پیام شورای شهر همدان به مناسبت روز بزرگداشت ابوعلی سینا و پزشک

پیام شورای شهر همدان به مناسبت روز بزرگداشت ابوعلی سینا و پزشک

کامران گردان، رئیس شورای اسلامی شهر همدان با صدور پیامی یکم شهریورماه، زادروز ابوعلی سینا، پزشک و دانشمند برجسته ایرانی و روز پزشک را به جامعه پزشکی استان تبریک گفت.


به گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ در متن وی آمده است:

همگان معتقدند که سلامتی جامعه، پیش‌شرط توسعه است و پزشکان ضامن سلامت جامعه هستند؛ البته طبیب در افق نگاه مردم، همواره از قداست و جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده است.
در این بین نامگذاری یکم شهریورماه، سالروز میلاد شیخ‌الرئیس ابوعلی سینا، طبیب نامور و نابغه بزرگ ایرانی که در تقویم رسمی ایران به نام روز پزشک نامگذاری شده، نشان از توجه و اهمیت این حرفه در کشور دارد.
روز پزشک، روزی نمادین برای حفاظت از سلامت مردم محسوب می‌شود و روزی برای ارج نهادن به خدمات انسان‌هایی است که برای حفظ این نعمت الهی، تلاش می‌کنند.
امروز می‌توانیم از خودگذشتگی و شهادت مدافعان سلامت در دفاع از سلامت بیماران و آحاد مردم در مقابله با بحران همه‌گیری کرونا را نمونه‌ای از ایفای مسئولیت اخلاقی و اجتماعی در جامعه پزشکی ایران دانست. هرچند مردم ایران، خدمات پزشکان در عرصه‌ها و برهه‌های مختلف به‌ویژه در طول دوران ٨ سال دفاع مقدس و درمان رزمندگان اسلام را هرگز فراموش نخواهد کرد.
اینجانب به نمایندگی از اعضای شورای شهر همدان، فرارسیدن این روز مبارک را به تمامی پزشکانی که در عرصه نظام سلامت تلاش می‌کنند به‌ویژه پزشکان فرهیخته و توانمند استان همدان، تبریک می‌گویم و امیدوارم در سایه ایزد منان، همواره هدف عالی شفابخشی را دنبال کنید و دست‌های شفابخش‌تان، همیشه پرتوان و دریای دانش، معرفت و فضیلت‌تان، همیشه بیکران باد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *