اظهارات شهردار مبنی بر عدم اجازه فروش ملک خلاف واقع است / نارضایتی‌ها و مشکلات کنونی از ضعف مدیر ارشد شهر است

اظهارات شهردار مبنی بر عدم اجازه فروش ملک خلاف واقع است / نارضایتی‌ها و مشکلات کنونی از ضعف مدیر ارشد شهر است

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری و مالی شورا با بیان اینکه اظهارات شهردار مبنی بر عدم اجازه فروش ملک خلاف واقع است، گفت: نارضایتی‌ها و مشکلات کنونی از ضعف مدیر ارشد شهر است.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، حمید بادامی‌نجات در کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری و مالی شورا با انتقاد از حضور شهردار در جلسات ایجاد کننده تنش و حاشیه با وجود بحران‌های موجود در شهرداری، اظهار کرد: شهردار را معاندین هدایت می‌کنند چراکه تک تک حرف‌ها و حرکات وی در راستای ایجاد تنش بین شهرداری با شورا، دستگاه‌ها و مردم است؛ این چه وضعیت مدیریت شهر است؟
وی با بیان اینکه خدا نگذرد از کسانی که این بلا را بر سر شهر آورده و نمی‌گذارند دفع شود، گفت: بعد از گذشت دو سال از عمر شورای ششم باید بنشینیم و تاسف بخوریم برای وضعیت شهر که ریل پیشرفت را متوقف کردند!
رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری و مالی شورای شهر همدان اظهارات شهردار مبنی بر عدم اجازه فروش ملک در جلسه دانشگاه بوعلی سینا را خلاف واقع دانست و بیان کرد: نارضایتی‌ها و مشکلات کنونی از ضعف مدیر ارشد شهر است.
بادامی‌نجات افزود: برابر تفریغ بودجه چهار، پنج سال سال اخیر، طی سال گذشته و امسال به نسبت سال‌های گذشته فروش ملک در شهرداری بیشتر بوده است.
وی با تأکید بر اینکه شورا وظیفه حراست از بیت‌المال و عدم اجازه به حراج گذاشتن آن را دارد، تصریح کرد: شاید اظهارات مذکور به دلیل آن بوده که سه چهار موردی که قصد حراج آن را داشتند، شورا این اجازه را به آنها نداد.
رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای شهر همدان ادامه داد: شورا باید جلوی خام فروشی و ارزان فروشی را بگیرد.
بادامی‌نجات با اشاره به موضوع فروش ارزان قیمت یک ملک توسط شهرداری خاطرنشان کرد: بر اساس نظر هیأت تطبیق، استاندار، مدیرکل دادگستری، دو تن از نمایندگان استان و شورای استان این ملک ارزان فروخته شده بود و باید جلوی اینگونه موارد گرفته می‌شد، آیا آقایان باید در اظهارات خود عنوان کنند نگذاشتند ما ملک بفروشیم؟
وی با بیان اینکه ادعای ایستادن در مقابل رانت را داریم و اینگونه اتفاقات در شهر رخ می‌دهد، یادآور شد: ملکی برای فروش گذاشته شده و در روز اتمام خرید اسناد، اطلاع‌رسانی آغاز و شهرداری بنر نصب می‌کند، این چه معنی دارد؟؛ آیا غیر از این است که بنا دارند، خردار خاصی ملک‌ها را بخرد؟
رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای شهر همدان اظهار کرد: مشخص است که شورا جلوی چنین اتفاقاتی می‌ایستد و اجازه نمی‌دهد این اتفاق بیافتد.
بادامی‌نجات گفت: شما که طی ۱.۵ سال گذشته حجم بار تامین منابع مالی در املاک و فروش ملک است اینکه در تفریغ بودجه، ۶ دوازدهم، ۸ دوازدهم و ۹ دوازدهم دروغ نیست و ۸ دوازدهم نشان می‌دهد به درصد بیشترین میزان فروش ملک را شهرداری در این بازه زمانی داشته است.
وی در توصیه به مدیران شهرداری بیان کرد: دوستان در گفتارشان صداقت داشته باشند، اینکه شورا را متهم به عدم اجازه برای فروش ملک کرده‌اند درست نیست و این موضوع جای تذکر دارد.
رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای شهر همدان افزود: تذکر اصلی اینجاست وقتی شورا از وظایف نظارتی خود غفلت می‌کند، شهردار را در استانداری به بدترین شکل تحقیر می‌کنند.
بادامی‌نجات با بیان اینکه قبول داریم از وظایف نظارتی خود عقب مانده‌ایم، تصریح کرد: اما هر کجا در بحث نظارتی ورود می‌کنیم ما را متهم به کارشکنی می‌کنند و به این دلیل و به اجبار ناچار به کاهش تذکرات شدیم.
وی به ابزار رسانه‌ای در دست شهردار اشاره کرد و ادامه داد: متأسفانه این ابزار رسانه‌ای آقایان در برابر تذکرات و انتقادها به بدترین شکل در فضای مجازی و رسانه‌های مربوط به آنها متهم، تخریب و توهین می‌کند، جای تأمل دارد که طی این ۱۶-۱۷ ماه گذشته چه اتفاقی افتاده است؟؛ هر کجا نقد کردیم تخریب شدیم و به بدترین شکل با آبروی افزاد بازی می‌کنند.
رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای شهر همدان خاطرنشان کرد: درآمدها که مشخص است، بنده رییس کمیسیون بودجه در سال آخر شورای دور پنجم بودم، کجا ما ۶۵۰ میلیارد تومان بدهی داشتیم، چرا باید تقصیر را بر گردن گذشتگان بیاندازیم، چرا به مردم دروغ می‌گویید؟
بادامی‌نجات عنوان کردن این رقم بدهی را سیاه‌نمایی و اقدامی به منظور سرپوش گذاشتن بر کارهای انجام شده توسط شهرداری دانست و یادآور شد: کجاست این عدد که این آقایان عنوان کرده‌اند؟
وی با بیان اینکه عنوان کردن اینگونه موارد برای توجیه ناکارآمدی خود آنهاست، اظهار کرد: قبل از شما ۱۰ ها شهردار شهر را چرخاندند و اتفاقاتی از قبل رقم خورده که اکنون درآمد آن برای شماست و درآمد ارزش افزوده شما چندین برابر شده است؛ شما نیز باید اقداماتی داشته باشید که برای آینده شهرداری درآمدهایی باشد.
رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای شهر همدان گفت: شهرداری شخصیت حقوقی دارد و همه ما می‌رویم و شهرداری می‌ماند؛ حرف‌های بی سند و مدرک در جامعه می‌چرخد و یک فعال هم نیست که سند این صحبت‌ها را از آنها بخواهد.
بادامی‌نجات با بیان اینکه رانت از سر و کول شهرداری بالا می‌رود، تصریح کرد: از دفتر شهردار تا سایر مناطق ستاد رانت وجود دارد و فقط آدم‌ها و تیم‌ها تغییر کرده‌اند و اینکه جلوی رانت ایستاده‌اند حرفی بیش نیست.
وی با اشاره به وضعیت نیروی انسانی در شهرداری و وارد کردن نیرو افزود: کشور شده است کشور دامادها و آقازاده‌ها که شهرداری هم از این موضوع مستثنی نیست و جا دارد اعضای شورا واکنش نشان دهند.
رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای شهر همدان بیان کرد: کار تمام شده را به نام خود تمام نکنید، هنر کرده و پروژه‌ای را شروع کنید تا بعد از شما افتتاح شود چراکه این کار درست است.
بادامی‌نجات با تأکید بر اینکه متأسفانه آقایان با این تفکرشان شهر را به قهقرا برده‌اند، ادامه داد: آقایان افراد کارآمد را به دلیل اینکه همفکر آنها نیستند کنار می‌گذارند و این وضعیت شهر شده است.

بادامی‌نجات در صحن شورا: حیاط خلوت‌ها را بهم زدند اما حیاط خلوت جدید درست کرده‌اند

وی در جلسه صحن شورا نیز در نطق پیش از دستور با بیان اینکه حیاط خلوت‌ها را بهم زدند اما حیاط خلوت جدید درست کرده‌اند، خاطرنشان کرد: چرا باید چهار هزار نفر نیروی ما در شهرداری زحمت بکشند و آخر ماه به جای حقوق به آنها وام بدهند، چه کسی می‌گوید شهرداری از ابتدای ماه حقوق داده است؟ اینها حقوق نداده‌اند، وام داده‌اند.
رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای شهر همدان یادآور شد: این سرشکستگی است برای من که این همه مشکلات، اتفاقات بد و غیره باشد و امروز جز شرمندگی برای مردم چیزی نداشته باشیم.
بادامی‌نجات با بیان اینکه طی سال‌های گذشته زحمات بسیاری در مدیریت شهری برای افزایش رضایت‌مندی شهروندان انجام شد، اظهار کرد: همه ما در قبال مردمی که با رأی آنها به شورای شهر راه یافتیم مسئول هستیم اما امروز این آقایان موجب افزایش نارضایتی و سقوط مدیریت شهری شده‌اند.
وی با تأکید بر اینکه نارضایتی‌ها و مشکلات کنونی از ضعف مدیر ارشد شهر است، گفت: مشکل از مدیران نیست چراکه همین مدیران طی سال‌های گذشته نیز کار می‌کردند و رضایت‌مندی حاصل شده بود.
رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای شهر همدان بیان کرد: چطور جلوی ورود نیرو به شهرداری را گرفته‌اید که یک نفر را به اسم سخنگو، یک نفر را به اسم مشاور و… وارد کرده‌اید؛ در شهرداری نباید سیاست دوگانه وجود داشته باشد.
حمید بادامی‎نجات با طرح این سوال که چه کسی پشت پرده این موضوعات است، افزود: با توجه به اتفاقات و اظهارات اخیر شهردار مشخص است که اعضای شورا اختیاری از خود ندارند؛ وضعیت شهر، شهروندان، دغدغه‌ها، نگرانی‌ها و انتقادات آنها عیان است.
وی با انتقاد از وضعیت عملکرد شهرداری در پروژه‌های عمرانی، برفروبی و حقوق تصریح کرد: چند وقت از بارش سنگین برف گذشته و کسی از شهرداری خود را موظف به ارایه گزارش به شورا ندانسته و این جایگاه و وضعیت شوراست.
رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای شهر همدان با بیان اینکه استانداری به مباحث مختلف مرتبط با حوزه شهری ورود می‌کند چراکه شورا به وظایف نظارتی خود عمل نکرده است، ادامه داد: تمام جمعیت ۶۰۰ هزار نفری شهر در این روزها دچار مشکل و مشقت شده‌اند.
بادامی‌نجات خاطرنشان کرد: به جز بنده ۱۰ نفر به شهردار فعلی رای مثبت دادند و طی این مدت هم هر طرح و درخواست مساعدت آنها نیز مصوبه دریافت کرده است.
وی با اشاره به اظهارات خلاف واقع شهردار، یادآور شد: اعضای شورا باید از جلسه تالار قرآن و توهین‌های شهردار به اعضا متوجه دروغ‌های وی می‌شدند.
رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای شهر همدان در پایان اظهار کرد: در موضوعات سرمایه‌گذاری نیز در شهرداری ترک فعل اتفاق افتاده است که این موضوع نیز قابل تامل است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *