اقدام ارزشمند اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری در هوشمندسازی انبار

اقدام ارزشمند اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری در هوشمندسازی انبار

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی الکترونیکی کردن و هوشمندسازی انبار مرکزی اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری همدان را اقدام ارزشمندی دانست و گفت: طی ۱۱ ماه گذشته با تلاش بی وقفه اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهرداری تحولات خوبی در این بخش ایجاد شده است.


علی فتحی در بازدید اعضای کمیسیون خدمات شهری شورا از مرکز انبار اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهرداری همدان، افزود: در مدت ۱۱ ماه گذشته در مباحث امنیتی، عمرانی و اداری انبار مرکزی شهرداری همدان که محل نگهداری اموال و اشیا ضبط شده حوزه‌های مختلف ساخت و سازهای غیرمجاز و رفع سد معبر بوده تحولات و ویژه‌ای صورت گرفته است.
فتحی اضافه کرد: اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهرداری همدان در امر تجهیز، تغییر و تحولات این حوزه به ویژه در بخش سخت افزاری و نرم افزاری بسیار خوب عمل کرده به گونه‌ای که شاهد تحولات بالای ۹۰ درصد در این بخش هستیم.
وی با اشاره به تجهیز و نگهداری انواع وسایل ضبط شده شهروندان، اظهار کرد: بر اساس تحولات صورت گرفته و برنامه‌ریزی‌های انجام شده ترخیص وسایل ضبط شده کاملاً به صورت نظام‌مند انجام می‌شود و نگهداری این اموال نیز در فضای کاملاً امن و تحت کنترل دوربین‌های مدار بسته و نگهبانی صورت می‌پذیرد.
وی اضافه کرد: با راه‌اندازی مرکز فرماندهی ۷۰، تمامی اقدامات و کارهای سد معبر و پلیس ساختمان با برنامه‌ریزی مناسب پیگیری می‌شود.
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان از اقدامات خوب پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری را راه‌اندازی سامانه ترخیص و استرداد اموال و الکترونیک کردن این فرایند برشمرد و یادآور شد: استفاده از علم و فناوری روز در حوزه مدیریت شهری ضروری است و می‌تواند در کاهش بروکراسی اداری کمک کننده باشد که در این راستا راه‌اندازی سامانه ترخیص نیز فرآیندی است که علاوه بر کاهش بروکراسی اداری در کاهش استفاده از کاغذ و صرفه‌جویی در زمان و نیز مستند سازی تمامی وقایع بسیار حائز اهمیت است.
فتحی اضافه کرد: همانگونه که محمد گلشن مدیر اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهرداری تحول بزرگی در مرکز ۱۳۷ ایجاد کرد در این اداره نیز تحولات خوبی را انجام داده که قابل تقدیر است.
وی با اشاره به ساخت و سازهای غیرمجاز در شهر یادآور شد: با توجه به الحاق سه روستا به شهر همدان شهرداری به تجهیزات و نیروهای انسانی بیشتری برای کنترل ساخت و سازها نیاز دارد.

گلشن: ایجاد ۲۰ خدمت در انبار مرکزی اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری

مدیر اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری همدان نیز در این بازدید با اشاره به تجهیز انبار مرکزی شهرداری از لحاظ امنیتی، عمرانی و اداری، گفت: در مدت ۱۱ ماه گذشته اقدامات قابل توجهی از جمله ایجاد ۲۰ خدمت در این انبار صورت گرفته است.
محمدعلی گلشن افزود: به دلیل کاهش هزینه، جلوگیری از جعل اسناد و آسان سازی امور مردم و به منظور استرداد اموال توقیفی، ارتباط بین اداره پیشگیری از تخلفات و انبار مرکزی الکترونیکی شده است.
وی نصب دوربین‌های مداربسته، نصب برج نوری برای روشنایی محوطه انبار، ایمن سازی پنجره‌های سوله مرکزی، نصب تابلو برق در راستای بالا بردن ضریب امنیتی انبار و وسایل ضبط شده شهروندان را از جمله اقدامات صورت گرفته برشمرد و یادآور شد: ۱۸۰ متر حفاری و لوله کشی برای آب‌رسانی به انبار مرکزی و نیز ساخت اتاق بایگانی برای بایگانی اسناد ترخیص انبار انجام شده است.
وی همچنین از ساخت اتاق ترخیص انبار خبر داد و یادآور شد: نصب دکل‌های مخابراتی برای ارتباط تصویری و سامانه ارتباطی، نصب در ورودی جابجایی اموال قدیمی، تسطیح راه انبار از دیگر اقدامات شاخص در این مدت بوده است.
وی همچنین به راه‌اندازی سامانه ترخیص و استرداد اموال و الکترونیکی کردن این فرایند اشاره کرد و گفت: تمامی این اقدامات برای افزایش سطح ایمنی و امنیتی مجموعه و نگهداری از اموال بیت المال و نیز تسهیل در امور اداری شهروندان صورت گرفته است.
گلشن همچنین گفت: ما به عنوان خادمان مردم وظیفه خود می‌دانیم که هر روز با ابتکار و نوآوری، گامی در جهت رضایتمندی شهر و ارائه خدمات بهتر به شهروندان برداریم.
وی با بیان اینکه تمامی اموال با ارزش توقیف شده مردم، در داخل سوله و زیر نظر دوربین‌های نظارتی به صورت پویا نگهداری می‌شود، افزود: پس از آنکه شهروندان با مراجعه به شهرداری مناطق و دریافت پروانه ساختمانی یا مجوز تعمیرات اساسی و جزئی در حوزه‌های مسکونی، تجاری و باغات به اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری مراجعه کرده نسبت به ترخیص اموال خود اقدام می‌کند.
به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ وی اظهار کرد: امید است با روند هوشمندسازی و فرآیندی شدن امور این اداره، شاهد کاهش تخلفات ساختمانی، حفظ باغات و آسان سازی امور مردم در ارتباط با این اداره باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *