صورت‌جلسه شماره۱۵۵

صورت‌جلسه شماره۱۵۵

یکصد و پنجاه و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر همدان (هفتاد و هشتمین جلسه سال ۱۴۰۱) در سال دوم دوره ششم با تلاوت آیاتی از کلام ا.. مجید واعلام دستور کار توسط جناب آقای محمود مسگریان رئیس محترم شورا از ساعت ۲۰ /۱۶ روز سه شنبه مورخه ۰۴ / ۱۱/ ۱۴۰۱ در محل سالن جلسات شورا بشرح زیر تشکیل شد:

– نطق پیش از دستور :
– جناب آقای حاجی بابایی رئس محترم کمیسیون معماری و شهرسازی در نطق پیش از دستور خود مطالبی را مطرح نمود که اهم آنها بشرح زیر خلاصه میشود:
– با توجه به اینکه شهرداری بطور تجمیعی حقوق و مزایای ماه اخیر کارکنان خود را پرداخت نموده ازآقای شهردار ومدیران محترم شهرداری تشکر می کنم..
– بودجه هر سازمان و ازجمله در شهرداری نقشه راه آن سازمان می باشد….
– عملکرد شهرداری باید به صورت علمی و در مقایسه با سالهای قبل مورد بررسی قرار بگیرد…
– قضاوت کلی بدون توجه علمی به مسائل جانبی درست نیست …
– شاهد هستیم اعضای شورا و شهردار هریک بنوعی تخریب و تضعیف می شوند که این کار در راستای منافع مردم نمی باشد…
– حضرت آقا فرمودند قانون فصل الخطاب است . پس هر عضو شورا با استفاده از ایزار قانونی می تواند از اختیار تذکر ، سئوال و استیضاح در صورت لزوم والبته بجا و بموقع استفاده بکند …
– انگار همه ادارات و سازمان ها تخصص کامل داشته و با تخصص کامل پیش می روند و این تنها شهرداری است که تخصص ندارد…
– بدیهی است این طرز تلقی و این فشار ها ناشی از آن است که شما با گروه فشار نیستی ولی اگر شخص با آنها بوده وکمکترین تحصص را داشته باشد متخصصترین خواهد بود….
– ما اجازه نمی دهیم معدود افراد سیاسی ، نارضایتی و ناراحتی خود را با کوبیدن شورا و شهرداری پیش ببرند …
– همه در جریان هستند که شورا و شهرداری در مباحث مهم ، اتفاق نظر دارند…

– جناب آقای شهابی نیا رئیس محترم کمیسیون فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی در نطق پیش از دستور کار مطالبی را مطرح کرد که اهم نها بشرح زیر خلاصه می شود:
– از اینکه در برف روبی اخیر مجموعه مدیران محترم شهرداری به طور شبانه روزی با استفاده از جمله امکاناتی که در اختیار دارند مشغول خدمت رسانی به شهروندان بودند تشکر می کنم…
– عملکرد شهرداری و زحماتی که همه متحمل شدند زیاد بود اما نتیجه آن رضایتبخش نبود…
– از آقای استاندار هم تشکر می کنیم که با تشکیل ستاد مربوطه سایر ادارات و سازمان های ذی ربط را وارد کمک به شهرداری در بحث برفروبی نمودند …
– حضور آقای شهردار در نشست دانشجویی اخیر ایشان در دانشگاه بوعلی نشاندهنده جرأت و جسارت وی میباشد ، خیلی از مدیران معمولاً در این نشستها شرکت نمیکنند …
– ایراد این نشست ها این است که مسائل کلی مطرح میشود و پاسخگویی را قدری مشکل می کند که اگر سوالات دسته بندی و به صورت تخصصی باشد بهتر است …
ب- نامه ها، طرح ها و لوایح مطرح شده :
– نامه شماره ۱۴۰۱۰۹۱۵۲۹۵۸۵۵ مورخه ۱۵/ ۹/ ۱۴۰۱ شهرداری در مورد اصلاحیه – متمم بودجه سال ۱۴۰۱ بشرح زیر مطرح شد:
متن لایحه :
با استناد به بند ۲ ماده ۴۵ قانون شهرداری و ماده ۲۸ آیین نامه مالی شهرداریها ، به پیوست فایل الکترونیکی اصلاحیه – متمم پیشنهادی بودجه مصوب سال۱۴۰۱ شهرداری همدان و سازمانهای وابسته جهت استحضار و تصویب به حضور ایفاد می گردد. مستدعی است دستور فرمایید پس از تصویب یک جلد بودجه اصلاحیه- متمم ممهور به مهر شورای محترم اسلامی شهر را جهت اجرا به این شهرداری ابلاغ فرمایند.
مصوبه شورا : با لایحه شهرداری مخالفت شد . ( ۱ برگ تصویر مدارک ضمیه است ) بودجه ۲۰ /۱۷

– نامه شماره ۱۴۰۱۱۰۳۰۳۰۷۷۱۶ مورخه ۳۰/ ۱۰ / ۱۴۰۱ شهرداری در مورد بودجه پیشنهادی سال ۱۴۰۲ شهرداری بشرح زیر مطرح شد:
متن لایحه : با استعانت از خداوند متعال و در پرتو عنایات و توجهات حضرت ولیعصر (عج) و الهام از منویات مقام معظم رهبری، لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری همدان و ماده واحده آن تقدیم می شود. خواهشمند است به استناد ماده ۳۸ قانون شهرداریها، ماده ۲۶ آئین نامه مالی و معاملات شهرداری ها و بند ۱۲ ماده ۷۶ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور، لایحه تقدیمی را در صحن شورای محترم اسلامی شهر مطرح و پس از بررسی وتصویب دستور فرمایید مراتب را به این شهرداری امربه ابلاغ فرمایند.مزیداستحضار اینکه آقای مجتبی حمزه رستگار، معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی به عنوان نماینده شهرداری برای ارائه توضیحات لازم معرفی می شود.
ماده واحده : بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری همدان و سازمانهای وابسته در جمع کل منابع شهرداری برابر ۳۲.۶۹۹.۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال (سی و دو بیلیون و ششصد و نود و نه میلیارد و یکصد میلیون ریال) و جمع کل مصارف شهرداری برابر ۳۲.۶۹۹.۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال (سی و دو بیلیون و ششصد و نود و نه میلیارد و یکصد میلیون ریال) پیشنهاد می گردد.
گردش کار در صحن شورا : پس از آنکه لایحه و متن ماده واحده قرائت گردید. توضیحات کلی و ضروری توسط جناب آقای حسینی شهردار محترم همدان ضمن استفاده از power point ارائه و سپس لایحه بودجه جهت بررسی و تصویب ، موضوع بند ۱۲ ماده ۸۰ قانون تشکیلات ، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب ۱/ ۳ / ۱۳۷۵ و اصلاحات بعدی آن ، با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران ، توسط شهردار همدان به جناب آقای مسگریان رئیس محترم شورا تقدیم گردید. و ایشان نیز ضمن تشکر از آقای شهردار و مدیران و کارشناسان محترم شهرداری از بابت تهیه ، تنظیم و ارائه بموقع بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری و سازمان های وابسته ، بودجه پیشنهادی را به جناب آقای کاوسی رئیس محترم کمیسیون برنامه ، بودجه و فناوری اطلاعات تحویل داد تا در موعد مقرر بررسی و اقدامات لازم جهت سیر مراحل قانونی تصویب و تایید آن به عمل آید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *