تحقق ۱۲۵ درصدی، عملکرد بودجه ۹۹ شهرداری

تحقق ۱۲۵ درصدی، عملکرد بودجه ۹۹ شهرداری

رئیس شورای اسلامی شهر همدان اعلام کرد: در راستای اجرای بند ۱۲ ماده ۸۰ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور، عملکرد قطعی (تفریغ بودجه) سال ۱۳۹۹ شهرداری همدان با عملکرد «مطلوب» و اکثریت آرا به تصویب رسید.


به گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ سید مسعود عسگریان در پانزدهمین صحن شورا با محوریت بررسی و تصویب لایحه شهرداری با عنوان تفریغ بودجه سال ١٣٩٩ شهرداری همدان با حضور اعضای شورا، شهردار و مدیران شهری، اظهار کرد: تفریغ بودجه سال ۱۳۹۹ شهرداری همدان و سازمان‌های وابسته از لحاظ منابع شهرداری و کمک دولت برابر با ۱۲ هزار و ۵۳۷ میلیارد و ۸۸۵ میلیون و ۳۳۰ هزار و ۹۱۰ ریال، از لحاظ مصارف مشتمل بر اعتبارات هزینه‌ای ۵ هزار و ۸۱ میلیارد و ۹۴۹ میلیون و ۴۲۸ هزار و و ۲۸۱ ریال؛ از حیث تملک دارایی سرمایه‌ای ۵ هزار و ۵۱۸ میلیارد و ۵۵۳ میلیون و ۵۷ هزارو ۳۶۹ ریال و از لحاظ پرداخت بدهی‌های قطعی شده سنواتی، ۷۴۴ میلیارد و ۹۲۴ میلیون و ۱۸۳ هزار و ۴۲۴ ریال در صحن شورا مصوب شد.
عسگریان از افزایش ۱۲۵ درصدی درآمد شهرداری نسبت به بودجه مصوب و اصلاح متمم سال ۱۳۹۹ شهرداری همدان علی‌رغم شرایط نامطلوب اقتصادی حاکم بر کشور خبر داد و گفت: شهرداری همدان در امر تحقق بودجه، عملکرد مطلوبی داشته و توانسته است علی‌رغم افزایش ۲۰ درصدی نسبت به بودجه مصوب، رشد حدود ۵ درصدی را در امر تحقق و وصول درآمدها داشته باشد.
وی عنوان کرد: همکاری و همراهی مناسب اعضای شورای شهر، مدیران و مجموعه مدیریت‌شهری همراه با برنامه‌ریزی دقیق و کارشناسی شده و همچنین همراهی شایسته شهروندان همدانی منجر به عملکرد مطلوب شهرداری همدان شده است.
رئیس شورای شهر همدان همچنین گفت: با توجه به اینکه تحقق عملکرد ۱۰۴ درصدی شهرداری در وصول درآمدها، عملکرد ۸۳ درصدی اجرای پروژه‌های عمرانی و پرداخت دیون و تعهدات قطعی شده سنواتی با تحقق ۱۱۹ درصد در سالجاری، سنوات گذشته و گزارشات عملکرد سنوات گذشته بی‌سابقه بوده؛ این امر قابل قدردانی است.
عسگریان تأکید کرد: برای نخستین‌بار در بودجه مصوب سال ۱۳۹۹، تعهدات قطعی سنواتی به مبلغ ۶۲.۷ میلیارد تومان به تصویب رسید که عملکرد قطعی شهرداری ۷۴.۴ میلیارد تومان معادل ۱۱۹درصد نسبت به اصلاحیه متمم است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *