دویست و پنجاهمین جلسه شورای اسلامی شهر همدان (هفتادو پنجمین جلسه سال ۱۴۰۲) چهل و چهارمین جلسه در سال سوم دوره ششم با تلاوت آیاتی از کلام ا.. مجید واعلام دستور کار توسط جناب آقای مسگریان رئیس محترم شورا از ساعت ۰۳ /۱۶ روز سه شنبه مورخه ۰۵/ ۱۰/۱۴۰۲ در محل سالن جلسات شورا بشرح زیر تشکیل شد :

– نامه شماره ۱۴۰۲۰۹۲۵۴۱۶۹۴۵ مورخه ۲۵/۰۹/۱۴۰۲ شهرداری (۱۴۰۲۵۸۹) در مورد برپایی جشن و پذیرایی از ایتام کمیته امداد خمینی (ره) بشرح زیر مطرح شد:
متن لایحه شهرداری :
احتراما ، ‌با عنایت به پیش رو بودن ولادت با سعادت حضرت امیر المومنین (ع) و برگزاری جشن های مربوطه توسط نهادهای فرهنگی و دستگاههای عمومی،شهرداری همدان نیز به عنوان یکی از مهمترین و گسترده ترین دستگاه خدمات رسان در نظر دارد ، نسبت به برگزاری جشن و پذیرایی از ایتام معزز تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی ( ره ) در روز ولادت اقدام نماید . لذا با توجه به تبصره۳۱ ذیل بودجه سال جاری ، خواهشمند است دستور فرمائید موضوع در خصوص تخصیص اعتبار تا سقف مبلغ ۰۰۰ / ۰۰۰ / ۰۰۰ / ۲ ریال ( دو میلیارد ریال ) بررسی و نتیجه جهت اقدامات بعدی به این شهرداری اعلام گردد.
مصوبه شورا : با لایحه شهرداری مخالفت گردید.

– نامه شماره ۱۴۰۲۰۹۰۲۴۰۸۵۰۴ مورخه ۰۲/۰۹/۱۴۰۲ شهرداری (۱۴۰۲۵۷۴) در مورد اخذ وام (پارکینگ آقاجانی بیگ ) بشرح زیر مطرح شد:
متن لایحه شهرداری :
به استحضار می رساند پیرو پیگیریهای بعمل آمده ، سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور با تخصیص مبلغ ده میلیارد تومان تسهیلات کم بهره جهت تامین مالی پروژه پارکینگ آقاجانی بیگ موافقت نموده است . تسهیلات مذکور با بازپرداخت ۶۰ ماهه با شش ماه تنفس و نرخ سود ۱۳% با تضمین وثیقه چک از حساب درآمد شهرداری می باشد. لذا خواهشمند است در اجرای بند ۱۳ از ماده ۸۰ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران ضمن بررسی موضوع ، نتیجه آن جهت اقدامات بعدی به این شهرداری امر به ابلاغ گردد.
مصوبه شورا : با لایحه شهرداری موافقت گردید.
نامه شماره ۱۴۰۲۰۸۱۱۴۰۰۹۷۴ مورخه ۱۱/۰۸/۱۴۰۲ شهرداری (۱۴۰۲۵۵۳) در مورد کمک مالی به هیات مذهبی همدان بشرح زیر مطرح شد:
متن لایحه شهرداری : احتراماً بپیوست ضمن ارسال درخواست ثبت شده به شماره ۱۱۳۱۴۰۲۷۴۷ مورخ ۱۱/ ۰۴/ ۱۴۰۲ در دبیرخانه شورای محترم اسلامی شهر مربوط به شورای هیئات مذهبی همدان ، به استحضار می رساند این شهرداری در نظر دارد مبلغ ۰۰۰ / ۰۰ ۰ / ۵۰۰ ریال ( پانصد میلیون ریال ) به هیات فوق الذکر به عنوان تامین بخشی از هزینهای حسینیه همدانیها پرداخت نماید . خواهشمند است دستور فرمایید ضمن بررسی موضوع ، نتیجه آن جهت انجام اقدامات بعدی به این شهرداری امر به ابلاغ گردد.
مستندات قانونی : شیوه نامه کمکهای بلا عوض موضوع بخشنامه شماره ۲۹۴۶۳ مورخ ۲۱ / ۰۷ /۱۳۹۹ سازمان شهرداریها ودهیاریهای کشور .
نوع فوریت لایحه : عادی .
ردیف بودجه سال ۱۴۰۲ : ۱۵۰۲۰۴ (کمک به سازمان های مردم نهاد NGO)
نماینده شهرداری : آقای حسین قدسی – آقای هادی بلاغی
مصوبه شورا : با لایحه شهرداری موافقت گردید.
– نامه شماره ۱۴۰۲۰۹۰۴۰۸۵۵۷ مورخه ۲۴/۰۹/۱۴۰۲ شهرداری (۱۴۰۲۵۹۴) در مورد مجوز تفویض اختیار (فروش املاک ) بشرح زیر مطرح شد:
متن لایحه شهرداری : نظر به رکود موجود در بازار خرید و فروش املاک و با عنایت به اینکه بخشی از منابع درآمدی شهرداری مربوط به فروش اموال غیرمنقول میباشد و از طرفی با برگزاری چندین نوبت مزایده عمومی ، متاسفانه بیشتر املاک شهرداری متقاضی خرید نداشته است ، لذا پیشنهاد میگردد در صورت صلاحدید و موافقت آن شورای محترم ، مجوز تفویض اختیار جهت فروش املاک به صورت ۴۰% نقد و الباقی حداکثر با اقساط ۶ ماهه متوالی جهت تامین بخشی از منابع مالی پروژه های شهرداری صادر و به این شهرداری اعلام گردد.
مصوبه شورا : لایحه شهرداری همدان مبنی بر فروش ملک با شرایط حداقل ۴۰% نقد و الباقی در اقساط متوالی حداکثر ۶ ماهه با شرایط ذیل مورد موافقت قرار گرفت :
۱- صرفاً مشمول مواردی میشودکه ارزش ریالی آن بالاتر از ۴۰ میلیارد ریال باشد .
۲- صرفاً مشمول مواردی می شود که حداقل یک بار به مزایده فروش گذاشته شده اما شرکت کننده نداشته و به فروش نرفته است .
۳- مدت اعتبار مصوبه فعلی تا پایان سال ۱۴۰۲ می باشد .
۴- این مصوبه قابلیت تهاتر با بستانکاران شهرداری را ندارد.
۵- در صورت عدم پرداخت به موقع هر یک از اقساط در زمان مقرر قرارداد فسخ گردد.
۶- شرایط نحوه فروش می بایست در آگهی مزایده به اطلاع عموم برسد.

– نامه شماره ۱۴۰۲۰۹۲۷۴۱۷۶۱۹
مورخه ۲۷/۰۹/۱۴۰۲
شهرداری (۱۴۰۲۵۸۷) در مورد مساعدت مالی به فعالیت های قرآنی بشرح زیر مطرح شد:
متن لایحه شهرداری :
مقدمه توجیهی :
احتراما به استحضار می رساند پیرو سند راهبردی فعالیتهای قرآنی استان شماره ۱۰۰۱۴۰۲۲۳۵۰ و درخواست دفتر نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه همدان در خصوص برگزاری برنامه های قرآنی نیاز به مساعدت مالی به مبلغ ۰۰۰ / ۰۰۰ / ۰۰۰ / ۱ ریال ( صدمیلیون تومان ) می باشد . لذا لایحه ایی به شرح ذیل جهت صدور دستور بررسی و تصویب در آن شورای محترم به حضور ایفاد می گردد .
متن لایحه : به پیوست سند راهبردی فعالیتهای قرآنی بحضور ارسال می گردد . لذا خواهشمند است دستور فرمایید موضوع درصحن شورای محترم بررسی و نتیجه آن به این شهرداری امربه ابلاغ گردد .
ردیف بودجه : آموزش شهروندی شهرداری ستاد .
فوریت لایحه : عادی .
نماینده شهرداری : آقایان هادی بلاغی و حسین قدسی
مصوبه شورا : با لایحه شهرداری موافقت گردید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *