نقش موثر ائمه جماعات در فرهنگ سازی و آگاهی بخشی جامعه

نقش موثر ائمه جماعات در فرهنگ سازی و آگاهی بخشی جامعه

نایب رئیس رئیس شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به عدم آگاهی مردم از حقوق مدیریت شهری، اظهار کرد: آگاهی از وظایف مدیریت شهری نیاز به فرهنگ سازی دارد و در این راستا باید اطلاع‌رسانی صورت پذیرد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ سعید نظری در چهل و هشتمین جلسه صحن شورای شهر و در حضور نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر نقش موثر و مهم ائمه جمعه و جماعات در امر فرهنگ سازی و آگاهی بخشی مردم، اظهار داشت: ائمه جماعات می توانند در خصوص وظایف و حقوق شهروندی و فرهنگ‌سازی در خطبه‌های خود به مدیریت شهری کمک کرده و بستر مشارکت شهروندان را در اجرای بهتر امور فراهم کنند.

* علی اکبر نظری: نقش موثرحوزه و دانشگاه در توسعه فرهنگی جامعه

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه با اشاره به نقش حوزه و دانشگاه در توسعه فرهنگی جامعه ، گفت: متاسفانه در جامعه مدت‌ها است که استحاله فرهنگی پیشی می‌گیرد و لازم است حوزه‌های علمیه و دانشگاه ها قدم‌های مهمی را در این زمینه بردارند تا جلوی استحاله فرهنگی گرفته شود.
علی اکبر نظری با اشاره به گلایه شورای شهر از مسئولین، اظهار کرد: با توجه به شرایط اقتصادی و مشکلات جدی در حوزه معیشت مردم؛ متاسفانه شاهد نادیده گرفتن مردم از سوی برخی مسولین هستیم که این رویه غلط باید هر چه سریعتر اصلاح شود.

* کاوسی‌امید: استفاده از ظرفیت مساجد و حسینیه‌ها در امر کارآفرینی و اشتغال

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان در این جلسه پیشنهاد کرد: ائمه جماعات می‌توانند در خطبه های و رهنمودهای خود در بهره‌گیری از فضاهای خالی مساجد و حسینیه‌ها تاکید داشته باشند تا با کمک هیئت‌امنای این اماکن از این فضاها برای بحث کارآفرینی و اشتغال خرد استفاده شود.
اکبر کاوسی‌امید اضافه کرد: شورای شهر همدان نیز آمادگی همکاری در زمینه بهره‌گیری از فضاهای خالی مساجد و حسینیه‌ها در امر کارآفرینی و اشتغال را دارد.
وی با بیان اینکه مدیران دولتی باید به وظایف خود در تحقق شعار سال عمل کنند، اظهار داشت: با یک برنامه منسجم و متعهد می‌توان در زمینه کارآفرینی و رفع موانع تولید قدم‌های جدی و اساسی برداشت تا جریان مثبتی در شهر شکل بگیرد.

* شهابی‌نیا شورای شهر به دنبال جذب سرمایه‌گذار است

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به وضعیت معیشت مردم در حضور نماینده ولی فقیه در استان، اظهار کرد: توجه دولت بیشتر به کارکنان دولت و حقوق‌بگیران با جمعیت حدود ۴۰ میلیون نفری بوده اما اقشار دیگر مردم در معیشت مشکل دارند که به این موضوع کمتر توجه شده و در استان باید به این مهم توجه شود.

سعید شهابی‌نیا به موضوع سرمایه‌گذاری در همدان اشاره کرد و گفت: برخی از این سرمایه‌گذاری‌ها موفق و برخی ناموفق بوده است و در شورا به دنبال جذب سرمایه‌گذار و انجام کارهای زیرساختی و اثرگذار در همدان هستیم.

وی دلیل عدم انجام یافتن سرمایه‌گذاری‌ها در همدان را فراهم نبودن زیرساخت‌ها دانست و بیان کرد: آوردن سرمایه‌گذار قبل از فراهم کردن زیرساخت‌ها موجب بدبینی سرمایه‌گذار می‌شود که خواستار طرح این موضوع و رفع مشکلات در مباحث سرمایه‌گذاری همدان هستیم.

* صفری افلاکی: حاکمیت و قانون اداره آرمستان‌ها را به شهرداری‌ها سپرده است

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان هم اظهار کرد: فضای مصلی و امامزادگان به عموم مردم تعلق داشته و اهتمام مدیریت شهری بر پرداختن به آنها بوده و در این دوره شورا نیز این توفیق دنبال می‌شود.
حجت‌الاسلام ناصر صفری افلاکی با بیان اینکه کارهای بسیاری در عرصه فرهنگی و اجتماعی، امامزادگان شده است، گفت: امامزادگان و مصلی‌ها ارکان شهرها بوده و مصلی‌ها در شهرهای بزرگ محل رویدادهای اجتماعی و فرهنگی هستند.
وی در ادامه با اشاره به وضعیت آرامستان همدان بیان کرد: درباره وقفیت آرامستان ایرادی وارد نمی‌کنیم اما حاکمیت و قانون اداره آن را به شهرداری‌ها سپرده است.
رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: اوقاف از نظر زیرساختی و نیروی انسانی توان اداره آرامستان را ندارد و این موضوع مشهود است.

* کرباسیان: لزوم توجه به تخصص و شایسته سالاری در انتخاب مدیران

رئیس کمیسیون حقوقی نظارت و بازرسی شورای شهر همدان نیز برگزاری جلسات با حضور نماینده ولی فقیه در استان را ارزشمند دانست و گفت : لازم است این‌گونه جلسات به صورت فصلی و ماهانه در حوزه مدیریت شهری برگزار شود.

مرتضی کرباسیان با بیان اینکه برای داشتن توسعه شهری یا رشد متوازن نیاز به انسجام، همدلی و همراهی در تصمیم‌گیری و تصمیم سازی و اجرا تمامی دستگاه‌های اجرایی، نمایندگان مجلس و ائمه جماعات است، افزود: در تحقق اهداف باید انسجام بین مسئولین برقرار و استمرار داشته باشد.
وی با اشاره به این که در تصدی پست ها باید به تخصص افراد توجه شود، تاکید کرد: لازم است شایسته ترین و متخصص ترین افراد در پست های مهم به کار گرفته شوند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *