تمامی دستگاه‌های اجرایی، مدیریت‌ شهری را یاری دهند

تمامی دستگاه‌های اجرایی، مدیریت‌ شهری را یاری دهند

رئیس کمیسیون حقوقی، نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان گفت: برای عمران و آبادانی شهر و هم‌چنین بهبود مسائل فرهنگی و اجتماعی باید تمامی دستگاه‌های اجرایی به مدیریت‌شهری کمک کنند.


به گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ مرتضی کرباسیان در صحن شورای شهر از دادستان درخواست کرد: از تمامی دستگاه‌های اجرایی بخواهید نقش خود را در انجام صحیح قانون، توانمندسازی مناطق کم برخوردار، مناطق محروم و مستضعف‌نشین به‌درستی ایفا کنند.
وی با انتقاد از عملکرد دولت در ٨ سال گذشته، افزود: متأسفانه وظایف بسیاری از دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه‌ فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در آن زمان به دوش شهرداری‌ها بود و بسیاری از جشنواره‌ها، همایش‌های ملی و بین‌المللی و حتی کمک به مجموعه‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی از طریق مدیریت شهری انجام می‌شد.
کرباسیان تأکید کرد: برای انجام امور فرهنگی، اجتماعی و نیز فعالیت‌های عمرانی در شهر به‌ویژه‌ در مناطق محروم و مستضعف‌نشین و کمتر توسعه‌یافته باید نقش و‌ مسؤولیت مدیریت‌شهری و نیز دستگاه‌های اجرایی به‌درستی مشخص شود و هم‌چنین برای پیشرفت بهتر کارها از توان بخش خصوصی و نیز خیرین بهره‌مند شویم.
وی پیشنهاد داد: باید ٣ موضوع اصلی و محوری برای ۴ سال آینده انتخاب و برنامه‌ریزی شود و تمامی سازمان‌های دولتی و خصوصی و خیرین برای تحقق آن، نقش ایفا کنند.
کرباسیان ادامه داد: گسترش ورزش و همگانی شدن آن در تمام محلات در تمام سنین برای تقویت سلامت جامعه؛ کارآفرینی و اشتغال برای تقویت اقتصاد خانواده‌ها و نیز کاهش آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه گسترش مشاغل خانگی و زودبازده و همچنین تقویت و تحکیم بنیان خانواده می‌توانند محورهای اساسی مورد نظر باشند.
رئیس کمیسیون حقوقی، نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان از دادستان همدان درخواست کرد: برای رفع موانع احتمالی به‌منظور انجام این امور محوری، مدیریت‌شهری را یاری دهند.
کرباسیان همچنین از زحمات و حمایت دادستان در خصوص تصویب دفترچه ارزش محاسباتی شهرداری و رفع ایراداتی که داشت و نیز تأیید و تصویب اساسنامه همیاران محلات، قدردانی کرد.
وی با تأکید بر اینکه باید همیاران محلات به صورت ویژه تقویت شود؛ افزود: دفاتر تسهیل‌گری در برخی از شهرها ایجاد شده که رضایتمندی مناسبی هم شکل گرفته است؛ از این‌رو شهرداری همدان نیز نسبت به راه‌اندازی این دفاتر اقدام عاجل داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *