همت شورا برای بهره‌گیری از ظرفیت‌های همدان در مسیر توسعه اقتصادی

همت شورا برای بهره‌گیری از ظرفیت‌های همدان در مسیر توسعه اقتصادی

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان گفت: تمام تلاش شورا به‌ویژه این کمیسیون بر این محور بوده است تا از ظرفیت‌های شهر همدان در مسیر توسعه اقتصادی، سرمایه‌گذاری و گردشگری بهره‌مند شود.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرهمدان؛ حسین قراباغی در جلسه کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورا، گفت: فضای مناسبی برای جذب سرمایه‌گذار و توسعه زیرساخت‌های گردشگری در استان وجود دارد که با تلاش زیاد می‌توان از این ظرفیت نهادینه در استان، استفاده کرد.
وی با توجه به ظرفیت‌های خوب شهری و احصا بسته‌های سرمایه‌گذاری توسط شهرداری، از سوی منتخبان مردم، خواستار تعامل و همکاری بیشتر برای جذب سرمایه‌گذاری در حوزه مدیریت‌شهری در راستای توسعه و آبادانی هرچه بیشتر شهر همدان شد.
قراباغی حضور معاونت امور اقتصادی استانداری را یکی از نقاط قوت اقتصاد استان معرفی کرد و افزود: مجموعه‌های مرتبط با حوزه سرمایه‌گذاری باید برای جلوگیری از موازی کاری و کاهش آسیب‌ها با یکدیگر همکاری بیشتری کنند.
وی افزود: با توجه به تشکیل کمیته حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری در دادگستری همدان از ظرفیت این بخش باید استفاده بیشتری شود.
رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر همدان در ادامه با تأکید بر تأمین اعتبار ساخت جاده و زیرساخت‌های اساسی بوستان ولایت در منطقه فخرآباد برای تسهیل در جذب سرمایه‌گذاران و رفع ترافیک معابر اصلی منتهی به بوستان‌ها، ابراز امیدواری کرد تأمین اعتبار زیرساخت‌های آب، برق و گاز برای بوستان اکباتان در مجاورت سد اکباتان برای تسهیل به منظور جذب سرمایه‌گذاران در دستور کار قرار گیرد.

 

قراباغی ادامه داد: با توجه به منابع محدود اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و شهرداری باید ردیف اعتبار مالی به‌منظور اجرای طرح جداره‌سازی پیاده راه بوعلی و میدان امام(ره) همدان در راستای زیباسازی محیط شهری اختصاص یابد.
وی با تأکید بر اینکه جداره‌سازی پیاده راه اکباتان و بوعلی باید به صورت جدی پیگیری شود؛ گفت: بستر خوبی برای انجام این جداره‌سازی صورت گرفته؛ اما تاکنون هیچ اقدامی در این زمینه انجام نشده است.
قراباغی با بیان اینکه در راستای تقویت صنعت گردشگری باید در خصوص ساخت مترو شهری و پیش‌بینی یک خط اختصاصی به غار علی‌صدر باید حمایت شود، گفت: علی‌صدر یک مقصد خاص گردشگری بوده است و راه‌اندازی خط مترو می‌تواند به توسعه این امر کمک بیشتری کند.
وی با بیان اینکه برای حل مشکل پیاده راه اکباتان فرصت زمانی یک ماهه از طرف استاندار تعیین شده است، افزود: برگزاری نمایشگاه برای تقویت کسبه، راه‌اندازی خودرو برقی برای انتقال رایگان مردم و مسافران از جمله اقدامات صورت گرفته برای کاهش مشکلات پیاده‌راه اکباتان است.
رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه طرح سواره کردن نیمی از پیاده راه اکباتان بررسی و آسیب‌شناسی شده است، عنوان کرد: چند راهکار برای رونق بیشتر این مسیر گردشگری دارم. همچنین باید پارکینگ میراث فرهنگی در میدان هفت تیر برای راحتی مسافران به منظور بازدید از سایت ۳ هزار ساله همدان ساخته شود.
رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر همدان، سایت میوه و تربار، شرکت عصرطلایی و هتل ندیمی را جزء پروژه‌های نیمه کاره و نیازمند پیگیری برشمرد و گفت: هتل ندیمی تا زمانی که ساخته نشود، چهره نازیبایی در شهر همدان ایجاد می‌کند.
قراباغی در زمینه برگزاری همایش سرمایه‌گذاری در حوزه مدیریت شهری، بیان کرد: منابع مالی برای برگزاری این رویداد مصوب شده است و سایر مجموعه‌ها نیز باید مشارکت داشته باشند؛ البته باید از فرصت حامی مالی نیز بهره مند شود.
وی پارک آبی در باغ میوه، باغ پرندگان، شهرک گردشگری باغ ویلا، همایش سرمایه‌گذاری، غرفه‌های صنایع دستی اکباتان، جایگاه سریع النصب سوخت، پارکینگ دانشگاه آزاد اسلامی، بازار خودرو ۲، مزرعه گل محمدی و صنایع تبدیلی، نیروگاه خورشیدی، سایت ۵۰۰ هکتاری و۳۳۸ هکتاری اطراف دانشگاه آزاد اسلامی، غرفه سنگ‌های قیمتی و راهنمای گردشگری را جزو پروژه‌های در دست اقدام سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری همدان برشمرد.
قراباغی با بیان اینکه بنیاد مستضعفان برای سرمایه‌گذاری در کارخانه سیمان اعلام آمادگی کرده است؛ افزود: اقدامات ابتدایی شهرک گردشگری باغ ویلا و انعقاد قرارداد با شرکت ترکیه‌ای انجام شده و اکنون نیازمند هماهنگی و تسریع همکاری با شرکت‌های زیر ساختی و دستگاه‌های خدمت‌رسان است.
رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورا با بیان اینکه سایت ۸۰۰ هکتاری اطراف دانشگاه آزاد اسلامی ۳۰ سال پیش خریداری شده، اما از چندماه پیش بررسی و پیگیری‌های اجرای طرح آغاز شده است؛ ادامه داد: بازار خودرو ۲ در حال رفع مشکل با املاک بوده و مجوزهای لازم برای انتخاب سرمایه‌گذار نیروگاه خورشیدی نیز در دست انجام است.

گردان: کمک یک میلیاردی شهرداری برای ۲ همایش سرمایه‌گذاری و جاده ابریشم

رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز با اشاره به برگزاری ۲ همایش بسیار مهم سرمایه‌گذاران و جاده ابریشم در همدان، گفت: شهرداری همدان برای هریک از این همایش‌های مهم، ۵۰۰ میلیون تومان و در مجموع یک میلیارد تومان اختصاص داده است.
کامران گردان ادامه داد: البته مجموعه‌ها و دستگاه‎های اجرایی مرتبط که متولی سرمایه‌گذاری در همدان هستند نیز باید نسبت به اختصاص مبالغ قابل توجه به این دو همایش مهم در همدان، اقدام کنند.

پورمجاهد: ضرورت تقویت زیرساخت‌ها در جذب و حفظ سرمایه‌گذار

معاون امور اقتصادی استاندار همدان هم با بیان اینکه در ۵ ماه گذشته مدیریت استان کمک‌های شایانی را به سرمایه‌گذاری‌های جدید و تقویت و رفع مشکلات سرمایه‌گذاران گذشته داشته است، گفت: برخی از روند اداری واگذاری طرح‌ها به سرمایه‌گذاران باید اصلاح و زیرساخت‌های لازم برای انجام این کار، تقویت شود.
ظاهر پورمجاهد با بیان اینکه کمک به معیشت مردم چیزی جز اشتغالزایی و سرمایه‌گذاری نیست و اقدامات لازم برای ایجاد اقتصاد بهره‌ور در استان باید انجام شود؛ برای حمایت از سرمایه‌گذاری از سوی استانداری اعلام آمادگی کرد.
وی معتقد است: باید در راستای تشویق سرمایه‌گذاران برای رفع بیکاری و ایجاد اشتغال جدید در استان گام‌های بلندتری برداشته شود.
پورمجاهد با اشاره به لزوم تقویت زیرساخت‌ها در جذب و حفظ سرمایه‌گذار، عنوان کرد: در حوزه جذب سرمایه‌گذار باید ورود پیدا کنیم همچنین در حوزه سرمایه‌گذاری همکاری خوبی بین دستگاه‌های اجرایی و ناظر وجود دارد.
وی تأکید کرد: طرح‌های امکان سنجی همایش سرمایه‌گذاری و اقدامات ابتدایی آن انجام شده و اعتبارات مربوطه نیز باید به سرعت تعیین‌تکلیف شود.

 

 عسگریان: راه‌اندازی مسیر جدیدی برای تله‌سیژ در همدان

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان هم در پایان از آمدن هیأت مدیره طلا و جواهر مشهد برای بازدید از توانمندی‌ها در راستای بهره‌مندی از ظرفیت‌های همدان در روزهای آتی خبر داد.
سید مسعود عسگریان گفت: تله‌سیژ همدان یکی از ظرفیت‌های بالقوه گردشگری بوده که طی چند سال اخیر متروک و بلااستفاده مانده است و مسیر جدیدی برای راه‌اندازی آن از باغات کمیته امداد امام(ره) به سمت تپه عباس‌آباد تعریف شده است.

صوفی: همایش جاده ابریشم فرصتی برای تحرک و توسعه گردشگری در همدان

شهردار همدان نیز در ادامه با بیان اینکه فرآیند انتخاب سرمایه‌گذار باید به درستی انجام شود تا از ایجاد پروژه‌های چالشی در استان جلوگیری شود، گفت: استان در حوزه اقتصاد و سرمایه‌گذاری هدفمند است و شهرداری و شورا نیز در راستای پیشبرد اهداف با استان همسو هستند.
عباس صوفی با تأکید براینکه سازمان سرمایه‌گذاری به صورت هدفمند درحال پیشبرد اهداف خود است، بیان کرد: خوشبختانه تمامی ظرفیت سرمایه‌گذاری در همدان شناسایی و به کار گرفته شده است و در سال‌های قبل در حوزه سرمایه‌گذاری دچار مشکلاتی بودیم که درحال حاضر با تلاش‌های ادارات مربوطه رفع شده‌اند.
صوفی؛ پروژه‌های در دست اقدام شهرداری را جزو پروژه‌های محرک توسعه استان معرفی کرد و افزود: مشکل هتل ندیمی با حمایت استانداری و کمیسیون ماده ۵ به‌زودی حل خواهد شد.
وی با بیان اینکه شهرداری مسؤول برگزاری همایش جهانی جاده ابریشم در اواخر مهرماه امسال است، اضافه کرد: این همایش که از سوی سازمان جهانی یونسکو برگزار می‌شود، فرصتی مغتنم برای تحرک توسعه گردشگری در همدان است.
شهردار همدان همچنین در رابطه با پروژه عصر طلایی گفت: تاکنون ۸۰ درصد مشکل این پروژه رفع شده است.

 

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *