مکتب حاج قاسم سلیمانی محور برنامه‌ریزی فرهنگی مدیریت‌ شهری باشد

این پست رو به اشتراک بگذارید

مکتب حاج قاسم سلیمانی محور برنامه‌ریزی فرهنگی مدیریت‌ شهری باشد

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان معتقد است: شاخص‌های مکتب سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی باید محور برنامه‌ریزی‌های فرهنگی مدیریت‌شهری قرار گیرد.


به گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر همدان ، اکبر کاوسی‌امید در نطق پیش از دستور شصت‌وهشتمین جلسه صحن شورا، گفت: در مقدمات امر هیأت اندیشه‌ورز با محوریت مکتب حاج قاسم سلیمانی به‌عنوان محور برنامه‌ریزی‌های اساسی، شکل گیرد.
وی همچنین با اشاره به سفر تاریخی سردار شهید سلیمانی به همدان برای یادواره شهدای عملیات رمضان در مردادماه ۱۳۹۷ و بازتاب گسترده داخلی و خارجی سخنرانی حماسی و ماندگار ایشان؛ افزود: حاج قاسم در اجتماع مردم همدان، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا را قمارباز خطاب کرد؛ از این‌رو امروز به طور قطع آقای ترامپ با مشاهده دریای بیکران توجهات کم‌نظیر مردم ایران به سالروز آن شهید بزرگوار، پیام ایشان را درک خواهد کرد.
کاوسی‌امید؛ دین‌مداری، خدامحوری، مردم‌محوری، عدالت‌محوری، حق‌طلب، ظلم ستیز، ثبات قدم و خوداتکایی را از ویژگی‌های بارز شخصیتی سردار دل‌ها، حاج قاسم برشمرد.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان همچنین با اشاره به خطاب و نهیب حاج قاسم به ترامپ، اظهار کرد: بخشی از سخنان ایشان مبنی بر اینکه «بدان ما ملت شهادتیم، ملت امام حسینیم، حوادث سختی را پشت سر گذاشته‌ایم؛ بیایید، ما منتظر شما هستیم.»؛ در سراسر جهان نواخته شده است تا به گوش مستکبران آمریکایی برسد.
کاوسی‌امید با اشاره به اینکه سردار شهید سلیمانی، همدان را شهر دین و دیانت خواند، گفت: بخشی از سخنان ایشان بر این محور بود که «همدانی نیستیم؛ اما در این کشور زندگی می‌کنیم و ویژگی شهرها را به خوبی می‌شناسیم، همدان شهر علما و عرفای برجسته، شهر فلاسفه و شعرای بزرگ است. همدان مفاخر بسیار بزرگ و ارزشمندی در دامن خود دارد که پدر، مادران و گذشتگان این شهر این افراد را در دامن خود پرورش داده‌اند.»
وی در ادامه با اشاره به بخش دیگری از سخنان سردار شهید سلیمانی، ادامه داد: «همدان؛ مهد تمدن ایران و شهر نام‌آوران، شهر شهدای دیروز و امروز ماست. همدان؛ شهر سردار شهید دیروز و امروز است. همدان، شهیدان بزرگی را همچون شهید همدانی تقدیم کرده است که خود سرداری قافله‌سالار و شهید‌پرور بود.»

درگذشت علامه مصباح یزدی؛ خسارتی برای حوزه معارف اسلامی

کاوسی‌امید در ادامه ضمن ابراز تسلیت برای درگذشت عالم ربانی، حکیم فقیه، استاد اخلاق، یاور راستین ولایت و عضو خبرگان رهبری؛ آیت‌ا… محمدتقی حاج شیخ مصباح‌یزدی؛ گفت: آن عالم بزرگوار عمر پربرکت خویش را صرف تألیف، تحقیق و تعلیم کردند و وجودشان وزنه‌ای سنگین برای حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی بوده است.
وی افزود: بر اساس منویات رهبر انقلاب پیرو عروج ملکوتی حضرت علامه مصباح‌یزدی، «درگذشت ایشان خسارتی برای حوزه علمیه و حوزه معارف اسلامی است؛ ایشان متفکری برجسته، مدیری شایسته، دارای زبان گویایی در اظهار حق و پای با استقامتی در صراط مستقیم بودند. خدمات ایشان در تولید اندیشه‌ دینی و نگارش کتب راه‌گشا، و در تربیت شاگردان ممتاز اثرگذار انصافاً کم‌نظیر است. پارسایی و پرهیزگاری خصلت همیشگی ایشان از دوران جوانی تا آخر عمر بود».

 

انتهای پیام/

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان معتقد است: شاخص‌های مکتب سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی باید محور برنامه‌ریزی‌های فرهنگی مدیریت‌شهری قرار گیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *