ضرب‌الاجل برای اتمام پروژه شهری غدیر

ضرب‌الاجل برای اتمام پروژه شهری غدیر

رئیس شورای اسلامی شهر همدان تأکید کرد: فاز تکمیلی پروژه تقاطع غیرهمسطح غدیر در ورودی همدان از سمت تهران ( ابتدای کوی فرهنگیان) باید هرچه سریع‌تر به‌منظور کاهش حجم ترافیک و رفع گره ترافیکی مورد بهره‌برداری قرار گیرد.


به گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ محمود مسگریان در صحن شورا با حضور شهردار منتخب شورای ششم، سرپرست شهرداری و معاونان و مدیران حوزه مالی، بر اتمام پروژه غدیر واقع در سه‌راه فرهنگیان تأکید کرد و افزود: یکی از سیاست‌های کلی شورای شهر همدان در سال ۱۳۹۸، اتمام پروژه غدیر بود که متأسفانه طولانی شدن روند اجرای آن، بار مالی بسیاری را به مدیریت‎شهری تحمیل کرده است و امیدواریم در راستای حل مشکلات این پروژه بزرگ شهری قدم برداریم.
وی گفت: یکی از اهداف اصلی شورای شهر همدان بر این بوده که پروژه‌های نیمه‌تمام در اسرع وقت به اتمام برسند؛ از این‌رو باید راهکاری بیابیم تا بتوانیم پروژه بزرگ غدیر را در کوتاه‌ترین بُعد زمانی به‌منظور جلوگیری از تحمیل بار مالی بیشتر، به اتمام برسانیم.
رئیس شورای شهر همدان اظهار کرد: بدون‌معطلی باید روند اجرایی این پروژه شهری آغاز شود؛ زیرا مردم منتظر اتمام این تقاطع غیرهمسطح هستند و ما به عنوان منتخبان مردم باید مطالبه‌گر باشیم تا به نحو شایسته و در اسرع وقت صورت بگیرد.
مسگریان تأکید کرد: قطعاً شهرداری همراهی می‌کند تا شاهد بهره‌برداری از این پروژه باشیم؛ زیرا مردم نگران طولانی شدن روند اجرایی پروژه هستند؛ از این‎رو معتقدم باید دست در دست هم دهیم تا به هر شکل ممکن، وضعیت موجود تعیین‌تکلیف شود.

* سعید نظری: ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت‌ رسانه‌ها

نایب رئیس شورای شهر همدان نیز در این جلسه گفت: به طور معمول، افراد اطلاعات خود را از طریق رسانه‌ها و وسایل ارتباط جمعی کسب می‌کنند و سازمان‌ها نیز برای ارتباط با مشتریان، سهام‌داران و اعضای خود به صورت گسترده از فناوری‌های ارتباطی بهره می‌گیرند؛ از این‌رو اعضای شورای شهر هم از ظرفیت‌های متعدد رسانه‌ای به‌منظور ارتباط با مردم و انتقال اخبار و مباحث شورا استفاده می‌کنند و در حال حاضر شرایطی فراهم شده است تا تمامی اعضای شورا به‌صورت منظم در برنامه‌های صداوسیمای مرکز همدان حضور یابند.
سعید نظری با بیان اینکه بازخوردهای خوبی از برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی هیأت رئیسه شورا از سوی مردم همدان دریافت شد؛ اظهار کرد: بهره‌گیری از ظرفیت‌های تمامی رسانه‌ها به‌ویژه صداوسیما، مطبوعات و خبرگزاری‌ها، ضروری است؛ از این‌رو باید برنامه‌ریزی‌های مدونی در این حوزه شکل گیرد.

* رحیمی‌فر: تعیین برنامه ز‌مان‌بندی برای تقاطع غیرهمسطح غدیر

عضو شورای شهر همدان نیز معتقد است: پیمانکار پروژه فاز دوم تقاطع غیرهمسطح غدیر تا زمانی که بودجه مورد نیاز پروژه را دریافت نکند، همچنان روند اجرایی این پروژه بزرگ شهری به صورت صحیح پیش نخواهد نرفت.
علی رحیمی‌فر با تأکید بر اینکه نقدینگی از سوی پیمانکار وجود ندارد؛ توصیه کرد: مشکلات مالی یک میلیاردی نباید یک پروژه ۷۰ میلیاردی را تعطیل کند.
وی پیشنهاد داد: برنامه روند عملیات اجرایی پروژه فاز دوم تقاطع غیرهمسطح غدیر و ز‌مان‌بندی مالی برای پرداخت مطالبات پیمانکار آن و تزریق بودجه مناسب به این پروژه شهری باید هر چه سریع‌تر تعیین شود.

کاوسی امید: پیمانکار، روند اجرایی پروژه غدیر را سرعت بخشد

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای شهر همدان هم گفت: انتظار می‌رود پروژه تقاطع غیرهمسطح غدیر که از سوی شرکت پیمانکاری بناسازان سپاهان مدیریت می‎شود، در حد نام «سپاهان» پیش برود.
اکبر کاوسی‌امید از پیمانکار پروژه فاز دوم تقاطع غیرهمسطح غدیر درخواست کرد: روند اجرایی این پروژه بزرگ شهری را سرعت ببخشد.
وی اعلام کرد: پیوست زمان‌بندی پرداخت مطالبات پیمانکاران همراه با برنامه منسجم اجرایی پروژه باید در ۲ تا ۳ روز آینده مدنظر قرار گیرد تا هر چه سریع‌تر به‌نتیجه برسد؛ زیرا مطالبه جدی مردم محسوب می‎شود که با جدیت باید مورد پیگیری قرار گیرد.

* حیدری: تأکید بر همت مضاعف‌ برای بهره‌برداری از تقاطع غدیر

رئیس کمیسیون فنی، عمرانی، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر همدان نیز در ادامه گفت: یکی از انتظارات جدی مردم در حوزه مدیریت‌شهری، اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام بوده که از مهلت قانونی برای بهره‌برداری آنها، زمان زیادی گذشته است.

مهدی حیدری افزود: خوشبختانه پروژه تقاطع غیرهمسطح غدیر واقع در سه‌راه فرهنگیان حدود ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که عملکرد آنان قابل قدردانی است؛ اما انتظار می‌رود مدیریت‌شهری با همت مضاعفی در راستای تسریع در روند اجرایی این پروژه بزرگ شهری، حداکثر تا ۴ یا ۵ ماه آینده بهره‌برداری شود.

وی اظهار کرد: این کارگاه عمرانی بر اساس گفته‌های پیمانکار، درگیر محدودیت‌های مالی بوده که به واسطه آن از اریبهشت‌ماه امسال تعطیل شده و با رکود مواجه است.

حیدری افزود: بر اساس توضیحاتی که اعلام شد؛ عمده دلایل تعطیلی پروژه بزرگ شهری غدیر، عدم پرداخت مطالبات پیمانکار از سوی شهرداری است و همچنین عدم تعیین‎تکلیف تهاتر صورت گرفته که همچنان سند آن مشکل دارد.

به گفته وی؛ باید هرچه سریع‌تر برای این پروژه چندین میلیاردی به جمع‌بندی برسیم تا در نهایت رضایت شهروندان را به‌دست بیاوریم؛ زیرا به‌عنوان شورای انقلابی و جهادی باید فرآیند پیشرفت پروژه‌های بزرگ شهری را تسریع ببخشیم.

حیدری؛ ظرفیت فعالیت تیم مشاور و پیمانکار را در پروژه غدیر، بسیار مناسب دانست و اظهار کرد: بر اساس وضعیت موجود در کارگاه از جمله به‌کارگیری نیروهای انسانی، تجهیز کارگاه، سطح فرآیند کیفی و فنی پروژه و همچنین اعتبار شرکت، نشان‌دهنده روند مثبت کار است؛ اما باید با هم‌اندیشی بهتر، موانع را برطرف کنیم.

* بادامی‌نجات: پیمانکار در تعطیلی پروژه غدیر مقصر است

عضو شورای شهر همدان در این جلسه مقصر تعطیلی کارگاره بزرگ عمرانی پروژه تقاطع غیرهمسطح غدیر را پیمانکار دانست و گفت: متأسفانه پروژه بزرگ شهری به‌دلیل مشکلات مالی –بر اساس ادعای پیمانکار- متوقف شده بود.
حمید بادامی‌نجات تأکید کرد: پیمانکار این پروژه بزرگ ۷۰ میلیاردی باید منابع مالی لازم را تأمین کند تا به‎موقع نسبت به تزریق آن به پروژه، اقدام شود.
به گفته وی؛ شهرداری از تعهدات خود در حوزه مالی، آنچنان عقب نیست و اگر صورت‌وضعیت‌های جدید ثبت شود؛ شهرداری تعهد داده است تا در اسرع وقت نسبت به پرداخت آن اقدام کند.

*شاکری: عملیات اجرایی رمپ تقاطع غدیر سریع‌تر آغاز شود

سرپرست شهرداری همدان هم در این جلسه گفت: طی بازدیدی از پروژه فاز دوم تقاطع غیرهمسطح غدیر در هفته‌ نخست آغاز به کارم در حوزه سرپرستی شهرداری مقرر شد پروژه تعطیل نشود و ادامه عملیات اجرایی به‌ویژه برای احداث رمپ هرچه سریع‌تر تعیین‌تکلیف شود؛ زیرا تثبیت رمپ مورد نظر به فرصت زمانی ۲ ماهه نیاز دارد.
مجید شاکری‌ با تأکید بر اینکه غدیر، پروژه بزرگ مدیریت‌شهری است که قاعدتاً به‌دلیل محدودیت مالی قفل نخواهد شد؛ معتقد است: در حال حاضر روند اجرایی این پروژه کُند پیش می‌رود؛ از این‌رو باید به آن، سرعت بخشید.
وی خطاب به پیمانکار پروژه تقاطع غیرهمسطح غدیر، اعلام کرد: شهرداری همدان تعهد می‌دهد که مباحث مالی را حل کند؛ از این‌رو نگران تأمین منابع مالی پروژه نباشید و عملیات اجرایی رمپ را هر چه سریع‌تر آغاز کنید.

 

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *