باغ گلها در همدان افتتاح شد

باغ گلها در همدان افتتاح شد

در راستای خدمت‌رسانی به شهروندان و افزایش سرانه فضای سبز باغ گل‌ها به وسعت ۲۰ هزار مترمربع در منطقه دو شهرداری همدان افتتاح و ساختمان اداری منطقه دو کلنگ‌زنی شد.


گردان: امنیت، زیبایی و نظافت شهر را مرهون تلاش‌های مدیریت شهری هستیم

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان به نقل از روزنامه هگمتانه؛ رئیس شورای شهر همدان در آیین افتتاح باغ گل‌ها واقع در منطقه دو شهرداری همدان با بیان اینکه شهرداری همدان در زمینه فضای سبز و ایجاد نشاط در شهر اقدام به ایجاد پارک‌های منطقه‌ای، فرامنطقه‌ای و حاشیه‌ای کرده است، گفت: با این حال توانستیم فضای سبز مناسبی را برای شهروندان فراهم کنیم و از سوی دیگر ایجاد فضای سبز در جذب گردشگر مؤثر است.
کامران گردان به پارک باغ گل‌ها اشاره کرد و با درخواست اینکه مردم باید در نگهداری و حفظ آن بکوشند، عنوان کرد: در راستای افزایش سرانه فضای سبز پارک فرامنطقه‌ای اکباتان با وسعت نزدیک به ۲۵۰ هکتار کلنگ‌زنی و ساختمان شهرداری منطقه ۳ نیز کلنگ‌زنی می‌شود.
وی اضافه کرد: امنیت و زیبایی و نظافتی که در شهر همدان وجود دارد را مرهون تلاش‌های مدیریت شهری همدان هستیم و شورای شهر همدان در تلاش است تا اقدامات مفیدی برای مردم انجام دهد و اگرچه اعتبارات محدود است اما با این وجود اقدامات زیربنایی و عمرانی انجام می‌شود.
گردان به رضایت‌مندی مردم از اجرای پیاده‌روسازی در مناطق چهارگانه و آسفالت‌ریزی اشاره و بیان کرد: در بازگشایی گره‌های ترافیکی شهر نیز اقدامات مختلفی صورت گرفته است.
وی به تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی همدان نیز اشاره کرد و گفت: در همین راستا ۶۰ دستگاه اتوبوس به طور اساسی بازسازی شده است.

قراباغی: قدردانی از مدیریت شهری برای پیگیری احداث پارک ۲۵۰ هکتاری سد اکباتان

حسین قراباغی، رئیس کمیسیون اقتصاد سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان نیز با اشاره به پیگیری احداث پارک ۲۵۰ هکتاری سد اکباتان، اظهار کرد: این پروژه یکی از مهم‌ترین پروژه‌های مدیریت شهری است که باعث افزایش سرانه فضای سبز می‌شود و پس از ۴۰ سال شهروندان یک پارک فرامنطقه‌ای و بزرگ را مشاهده می‌کنند.
وی با عرض تبریک به مردم همدان و قدردانی از مدیریت شهری همدان برای شروع این پروژه بزرگ عنوان کرد: این پارک می‌تواند جذب سرمایه‌گذار داشته باشد که البته این پارک ۱۰ تا ۱۵ زوم دارد که سرمایه‌گذار می‌تواند در آن ورود داشته باشد و منطقه قابل بهره‌برداری برای مردم و سرمایه‌گذاران باشد و استفاده از طبیعت همدان را در کنار دریاچه زیبای سد اکباتان داشته باشد.

صوفی: هدف ما ایجاد شهری آرام و توسعه‌یافته برای مردم همدان است

در ادامه نیز شهردار همدان با تأکید بر اینکه هدف ما توسعه متوازن شهر و برنامه‌ریزی برای چهار منطقه و اجرای پروژه‌های مورد نیاز مردم است، تصریح کرد: راه‌اندازی سامانه ۱۳۷ برای اجرای نیازهای اورژانسی مردم در واقع به نوعی قرار دادن شهرداری در بوته نقد بود که این کار را انجام دادیم و روزانه چند صد تماس با ۱۳۷ برقرار می‌شود و به مردم خدمات می‌دهیم.
عباس صوفی با اشاره به اینکه ساخت پارک تخصصی گل‌‌ها در همدان کمی بیش از یک سال شروع شده است، گفت: این اولین پارک تخصصی است و دومین پارک تخصصی، پارک خلاقیت در راستای شهر دوستدار کودک خواهد بود.
وی به افتتاح پارک یک هکتاری در دیزج طی هفته‌های آینده اشاره کرد و در ادامه افزود: پارکینگ آقاجانی بیگ تا آخر سال تمام می‌شود و عملیات اجرایی ۳ پارکینگ طبقاتی امسال در همدان شروع می‌شود.
صوفی به پروژه جمع‌آوری آب‌های سطحی و قطار شهری نیز اشاره کرد و با بیان اینکه در حوزه مهار سیل کار بزرگی در حوزه مدیریت شهری انجام شد، تأکید کرد: هدف ما ایجاد شهری آرام و توسعه‌یافته برای مردم همدان است و شورای اجتماعی محلات نیز سال گذشته کلید خورد که امسال تمام محلات همدان دارای شورای اجتماعی محلات می‌شوند.
شهردار همدان به فرهنگسرای کسب و کار نیز اشاره کرد و با تأکید بر برندسازی صنایع دستی همدان همچون چرم در این فرهنگسرا به وسیله ایجاد کسب و کار به دیگر پروژه‌ها نیز اشاره و اظهار کرد: پروژه عصر طلایی هگمتانه شروع شده است و ساخت ۲۰ زمین تخصصی ورزش استاندارد در شهر شروع شده که در آینده نزدیک تحویل می‌شود.
وی به پارک ۲۵۰ هکتاری اکباتان اشاره کرد و با بیان اینکه شهرداری همدان جسارت داشت و وارد کارهای بزرگ شد، عنوان کرد: همدان را برای توسعه گردشگری آماده می‌کنیم و در زمینه فضای سبز پارک ۱۰۰ هکتاری فخرآباد نیز شروع می‌شود.
شهردار همدان در نهایت اعلام کرد: پل شهید همدانی و پل غدیر با جدیت در حال ساخت است.

جلیلوند: پارک ۲۵۰ هکتاری اکباتان با کمترین دستکاری در طبیعت کلنگ‌زنی می‌شود

حامد جلیلوند، مدیر منطقه دو شهرداری همدان هم در ادامه با بیان اینکه پروژه‌های مختلفی در منطقه دو شهر همدان انجام شده است، گفت: باغ گل‌ها مدتی است که مورد استفاده اهالی منطقه است و امروز به صورت رسمی افتتاح شد که بی‌نظیرترین باغ بوده و یک جاذبه گردشگری محسوب می‌شود.
وی با اشاره به اینکه شهرداری همدان به این پروژه به دید مالی نگاه نکرد و هدف رفاه شهروندان است، تصریح کرد: پروژه‌های متعدد در دستور کار قرار گرفته و ۵۰ هزار تن آسفالت‌ریزی در منطقه صورت گرفته و پیاده‌رو سازی انجام شده است.
وی به لوله‌گذاری برای دفع آب‌های سطحی بلوار شهید مطهری و ۹ دی به عنوان یک پروژه اثرگذار اشاره کرد و گفت: پارک ۲۵۰ هکتاری اکباتان که حاصل طراحی تیم معاونت شهرسازی بوده و با جزئیات دقیق طراحی شده است با کمترین دستکاری در طبیعت کلنگ‌زنی می‌شود.
جلیلوند بیان کرد: شهرداری منطقه دو همدان در مدت اخیر با هدف ارتقای ضریب کیفیت زندگی و با تمرکز بر تحقق توسعه متوازن شهری، با هدایت شهردار و حمایت‌های بی دریغ شورای اسلامی شهر همدان بر اساس نقشه راهی که با همفکری ارکان مدیرت شهری ترسیم شده است، در نواحی سه گانه منطقه دو که از ساختار جامع الاطراف از حیث اجتماعی و تنوع اقشاری برخوردار است، خدمات عمرانی، فرهنگی و اجتماعی را ارائه داده است.
وی ادامه داد: خوشبختانه تنوع خدمات ارائه شده دارای ظرفیت فرهنگی، زیست محیطی، اجتماعی، عمرانی و معماری و از حیث اصول زیربنایی برای آنها آینده نگری مطلوبی انجام شده و جادارد از همین فرصت برای تقدیر از همه افرادی که در به ثمر رساندن این پروژه‌ها ما را یاری کردند استفاده کرده و به پیشگاه مدافعان سلامت که از جان گذشتگی نشان دادند ادای احترام کنم.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *