ضرورت نهادینه کردن فرهنگ استفاده از وسایل نقلیه عمومی

ضرورت نهادینه کردن فرهنگ استفاده از وسایل نقلیه عمومی

رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: با توجه به افزایش روز افزون تعداد خودروها، باید فرهنگ استفاده از وسایل نقلیه عمومی در جامعه نهادینه شود.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، محمود مسگریان در جلسه صحن شورا که با حضور رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان برگزار شد، ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام اربعین حسینی، افزود: متأسفانه فرهنگ احترام به عابر پیاده در فرهنگ رانندگان ما وجود ندارد لازم است در آموزش‌های راهنمایی و رانندگی، توجه به عابران در اولویت لحاظ شود.
مسگریان با تأکید بر اینکه در بحث حوزه راهنمایی و رانندگی و کنترل ترافیک نباید تنها به مرکز شهر توجه کرد، گفت: حضور پررنگ‌تر پلیس راهور در مناطق حاشیه شهر ضروری است چرا که این مناطق ترافیک بالایی دارند و لازم است با حضور پلیس در این مناطق آرام‌سازی صورت پذیرد.
وی با اشاره به مشکلات ترافیکی شهر، اضافه کرد: ضروری است در امر روان‌سازی و کاهش ترافیک آن دیگر دستگاه‌های مرتبط هم با پلیس راهنمایی و رانندگی و مدیریت شهری تعامل داشته باشند.
حجت الاسلام صفری رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی، ورزشی و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان هم به بیان مشکلات ترافیکی شهر پرداخت و اظهار کرد: باید در راستای کاهش تخلفات و تصادفات شهر ضمن احصا گره‌های ترافیکی و در راستای رفع آنها اقدام کرد.

*سرهنگ علی فکری: ۱۲۰ نقطه حادثه خیز شهر همدان رفع خطر شد

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان هم در این جلسه گفت: برای داشتن شهری زیبا و منظم، نیازمند همکاری تمامی ارگان‌ها در حوزه حمل و نقل و ترافیک شهری هستیم.
سرهنگ علی فکری افزود: در نگاه نخست مسافرین و گردشگران در شهرها فرهنگ راهنمایی و رانندگی و ترافیک شهری چشمگیر بوده، بر این اساس باید به این حوزه توجه ویژه‌ای شود.
سرهنگ فکری اضافه کرد: در دوره‌های قبل شورای شهر همدان اقدامات خوبی صورت گرفته و همکاری و تعامل مطلوبی با پلیس راهور وجود داشت که انتظار می‌رود در دوره ششم نیز این تعامل و همکاری ادامه داشته باشد.
وی در ادامه به ارائه گزارش کوتاهی از وضعیت همدان در حوزه راهنمایی و رانندگی پرداخت و گفت: اقدامات مناسبی در زمینه ایمن‌سازی و کاهش تخلفات و تصادفات در همدان انجام شده است به گونه‌ای که بیش از ۲۲۰ نقطه حادثه خیز را در شهر احصا کرده‌ایم و تاکنون ۱۲۰ نقطه آن رفع خطر شده است.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان با اشاره به مشکلات حوزه راهور استان، اظهار کرد: پلیس راهور استان از توان و تجربه خوبی برخوردار است اما با کمبود‌های ابزاری برای کنترل و کاهش تخلفات و تصادفات مواجه است.

سرعت غیر مجاز، اصلی‌ترین تخلفات رانندگی در همدان است

وی سرعت غیر مجاز را اصلی‌ترین موضوع در تخلفات رانندگی در همدان برشمرد و یادآور شد: متأسفانه صدور برگه جریمه بازدارنده نبوده و تخلفات همچنان ادامه دارد.
سرهنگ فکری استفاده از دوربین‌های کنترل ترافیک را از مهمترین ابزار کاهش تخلفات و تصادفات دانست و گفت: این دوربین‌ها در آرام سازی و ایمن‌سازی شهر بسیار تأثیرگذار هستند و کاهش سرعت مهمترین مقوله در شهر همدان است که تحقق آن نیازمند نصب سیستم‌های هوشمند و دوربین‌های کنترل ترافیک است.
وی با تأکید بر نهادینه کردن فرهنگ رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، اظهار کرد: در این راستا باید رفتار ترافیکی را اصلاح کرد و علی رغم اینکه طی چندین سال اخیر در بحث فرهنگ سازی رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی اقداماتی صورت گرفت که افزایش فرهنگ ترافیک را به دنبال داشت اما باز به وضعیت مطلوب هنوز نرسیده ایم.
سرهنگ فکری به نقش مدیریت شهری در کاهش ترافیک و تصادفات اشاره کرد و افزود: در بحث افزایش فرهنگ ترافیکی، ضروری است شهرداری و نیروی انتظامی در کنار هم اقدامات مؤثری را انجام دهند.

* گرامیداشت هفته دفاع مقدس با قرائت زیارت عاشورا در صحن شورا

گفتنی است، به مناسبت هفته دفاع مقدس جلسه صحن شورای اسلامی شهر همدان با حضور رئیس، اعضا و کارکنان شورا، سرپرست شهرداری، شهردار منتخب با قرائت دعای پرفیض زیارت عاشورا توسط یکی از مداحان اهل بیت(ع) آغاز شد و پس از مراسم محمود مسگریان، سعید نظری، علی اکبر نظری، علی رحیمی‌فر از رزمندگان و ایثارگران دوران دفاع‌مقدس و عضو شورا و سید حسین معصوم‌زاده مدیر حوزه سرپرست شهرداری همدان به بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس پرداختند و در پایان از این ایثارگران تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *