لایحه بودجه پیشنهادی سال ۹۸ شهرداری همدان تقدیم شورا شد

لایحه بودجه پیشنهادی سال ۹۸ شهرداری همدان تقدیم شورا شد

هفتاد وسومین صحن شورای اسلامی شهر همدان با حضور اعضای شورا و شهردار با تقدیم لایحه بودجه سال ۹۸ شهرداری به شورا همراه بود.


رئیس شورای اسلامی شهر همدان در این صحن گفت: با توجه به مشکلات و محدودیت‌های مورد نیاز شهروندان‌؛ متعادل شدن و انعطاف‌پذیر بودن بودجه و انضباط مالی در مدیریت شهری به منظور کاهش هزینه‌ها و تعیین محورهای توسعه در مناطق مختلف شهر ضرورت دارد.

گردان: اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام اولویت شهرداری باشد

کامران گردان با اشاره به تقدیم لایحه بودجه شهرداری همدان به شورا، ابراز امیدواری کرد: توجه ویژه به اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام در بودجه سال آینده باید در اولویت قرار گیرد.
وی معتقد است: می‌بایست در برنامه‌ریزی بودجه، مباحث عقل و آمار حکم‌فرما باشد.
گردان با تأکید بر اینک بودجه به عنوان یک ابزار مدیریتی مطرح است، افزود: شهرداری همدان باید تلاش کند با جلب مشارکت شهروندان، منابع محدود این مجموعه را به حداکثر بهره‌وری برساند.
وی با بیان اینکه بالاخره دولت به سمت صادرات‌محوری همراه با کاهش اتکا به نفت ورود پیدا کرد، گفت: به طور قطع شهرداری همدان هم باید با تغییر وضعیت موجود از تراکم‌فروشی شهر فاصله بگیرد.
رئیس شورای شهر همدان با تأکید بر اینکه بودجه شهرداری باید بر مبنای درآمدهای کوششی باشد، ابراز امیدواری کرد: بودجه سال آینده شهرداری که برای بررسی بیشتر به شورا ارائه شد، با کمترین تغییرات مصوب شود و همراه با حمایت و پشتیبانی شورا، وظیفه مدیریت شهری را در راستای خدمت‌رسانی بهتر به مردم همدان دنبال کنیم.
گردان با بیان اینکه خوشبختانه درصد سهم عمرانی و جاری از بودجه شهرداری‌ همدان، ۶۰ به ۴۰ در نظر گرفته خواهد شد، گفت: با توجه به نگاه ویژه شهروندان و مسئولان امر به حوزه عمرانی ، امیدواریم شاهد تحول و توسعه شهر همدان باشیم و دیگر پروژه نیمه تمام بر روی زمین نمانده و به سمت پروژه‌های جدیدتر حرکت کنیم.

بادامی نجات: بهره گیری از نخبگان شهری برای بررسی بودجه

نایب رئیس شورای شهر همدان نیز ضمن قدردانی از ارائه به موقع لایجه بودجه ۹۸ شهرداری به شورا، ابراز امیدواری کرد روند مدیریتی شهر به سمت توسعه و عمران حرکت کند.
حمید بادامی‎نجات پیشنهاد داد: انتظار می‌رود از نخبگان ، اساتید و کارشناسان حوزه مدیریت شهری مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای شهر همدان برای بررسی بهتر روند بودجه بهره گرفته شود.

صوفی: ۶۰ درصد بودجه سال آینده عمرانی و ۴۰ درصد جاری است

شهردار همدان از تدوین بودجه پیشنهادی سال ۹۸ خبر داد و گفت: لایحه پیشنهادی بودجه سال آینده با مبلغ
“هفت هزار و ۹۳۱ میلیارد و ۶۰۷ میلیون ریال” ۲۳ درصد پیش بینی شده است.
عباس صوفی تصریح کرد: با تلاش‌ها و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در شهرداری همدان، در تهیه و تدوین لایحه بودجه پیشنهادی سال آینده ، ۶۰ درصد به مباحث عمرانی و ۴۰ درصد نیز به موضوعات جاری اختصاص یافته است.
گفتنی است، شهردار همدان صبح امروز به همراه معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی و تعدادی از مدیران امور مالی با حضور در صحن علنی شورای شهر لایحه بودجه پیشنهادی بودجه سال۹۸ را در قالب ۱۶ رویکرد به شورا تقدیم کرد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *