لزوم دفن اصولی و ساماندهی ضایعات ساختمانی حریم روستاها

لزوم دفن اصولی و ساماندهی ضایعات ساختمانی حریم روستاها

رئیس شورای اسلامی شهرستان همدان، دفن اصولی و ساماندهی خاک و ضایعات ساختمانی حریم روستاها را ضروری دانست.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ علی‌اکبر نظری در جلسه تخصصی ساماندهی خاک و ضایعات ساختمانی در حریم روستاها که در محل سازمان پسماند شهرداری همدان برگزار شد، افزود: یکی از مشکلات حرایم شهری که باعث از بین رفتن تنظیف سیمای شهری می‌شود، تخلیه و دپو غیرمجاز خاک و ضایعات ساختمانی در معابر فرعی و ورودی های شهر است.
نظری در این خصوص اضافه کرد: متاسفانه برخی از ماشین‌آلات حمل نخاله‌های ساختمانی در مکان‌های غیرمجاز بویژه در معابر فرعی و ورودی‌های شهر اقدام به تخلیه خاک و نخاله‌های ساختمانی می کنند.
وی با تاکید بر رفع معضل دپوی نخاله‌های ساختمانی در حریم شهرها، اظهارداشت: در راستای رفع مشکلات نخاله‌های دپو شده ساختمانی در معابر سطح شهر باید کارگروه تخصصی در فرمانداری همدان با حضور دستگاههای مرتبط تشکیل شود.
رئیس شورای شهرستان و رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان همچنین، گفت: پسماندهای خانگی روستاهای اطراف شهر همدان را می‌توان با هماهنگی دهیاری‌ها به سایت دفن پسماند شهر همدان انتقال داد.
* سایت دفن ضایعات و نخاله‌های ساختمانی در ۷۶ هکتار احداث می‌شود
وی از ساخت سایت دفن ضایعات و نخاله‌های ساختمانی در ۷۶ هکتار خبر داد و گفت: ضروری است، مکاتبات لازم برای تملک زمین محل سایت دفن زباله جدید انجام شود.

علی اکبر نظری همچنین به معضلات و مخاطرات زیست محیطی ناشی از عدم مدیریت اصولی پسماندهای سنگبری‌ها اشاره کرد و یادآور شد: آلودگی هوا، آلودگی آبهای زیرزمینی و سطحی، آلودگی خاک، تخریب پوشش گیاهی و آلودگی مناظر از جمله مخاطرات مهم در این زمینه است که باید مورد توجه واقع شود.
نظری با تاکید بر اتخاذ راهکارهای مهم در زمینه مدیریت پسماندهای سنگبری‌ها، افزود: کارگاه‌های سنگ بری‌ها، به منظور رعایت بهداشت محیط و عدم رهاسازی ضایعات صنعتی در محیط زیست باید به خارج از شهر منتقل شوند.

 

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *