ساخت و ساز در عرصه عمارت نور محال فعلاً متوقف شد

ساخت و ساز در عرصه عمارت نور محال فعلاً متوقف شد

رئیس شورای اسلامی شهر همدان به همراه مدیر منطقه دو شهرداری به دلیل توجه و حساسیت اعضای شورا به بناهای تاریخی و مطالبات مردمی نسبت به موضوع ساخت و ساز در جوار عمارت نورمحال از نزدیک از این مکان، بازدید کردند و موارد را مورد بررسی میدانی قرار دادند.

 

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، رئیس شورای اسلامی شهر همدان در این بازدید با اشاره به اینکه اعضای شورا بر ساخت و ساز در عرصه عمارت نورمحال حساس بوده و وارد عمل شدند، گفت: با توجه به اهمیت موضوع و تاریخی بودن عمارت نورمحال با تأکید اعضای شورا، از برج سازی و ساخت و ساز در عرصه عمارت نورمحال تا تعیین تکلیف نهایی جلوگیری شد.

 

کامران گردان یادآور شد: زمین پارک پرواز در سال ۱۳۸۴ از طرف کمیته امداد امام خمینی(ره) به شهرداری واگذار شده بود که ساخت پارک از سال ۸۶ آغاز شد و سال ۹۰ در کمیسیون ماده پنج برای بقیه زمین مصوبه‌ای برای کمیته امداد امام(ره) صادر شده و میراث فرهنگی نیز موافقت کرده است؛ اما اکنون اعضای شورا هم مخالف ساخت در این عرصه با ارزش هستند.

 

وی با بیان اینکه می‌توان زمین مورد نظر را با توافق کمیته امداد امام(ره) به پارک پرواز الحاق کرد، افزود: با توجه به حساسیت و اهمیت عمارت نورمحال و تاریخی بودن بنا، برای جلوگیری از ساخت و ساز در این مکان در نخستین فرصت در صحن شورا یا در شهرداری با حضور اعضای شورا، شهردار و ذینفعان زمین، جلسه‌ای برگزار خواهد شد تا ضمن بررسی موارد، تصمیمات درستی گرفته شود.

 

رئیس شورای اسلامی شهر همدان تأکید کرد: شهرداری باید با تشکیل جلسه‌ای با میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان نظریه قطعی این ارگان را دریافت کند زیرا این مهم در نهایت بر عهده میراث فرهنگی است.

گردان ادامه داد: باید هر چه سریعتر نسبت به تعیین تکلیف این زمین، تصمیمات مقتضی گرفته شود تا هم بنای تاریخی حفظ و حریم آن رعایت شده و هم منافع مالک حفظ شود.

 

وی معتقد است: با ساخت و ساز در زمین مجاور بنای نورمحال، قطعاً این عمارت تحت الشعاع قرار می‌گیرد و بنا آسیب خواهد دید و ما نیز مخالف ساخت و ساز هستیم که طبق دستور شورای اسلامی شهر همدان، فعلاً شهرداری از هرگونه ساخت و ساز در این زمین جلوگیری کرد اما در نهایت ما تابع قانون هستیم.

 

گردان در پایان سخنانش گفت: علی رغم اینکه کمیته امداد امام خمینی(ره) مراحل قانونی را طی کرده، با تشکیل جلسه و توافقات سعی خواهیم کرد به نحو مقتضی موارد بررسی و تصمیم مناسبی گرفته شود.

 

انتهیا پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.