شهرداری محل خدمات‌رسانی است نه خانه احزاب

شهرداری محل خدمات‌رسانی است نه خانه احزاب

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان خطاب به شهردار همدان، گفت: شهرداری محل و نهاد خدمات رسانی است نه خانه احزاب!


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، علی اکبر نظری در سخنان نطق پیش از دستور صحن شورا با اشاره به نشست ‌شهردار همدان با دانشجویان دانشگاه بوعلی و پاسخگویی حاشیه ساز سیدمسعود حسینی در این نشست و معرفی اعضای شورای شهر همدان به عنوان سنگ اندازی در روند اقدامات شهرداری، اظهار داشت: پاسخگویی به مطالبات اقدام خوبی است اگر خوب بتوان آنر ا هدایت کرد، یکی از وظایف شورا و شهرداری پاسخگویی به مردم است.

با انتقاد جدی از عملکرد کلی شهردار همدان افزود: بنظر می آید شهردار با آمادگی در جلسات شرکت نمی‌کند و یا با توجه به عدم اطلاعات کافی نکاتی را بیان می‌کند که عامل تشنج و ایجاد مشکل و گرفتن انگیزه از سیستم شهرداری می شود و این زیبنده نیست در زمانیکه جامعه ما نیاز به تعامل دارد تقابل را گسترش دهیم.
وی اضافه کرد: شهردار در چندین جا در زمینه های مختلف بیان می کند که نمی گذارند ما کار کنیم و از فروش زمین جلوگیری می کنند! از شهردار می‌خواهیم در این مدت که بر مسند قدرت هستند بگوید، چه کسانی و چگونه مانع شدند؟ و اگر موردی هم بوده تصمیم کمیته انطباق بر اساس قانون بوده چرا این را منتسب به شورا می دانید و یا اعلام می‌کنید باندهایی نمی گذارند؟
نظری در خطاب به عملکرد شهردار گفت: هرکسی را که خواستی به عنوان مشاور انتخاب کردی؟ هر کسی را که منتقد شورا بود و با شورا مشکل داشت به عنوان مشاور انتخاب کردی آیا این رانت نیست؟ با مشت آهنین با منتقدان برخورد می‌کنید از این اقدامات چیزی جز تقابل تراوش نمی کند.

آقای حسینی کشتی شهرداری را به گل نشاندید

این عضو شورای شهر همدان با بیان اینکه آقای شهردار کشتی شهرداری را به گل نشاندید اضافه کرد: اگر انتقادی می شود سریع با افراد برخورد می‌کنید و نکاتی را بیان می‌کنید که جزء تقابل از آن تراوش نمی کند، کشتی شهرداری را به گل نشانده‌اید و مدیریت را رها کرده‌اید، عدم مدیریت خود را منسوب به دیگران می‌کنید!
نظری با تاکید بر اینکه آقای شهردار بر مبنای عقل، منطق و تدبیر عملکرد خود را بیان کنید، گفت: آقای حسینی در چندین مورد از سنگ اندازی در روند اقدامات شهرداری سخن گفته‌اید به این تعبیر که جلوی فروش زمین را می‌گیرند ، چه کسی جلوی کار شما را گرفته است؟ یک بررسی انجام دهید و ببیند که در ۱۶ ماه خدمت خود بیشترین فروش را داشته‌ید!
وی با انتقاد از اینکه آقای حسینی گفته‌اید ۵ هکتار به فضای سبز شهر همدان اضافه شده است افزود: این پنج هکتار را را معرفی کنید و بگویید در کدام نقطه از شهر است شما دو مورد از پارک های فرامنطقه همدان را تعطیل کرده اید و در زمینه سرمایه گذاری یک مورد را ارائه دهید که سنگ اندازی کرده باشند.
رییس کمیسیون خدمات شهری شهرداری همدان در این تذکر خود به شهردار، ادامه داد: متاسفانه هدایت شما هم توسط نحله فرهنگی است ما با تو دلسوزانه همکاری و تعامل داریم اما عکس آن را عمل می‌کنید .
علی اکبر نظری خطاب به ریاست شورای شهر همدان گفت: لازم است به شهردار تذکر داده شود چرا که شهر را فشل کرده است، از شهریورماه سال جاری ما در کمیسیون خدمات شهری جلسات متعددی برای موضوع برف روبی تشکیل داده و مصوبات و صورتجلسه را به شهرداری اعلام کرده ایم دو روز برف بارید بعد از گذشت یک هفته هنوز مردم گرفتار برف هستند ما در قبال مردم وظیفه داریم و باید پاسخگو باشیم.
نظری با انتقاد از اینکه شما با همه مسئولین درگیر هستید حتی حق نیروهای شهرداری را تضییع کرده اید، افزود: تخصص‌ها را کنار گذاشته و می‌گویید تخصص نداریم! شما با علوم سیاسی متخصص شده‌اید؟ انگیزه را از نیروهای شهرداری گرفته ‌اید و نیروهای شهرداری منزوی شده‌اند با چهار هزار نفر نیرو می توان اقدامات بزرگی را انجام داد آبروی شورا را هم با این روش و منش برده‌اید.

چرا با منتقدان با مشت آهنین برخورد می‌کنید!

وی ادامه داد: متاسفانه با هر مسئولی که ارتباط برقرار کرده اید، وی را تخریب کرده‌اید از استاندار گرفته تا نماینده مجلس، ارتباط با مجموعه سازمان نظام مهندسی قطع شده است، چگونه می توانید کشتی شکسته را هدایت کنید چرا که این کشتی قطب‌نما می‌خواهد و قطب‌نما شاخص است و راه و مسیر را نشان می‌دهد؟ چرا با منتقدان با مشت آهنین برخورد می‌کنید!
نظری اظهار داشت: اعضای شورا انتقاد دارند و در تقابل با شهردار نیستند ما نیامده ایم علیه شما حرف بزنیم هدف ما خدمت رسانی به مردم و مطالبه‌گری است.
وی با بیان اینکه در بحث ارزش افزوده در ایران بعد از زاهدان آخرین شهر هستیم و دلیل آن عدم مدیریت و ارتباط شما با دستگاه های مرتبط است، یادآورشد: شهرداری همدان این همه ظرفیت باید در سرمایه‌گذاری و جذب پول غرق شود که اینگونه نیست شما باید عبرت بگیرید و به مشکلات را رفع کنید، نارضایتی مردم و اخبار روزانه در رسانه‌های مختلف حتی در بولتن شهرداری نیز گویای عملکرد ناقص شما است.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *