حجم تردد از معابر اصلی به فرعی روبه افزایش است

مهدی حیدری

حجم تردد از معابر اصلی به فرعی روبه افزایش است

رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه اجرای صحیح طرح بازنگری جامع حمل و نقل شهری تحقق آرام سازی ترافیک را به دنبال دارد، گفت: ایجاد توازن بین همه عناصر حمل و نقلی با توجه به طرح جامع حمل و نقل شهری میسر می‌شود.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ مهدی حیدری در جلسه کمیسیون فنی عمرانی و حمل و نقل و ترافیک شورای شهر که با محوریت بررسی آخرین وضعیت بازنگری مطالعات طرح جامع حمل و نقل شهر همدان برگزار شد، افزود: مطالعات جامع حمل و نقل شهری، نوعی برنامه ریزی بلند مدت است که با هدف طرح و پردازش سیستم حمل و نقل یک شهر مطالعه و تدوین می‌شود.
وی اضافه کرد: از طرح جامع حمل و نقل شهری در راستای حل و فصل مشکلات حمل و نقل، ارتقای وضعیت خدماتی و سرویس دهی حمل و نقل عمومی و غیر عمومی شهر باید بهره برد.
وی با بیان اینکه حوزه ترافیک شهر همدان با مشکلات اساسی و روبه فزونی مواجه است، اظهار کرد: متاسفانه گره‌های ترافیکی امروز این شهر به مراتب بیشتر و آزاردهنده‌تر از ۱۰ سال گذشته شده، حتی مدل ترافیکی از شریان‌های اصلی به معابر فرعی و بافت‌های درونی محلات گسترش یافته است.
حیدری با تأکید بر اینکه باید با استفاده از دانش و تجربه مشکلات حوزه ترافیک را حل کرد، اظهار داشت: در حل مشکلات حمل و نقل و ترافیک شهر باید بر اساس ریل اصولی حرکت کرد و یکی از این ریل‌ها مطالعات طرح جامع حمل و نقل و ترافیک شهری است.
وی ادامه داد: در طرح جامع حمل و نقل شهر همدان ابزارهای حمل و نقل عمومی در این شبکه مدل شده و بر اساس این ابزارها تحلیل و بهسازی مدل حمل و نقل و سفر انجام می شود.
رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای شهر همدان بر ارائه راهکارهای اصولی در حوزه اصلاح شبکه‌های معابر و حمل و نقل شهری تاکید کرد و یادآور شد: مطالعات طرح جامع حمل و نقل شهر همدان در سال ۹۲ یکبار صورت گرفته است، اما اکنون این مطالعات باید بازنگری شود.
مهدی حیدری با بیان اینکه به دلیل شرایط بحران کرونا وزارت کشور اجازه بازنگری طرح مطالعات جامع حمل و نقل و ترافیک شهرهای کشور نمی‌دهد، اظهار داشت: علیرغم این موضوع همدان تنها شهری است که اجازه بازنگری طرح جامع حمل و نقل و ترافیک را به آن داده‌اند چرا که مطالعات و آمارگیری آن قبل از شیوع ویروس کرونا در همدان انجام شده و باید از این فرصت بازنگری به خوبی استفاده شود.
وی اظهار امیدواری کرد: بازنگری مطالعات طرح جامع حمل و نقل و ترافیک به شکل اصولی انجام و به تصویب برسد تا برای شهرداری و شهر همدان بتواند مشکل گشا باشد .
گفتنی است؛ در ادامه این جلسه طاهره دشتی مدیر واحد مهندسی حمل و نقل معاونت امور زیربنایی شهرداری همدان به تشریح بازنگری مطالعات طرح حمل و نقل و ترافیک شهر همدان پرداخت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *