برای حل معضلات نگاه‌های بخشی و سازمانی باید کنار گذاشته شود

برای حل معضلات نگاه‌های بخشی و سازمانی باید کنار گذاشته شود

سرپرست جدید فرمانداری همدان در دیدار با رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر همدان، گفت: مبنای فعالیت ما افزایش تعاملات و همکاری با تمامی دستگاه ‎ها است تا کارها جلو برود و در این مسیر تأکید نماینده ولی فقیه در استان مبنی بر اینکه دستگاه‌ها در انجام امور مردم رقیب هم نباشند برای همه ما فصل الخطاب است.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ مسلم مخفی با تأکید بر اینکه برای حل معضلات نگاه‌های بخشی و سازمانی باید کنار گذاشته شود تا امور مردم تسهیل شود، افزود: بر ما فرض است که با شورا و شهرداری همکاری‎ها و تعاملات افزایش پیدا کند تا مشکلات شهر و مردم رفع شود.
وی با اشاره به اینکه در نهضت ملی مسکن در همدان عقب هستیم، گفت: موضوع مسکن یکی از قول‌های دولت مردمی است که باید در همدان اتفاق بیفتد و فشاری که بر مردم در این موضوع وارد شده است را رفع کنیم که لازم است شهرداری و شورا در زمینه مسکن ملی همراه باشند.
وی در ادامه تصریح کرد: طبق فرمایش رهبری هر کس مردم را از آینده ناامید کند، چه بداند و چه نداند به سود دشمن کار می‌کند که همگان باید از سیاه نمایی‌ها دوری کنند تا مشکلات به حداقل برسد.
مخفی با تأکید بر اینکه مسایل امنیتی، اقتصادی و اجتماعی از اولویت‌های امروز جامعه است، گفت: عملکرد شورا و شهرداری در زمینه نصب دوربین‌های نظارتی در شهر رضایت بخش است و جای تقدیر دارد اما در مساله تأمین امنیت شهر و شهروندان نیازمند افزایش تجهیزات به ویژه دوربین‎های نظارتی در نقاط مختلف شهر در جهت تکمیل سامانه مانیتورینگ هستیم که انتظار می‌رود در نقاط مورد نیاز این موضوع تقویت شود.


سرپرست فرمانداری همدان افزود: در حوزه مسایل فرهنگی غفلت شده است و سازمان فرهنگی شهرداری به عنوان یکی از متولیان حوزه فرهنگ باید با اقدامات جدید و اثرگذار بیش از گذشته به موضوعات و چالش‌های فرهنگی موجود توجه کند.
مخفی ادامه داد: ساماندهی فضاهای بصری و سیما و منظر شهری از دیگر اقداماتی است که مجموعه مدیریت شهری باید به آن توجه بیشتری کند و از تابلوها و بیلبوردهای شهری در جهت آگاهی بخشی و جهاد تبیین در عرصه‌های مختلف آن هم با اقدامات جدید و اصلاحی بهره ببرد.
وی افزود: اجرای پروژه‌های بزرگ و اثر بخش، وجود مراکز تفریحی و سرگرمی و… در شهر همدان ضروری است که باید با برنامه‌ریزی جدی و اجرای به موقع در این زمینه، شاهد افزایش نشاط اجتماعی در بین خانواده‌ها به ویژه نوجوانان و جوانان شهر باشیم.
مخفی بیان کرد: متأسفانه مکانی مختص کودکان و نوجوانان برای تخلیه انرژی و نشاط کودکی در شهر همدان نداریم و همین موضوع باعث بروز گرایش شدید به بازی‌های رایانه‌ای و اعتیاد به تلفن‌های هوشمند همراه در بین این رده سنی شده است.
وی با تأکید بر اینکه باید هیجان درونی فرزندان شهر را با اقدامات و بازی‌های مناسب تخلیه کنیم تا منجر به بروز مسائل و مشکلات بعدی نشود، افزود: شهربازی رنگین کمان بستر لازم برای بازی‌های فیزیکی کودکان و نوجوانان و تخلیه انرژی آنان را ندارد که باید مورد توجه قرار گیرد.
وی تأکید کرد: احداث فضاهای تفریحی و ورزشی در مناطق کم برخوردار و کمتر توسعه یافته بسیار ضروری است، از این رو دستگاه‌های متولی باید در این زمینه ورود جدی‌تر داشته باشند چرا که در این مناطق آسیب‌های اجتماعی بالقوه‌ای داریم که باید با اقدامات مناسب از بروز آنها جلوگیری کنیم.


مسگریان: افزایش رضایت‌مندی عمومی و سرمایه اجتماعی در گرو عملکرد مناسب دستگاه‌ها و دولت است

رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز در این دیدار ضمن تقدیر از زحمات محمدی فرماندار سابق همدان، انتصاب سرپرست جدید فرمانداری همدان را تبریک گفت و اظهار کرد: شناختی که از سوابق ارزشمند سرپرست جدید فرمانداری همدان داریم، نوید بخش ارتقای سطح همکاری و تعامل بین شورا و فرمانداری خواهد بود که امیدواریم موضوعات مشترک با همدلی و همکاری بهتر از گذشته در جهت تسهیل امور مردم پیگیری شود.
محمود مسگریان با تأکید بر اینکه افزایش رضایت‌مندی عمومی و سرمایه اجتماعی در گرو عملکرد مناسب دستگاه‌ها است، افزود: گواهی می‌دهم اعضای شورا وقت زیادی را در کمیسیون ها، صحن شورا و جلسات ملاقات عمومی با شهروندان می‌گذارند و در وظایف قانونی خود کوتاهی نمی‌کنند اما برخی از مسائل وجود دارد که باید با همکاری بین بخشی دستگاه‌ها پیگیری و اجرا شود.
وی تأکید کرد: شورای دوره ششم شهر همدان با هدف و آرمان مشخص و نگاه مشترک ولایت‌مداری و خدمت به مردم را سرلوحه کار خود قرار داده است.
رئیس شورای اسلامی شهر همدان ادامه داد: در این مسیر تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا در مدت باقی مانده از این نعمت بزرگ که فرصت خدمت است و از طرف مردم به ما به امانت داده شده بتوانیم به بهترین عملکرد را داشته باشیم و وظایفمان را حول محور قانون و صرفه و صلاح شهر پیش ببریم.
مسگریان بیان کرد: تعامل و همکاری بین شورا و فرمانداری روند خوبی را در سال‌های اخیر داشته که امید می‌رود این همکاری‌ها بر پایه قانون و در جهت تسهیل امور مردم افزایش پیدا کند.


حجت الاسلام صفری افلاکی: در دوره مدیریت جدید فرمانداری، قانون فصل الخطاب باشد

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز در ادامه این دیدار، گفت: بسیاری از موضوعات شورای شهر با فرمانداری عجین شده است، از این رو تعامل و همکاری‌های دو طرفه پیش نیاز اصلی در جهت رفع موانع موجود است.
حجت الاسلام ناصر صفری افلاکی، افزود: نام گذاری معابر از اختیارات انحصاری شورای اسلامی شهر است که بر همین اساس مصوبه‌ای در این زمینه مبنی بر نام گذاری یک از معابر به کمیته انطباق فرمانداری همدان ارسال شد که متأسفانه با سلیقه این کمیته رد شد که برازنده نبود، از این رو امیدواریم در دوره مدیریت جدید فرمانداری قانون فصل الخطاب باشد و جای سفارشات و سلایق شخصی را بگیرد!
وی بیان کرد: با توجه به اینکه محدوده و حریم شهر و کلیه موارد آن به شورا و شهرداری بر می‌گردد و از اختیارات قانونی شوراها دسترسی به بودجه برخی دستگاه‌ها است، انتظار می‌رود این موضوع با پیگیری فرمانداری به شورا ارائه شود.
وی تأکید کرد: شورا تحقق مردم سالاری دینی و برآیند آرای مردمی است و خروجی آن باید برای مردم امیدبخش باشد که تحقق این امر مستلزم همکاری دستگاه‌های بالادستی همچون استانداری و فرمانداری با شوراها است که انتظار داریم با همدلی و هم افزایی هر چه بیشتر شاهد رفع موانع موجود در جهت خدمت به مردم باشیم.

حیدری: ساماندهی ترافیک شهر همدان نقطه عطف همکاری بین شورا و فرمانداری باشد

رئیس کمیسیون فنی، عمرانی و حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر همدان نیز در ادامه این دیدار، بیان کرد: جدا از اتفاقات و تعاملات شورا و فرمانداری، انتصاب سرپرست جدید فرمانداری همدان را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم شاهد تغییرات مثبت در جهت خدمت به مردم در این دوره مدیریتی باشیم.
مهدی حیدری با تأکید بر اینکه ترافیک یکی از مشکلات و معضلات این روزهای شهر همدان است، افزود: در حوزه ترافیک کمیته ویژه ‎ای داریم که یکی از زمینه‌های مهم همکاری شورا و فرمانداری، ساماندهی ترافیک شهر همدان می‌باشد و می‌تواند نقطه عطفی در جهت هم افزایی و افزایش تعاملات دو سویه باشد.
وی تصریح کرد: در کلانشهر مشهد برای عبور از معضل ترافیک در زیر حرم رضوی ساخت زیرگذر در دستور کار قرار گرفت و نتیجه آن کاهش مشکل ترافیک بود که امیدواریم این موضوع در همدان نیز با دید مثبت در نقاط پرتردد و ترافیکی مانند آرامگاه بوعلی سینا مورد توجه قرار گیرد، چراکه اگر الان شروع نکنیم و به سمت اصلاح نرویم پاسخ گوی آیندگان نخواهیم بود!
حیدری ابراز امیدواری کرد: با افزایش سطح تعاملات و همکاری‌ها می‌توان موضوعات و چالش‌های مختلف شهری را پیش برد و رضایت مردمی را به دست آورد.

بادامی نجات: ضرورت ساماندهی مشاغل و احداث شهرک صنفی در همدان

حمید بادامی نجات رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر همدان نیز در این دیدار، گفت: ساماندهی مشاغل و احداث شهرک صنفی یکی از مهمترین موضوعاتی است که در شورای شهر همدان در حال پیگیری است که تحقق آن نیازمند همدلی و همراهی تمامی دستگاه‌های متولی در این زمینه است که انتظار داریم فرمانداری به عنوان دستگاه بالادستی در شهرستان در تحقق این امر ورود کند.
در ادامه این دیدار سایر اعضای شورای اسلامی شهر همدان به بیان نظرات خود در حوزه‌های مختلف پرداختند و خواستار افزایش سطح همکاری‌های فی مابین در جهت رفع موانع و مشکلات شهر همدان شدند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *