ضرورت اصلاح مسیر ورودی شهرک فرهنگیان

ضرورت اصلاح مسیر ورودی شهرک فرهنگیان

رئیس شورای اسلامی شهر همدان اصلاح مسیر ورودی شهرک فرهنگیان را ضروری دانست.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، سید مسعود عسگریان، در چهل‌وپنجمین جلسه افزود: بر اساس اظهار نگرانی و گلایه شهروندان ساکن شهرک‌فرهنگیان مبنی بر مسدود شدن مسیر ورودی شهرک از سمت میدان عاشورا، اهالی این منطقه با مشکلات عدیده‌ای مواجه شده‌اند که از جمله آن طولانی شدن مسیر ورودی به شهرک بر مبنای مصوبه اخیر شورای ترافیک شهرستان، است.
عسگریان اضافه کرد: بنا به اظهار شهروندان و رانندگان زحمتکش تاکسی و ون‌های خطوط مسافربری پنج و نیم کیلومتر به پیمایش این مسیر اضافه شده است‌؛ به همین دلیل بنده با هماهنگی فرماندار شهرستان همدان، معاون فنی عمرانی و حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری و مدیر منطقه ۴ شهرداری همدان، بازدید میدانی از این مسیر داشتیم.
وی یادآور شد: در این بازدید مقرر شد شهرداری طرح اصلاح مسیر ورودی به شهرک را تهیه کند و در جلسه فوق‌العاده شورای ترافیک شهرستان با حضور فرماندار شهرستان همدان مورد بررسی و تجدیدنظر قرار داده شود تا ضمن اینکه شهرداری همدان پروژه‌های متعدد و قابل توجهی را در شهرک فرهنگیان به مرحله اجرا گذاشته است، خللی در فرآیند اجرا ایجاد نشود و ورودی شهرک نیز از مسیر پیشنهادی جدید بازگشایی شود.
به گفته رییس شورای اسلامی شهر همدان، با اصلاح مسیر ورودی به شهرک فرهنگیان، نگرانی‌های شهروندان ساکن منطقه کاهش می‌یابد و فعالیت رانندگان خطوط حمل‌ونقل عمومی نیز تسهیل می‌شود.

* قراباغی: صنعت گردشگری ایران نیاز به نگاه ویژه دارد

رئیس کمیسیون اقتصاد سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان هم در این جلسه ضمن تبریک روز جهانی گردشگری به ویژه به فعالان عرصه گردشگری، گفت: فعالان حوزه گردشگری دلسوزانه همیشه پای کار بوده و با دغدغه‌های که در این بخش دارند در توسعه صنعت گردشگری گام های موثری را برداشته‌اند.
حسین قراباغی اضافه کرد: امروزه موانع و مشکلات زیادی در مسیر گردشگری وجود دارد که ما به عنوان نمایندگان مردم در پارلمان شهری پیگیر موضوع بوده و جلسات متعددی را با ذینفعان و نیز مسئولان مربوطه برگزار کرده‌ایم.
قراباغی با اشاره به وعده مسئولین دولتی و نمایندگان مجلس نسبت به پیگیری مشکلات بخش گردشگری، اضافه کرد: با توجه به وضعیت شیوع ویروس کرونا و رکود شدید بخش صنعت گردشگری، متاسفانه این صنعت زمین‌گیر شده و بیشترین آسیب را دیده است.
وی با تاکید بر اینکه صنعت گردشگری ایران نیاز به نگاه ویژه دارد، افزود: لازم است زمینه حل مشکل حوزه گردشگری ایجاد شود تا مرهمی باشد بر این بخش آسیب دیده .
به گفته قراباغی کمیسیون گردشگری شورای شهر همدان اقداماتی را در این زمینه انجام داده است جلساتی را با نمایندگان مجلس و دستگاه های اجرایی جهت همسو کردن آنها تشکیل داده تا در آینده نه چندان دور مشکلات بخش صنعت گردشگری حل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *