰۱) در سال دوم دوره ششم با تلاوت آیاتی از کلام ا.. مجید واعلام دستور کار توسط جناب آقای محمود مسگریان رئیس محترم شورا از ساعت ۱۵ /۹ روز یکشنبه مورخه ۱۶/ ۱۱/ ۱۴۰۱ در محل سالن جلسات شورا بشرح زیر تشکیل شد:

– نامه ها ، طرح ها و لوایح مطرح شده :
– نامه شماره ۱۴۰۱۱۱۱۱۳۱۰۸۷۵مورخه ۱۱ /۱۱ / ۱۴۰۱ کمیته حسابرسی در مورد انتخاب حسابرس صورتهای مالی سال ۱۴۰۱ شهرداری همدان و سازمان های تابعه بشرح زیر مطرح شد:
متن طرح : در راستای اجرای بند ۳۰ ماده ۸۰ قانون تشکیلات ، وظایف و اختیارات شوراهای اسلامی شهر و روستا ، همچنین ماده۴۴ آیین نامه مالی شهرداریها و دستورالعمل های ابلاغی وزارت کشور، فراخوان دعوت به همکاری در مورخ ۰۱ / ۰۶ / ۱۴۰۱ در روزنامه های سراسری و استانی در خصوص به خدمت گرفتن موسسات حسابرسی واجد شرایط (درجه الف سازمان حسابرسی و رتبه یک وزارت کشور) به چاپ رسید که ۶ موسسه اعلام آمادگی نمودند،که پس از دو نوبت جلسه و بررسی پیشنهادات رسیده و رزومه کاری موسسات فوق دو موسسه رازدار و آمارگاران که در همدان شریک مقیم دارند بعنوان حسابرس صورتهای مالی سال ۱۴۰۱ بصورت مشترک انتخاب شدند . در این راستا شهرداری ستاد ، مناطق چهار گانه ، روزنامه هکمتانه ، شورای اسلامی شهر همدان و شرکت سیمان به موسسه حسابرسی رازدار و کلیه سازمانهای تابعه به موسسه حسابرسی آمارگاران واگذار گردید . مراتب جهت استحضار و طی مراحل قانونی بحضور ارسال می گردد.
مصوبه شورا : با انتخاب موسسه آمارگاران و موسسه راز دار برای حسابرسی صورت های مالی سال ۱۴۰۱ شهرداری و سازمان های شهرداری بشرخ فوق موافقت شد .
– نامه شماره ۱۴۰۱۱۰۱۳۰۴۰۰۵مورخه ۱۳ /۱۰/ ۱۴۰۱ شهرداری در مورد کمک مالی به مسجد بلال حبشی بشرح زیر مطرح شد:
متن لایحه شهرداری: احتراماً بپیوست درخواست ثبت شده به شماره ۱۰۰۱۴۰۱۱۳۳۲۵ مورخ ۲۸ / ۹ / ۱۴۰۱ مسجد بلال حبشی تقدیم میگردد ، شهرداری همدان در نظر دارد مبلغ ۰۰۰ / ۰۰۰ / ۳۰ ریال به مسجد بلال حبشی پرداخت نماید مزید استحضار اینکه موضوع در کمیته مساعدت ها مطرح گردیده مستدعی است در صورت تصویب مراتب را امر به ابلاغ فرمایید..
مستندات قانونی : شیوه نامه کمکهای بلا عوض موضوع بخشنامه شماره ۲۹۴۶۳ مورخ ۲۱ / ۰۷ /۱۳۹۹ سازمان شهرداریها ودهیاریهای کشور
مصوبه شورا : با لایحه شهرداری موافقت شد.
– نامه شماره ۱۴۰۱۱۰۱۳۳۰۴۰۰۹مورخه ۱۳/۱۰/۱۴۰۱ شهرداری در مورد کمک مالی به هیئت روضه الحسین (ع) بشرح زیر مطرح شد:
متن لایحه شهرداری: احتراماً بپیوست درخواست ثبت شده به شماره ۱۰۰۱۴۰۱۱۲۳۱۸ مورخ ۹/ ۹/ ۱۴۰۱ هیئت روضه الحسین (ع) تقدیم میگردد ، شهرداری همدان در نظر دارد مبلغ ۰۰۰ / ۰۰۰ / ۵۰ریال به هیئت روضه الحسین (ع) پرداخت نماید مزید استحضار اینکه موضوع در کمیته مساعدت ها مطرح گردیده مستدعی است در صورت تصویب مراتب را امر به ابلاغ فرمایید..
مستندات قانونی : شیوه نامه کمکهای بلا عوض موضوع بخشنامه شماره ۲۹۴۶۳ مورخ ۲۱ / ۰۷ /۱۳۹۹ سازمان شهرداریها ودهیاریهای کشور
مصوبه شورا : با لایحه شهرداری موافقت شد.
– نامه شماره ۱۴۰۱۱۰۳۳۰۴۰۰۱ مورخه ۱۳/۱۰/۱۴۰۱ شهرداری در مورد کمک مالی به یادواره شهدای غواص همدان بشرح زیر مطرح شد:
متن لایحه شهرداری : احتراماً به پیوست درخواست ثبت شده به شماره ۱۰۰۱۴۰۱۱۴۰۴۰ مورخ ۱۳ / ۱۰ / ۱۴۰۱ ستاد برگزاری یادواره شهدای غواص همدان تقدیم میگردد ، شهرداری همدان در نظر دارد مبلغ ۰۰۰ / ۰۰۰ / ۲۰۰ ریال به یادواره شهدای غواص همدان پرداخت نماید مزید استحضار اینکه موضوع در کمیته مساعدت ها مطرح گردیده مستدعی است در صورت تصویب مراتب را امر به ابلاغ فرمایی..
مستندات قانونی : شیوه نامه کمکهای بلا عوض موضوع بخشنامه شماره ۲۹۴۶۳ مورخ ۲۱ / ۰۷ /۱۳۹۹ سازمان شهرداریها ودهیاریهای کشور
مصوبه شورا : با لایحه شهرداری موافقت شد.
الف – نامه شماره ۱۴۰۱۱۱۱۰۳۱۰۶۸ مورخه ۱۰/۱۱/۱۴۰۱ شهرداری در مورد برگزاری مراسم تقدیر از رانندگان بشرح زیر مطرح شد:
متن لایحه شهرداری : شهرداری همدان درنظر دارد طی مراسمی به مناسبت ایام الله دهه فجر از مسئولین خطوط و رانندگان نمونه فعال در بخش حمل و نقل (تاکسیرانی، حمل بار و کالا و رانندگان اتوبوس بخش خصوصی) تقدیر بعمل آورد؛ لذا با استناد به بند ۱۲ ماده ۷۱ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور، خواهشمند است با پرداخت مبلغ ۰۰۰ / ۰۰۰ / ۵۰۰ / ۲ ریال جهت هزینه های ۱۵۰۰ نفر شامل: شام، پذیرایی، اجرای مراسم جنگ شادی و جشن دهه فجر و … از محل ردیف منابع ۱۱۰۱۰۵ (عوارض بلیط) و ردیف هزینه ای ۱۲۰۷۰۲ (جشن و چراغانی) اصلاح بودجه سال ۱۴۰۱ موافقت و مراتب را ابلاغ فرمایید ضمناً آقای محمود حضرتی به عنوان نماینده شهرداری بحضور معرفی می گردد.
مصوبه شورا : با لایحه شهرداری موافقت شد.
۷/الف- نامه شماره ۱۴۰۱۱۱۵۳۱۱۸۴۹ مورخه ۱۵/۱۱/۱۴۰۱ شهرداری در مورد تجلیل از کارکنان شهرداری منطقه ۳ بشرح زیر مطرح شد:
متن لایحه : با عنایت به آغاز ایام الله دهه مبارک فجر و برگزاری جشن های پیروزی شکوهمندانه انقلاب اسلامی توسط مردم ، نهاد های مختلف فرهنگی و دستگاه های عمومی شهرداری همدان نیز به عنوان یکی از مهم ترین و گسترده ترین دستگاه های خدمات رسان در نظر دارد در همین راستا به منظور تجلیل و قدردانی از پرسنل خدوم و شریف خدمات شهری (پاکبانان و کارگران فضای سبز و…) و خانواده های ارجمند ایشان مقارن با ۲۲ بهمن ماه سال جاری نسبت به برگزاری آیین تجلیل و جشن انقلاب اقدام نماید. لذا با توجه به عدم پش‌بینی ردیف اعتباری در بودجه سال جاری مستدعی است نسبت به تخصیص مبلغ تا سقف ۴/۲۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال از ردیف جشن و پذیرایی بودجه اصلاحی سالجاری بصورت دوفوریتی اقدامات لازم را معمول و نتیجه را به این شهرداری امر به ابلاغ فرمایید.
مصوبه شورا : با لایحه شهرداری موافقت شد.
– نامه شماره ۱۴۰۱۱۱۰۹۳۱۰۱۴۹ مورخه ۰۹/۱۱/۱۴۰۱ شهرداری در مورد صورتجلسه ۲۹۹ کارگروه نامگذاری بشرح زیر مطرح شد:
متن لایحه شهرداری : به پیوست صورتجلسه ۲۹۹ کارگروه نامگذاری گذرگاه های همگانی شهر همدان مورخ ۰۵/ ۱۱/ ۱۴۰۱ ، جهت استحضار و دستور انجام اقدامات مقتضی به حضور ارسال‌ می‌گردد.

ردیف مصوبات
۱ با عنایت به درخواست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان ، با توجه به خدمات ارزشمند فرهنگی و ارزشی استاد حمید حسام، نویسنده برجسته کشوری در حوزه دفاع مقدس و از یادگاران جبهه و جنگ، مصوب شد خیابان ورزش و در ادامه خیابان ستاره واقع در خیابان شهیدان دیباج (هنرستان) به نام این پیشکسوت عرصه فرهنگی  نامگذاری گردد.
۲ با عنایت به درخواست  نماینده بنیاد شهید، مصوب شد معبر جدیدالاحداث واقع در انتهای خیابان محمدیه و خیابان استاد مسکین به نام شهید شاخص سال ۱۴۰۱ ، شهید محمدرضا مازوئی نامگذاری گردد.
۳ با عنایت به درخواست نماینده بنیاد شهید، مصوب شد بن بست بهار واقع در کوچه بیمه در محوطه آقاجانی بیگ به نام شهید ارمنی یرمی یعقوب نامگذاری گردد.
۴ با عنایت به درخواست هیئت والیبال استان همدان مصوب شد، خیابان نوا واقع در خیابان طالقانی جنب سالن خانه والیبال به نام استاد پیشکسوت و مربی با سابقه استاد  اصغر راجی نامگذاری گردد.

مصوبه شورا : با لایحه شهرداری موافقت شد.
الف – نامه شماره ۱۴۰۱۰۹۱۴۲۹۵۸۰۹مورخه ۱۴/۰۹/۱۴۰۱ در مورد وصول حق مالکانه املاک متعلق به شهرداری بشرح زیر مطرح شد:
متن لایحه: احتراماً ، به استحضار می رساند رویه وصول حق مالکانه هنگام نقل و انتقال سرقفلی املاک تجاری متعلق به شهرداری در سنوات گذشته بر اساس تعرفه مصوب در دفترچه عوارض شهرداری به میزان ده درصد ارزش سرقفلی اعلام شده توسط کارشناس رسمی دادگستری و بر اساس قیمت روز بوده است و آن دسته از مغازه های شهرداری که به واسطه ارث انتقال می شود مشمول پرداخت حق مالکانه نمی گردید همچنین آن دسته از مغازه های شهرداری که به واسطه معامله به بستگان درجه یک ( پدر ، مادر ، اولاد و اولاد اولاد موضوع بند یک ماده ۸۶۲ قانون مدنی ) انتقال داده می شد ۶ درصد مبلغ ارزش سرقفلی به عنوان حق مالکانه وصول می گردید لذا با توجه به اینکه درصد وصول حقوق مالکانه فوق الذکر در اشکال و ردیف های متفاوت در سالیان گذشته مبنای محاسبه و به صورت عرف نقل و انتقالات از طرف مستاجرین شهرداری پذیرفته شده است به منظور پیشگیری از هر گونه نارضایتی احتمالی و ایجاد حس رضایتمندی بین مستاجران و شهرداری پیشنهاد این اداره مانند سنوات گذشته برای وصول حق مالکانه در نقل و انتقالات ده درصد ارزش سرقفلی به قیمت روز و برای بستگان درجه یک موضوع بند یک ماده ۸۶۲ قانون مدنی ۶ درصد می باشد لطفاً دستور فرمایید موضوع بررسی و نتیجه امر به ابلاغ گردد.
مصوبه شورا : با لایحه شهرداری موافقت شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *