تصویب الحاق سه روستا به شهر همدان مغایر با قانون شوراها صورت گرفته است

تصویب الحاق سه روستا به شهر همدان مغایر با قانون شوراها صورت گرفته است

رئیس کمیسیون نظارت بازرسی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان از مخالفت نمایندگان مردم از الحاق سه روستا به شهر همدان خبر داد.


روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان،سید مسعود عسگریان در گفتگویی افزود: الحاق روستاهای قاسم آباد، علی آباد و حسن آباد برخلاف بند ۳۴ ماده ۸۰ قانون تشکیلات وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و اصول هفتم و یک صد و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران صورت پذیرفته است.

عسگریان‌ اضافه کرد: شورای شهر همدان الحاق سه روستا را به لحاظ عدم ارائه پیوست ‌ها به مباحث فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، زیست محیطی و نیز به منظور جلوگیری از توسعه و گسترش حاشیه نشینی در شهر همدان و ساماندهی بافت‌های حاشیه‌ای نامناسب موجود مصوب نکرد.

وی همچنین به مخالفت اعضای شوراها و دهیاران سه روستا اشاره و اظهار کرد: از طرفی اعضای شورای اسلامی روستاهای مذکور نیز به دلیل ارتقای سطح زندگی روستاییان و کشاورزان، توسعه پایدار روستاها و مناطق کشاورزی، رفع فقر، تقویت زیرساخت‌های مناسب تولید، تنوع بخشی، گسترش فعالیت‌های مکمل و اقتصادی به ویژه صنایع تبدیلی و روستایی و خدماتی نوین با این الحاق مخالف بوده و هستند.

رئیس کمیسیون نظارت بازرسی و اداری شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه اخیراً نیز نمایندگان مردم شهرستان‌های همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی مخالفت خود را با الحاق این سه روستا به طور مکتوب اعلام کرده‌اند، یادآور شد: امیدواریم هرچه سریع‌تر الحاق این سه روستا که بر خلاف خواسته مردم بوده و پیامدهای منفی زیادی از جمله بروز زمینه توسعه حاشیه نشینی و تحمیل هزینه‌های گزاف بر مدیریت شهری و روستاییان ساکن در این روستاها را در پی دارد، به دلیل نداشتن زیرساخت‌های مناسب شهری از سوی مراجع ذیربط لغو شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *