نام گذاری یکی از معابر همدان به نام شهید فخری‌زاده

این پست رو به اشتراک بگذارید

نام گذاری یکی از معابر همدان به نام شهید فخری‌زاده

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای اسلامی شهر همدان در نطق پیش از دستور پنجاه‌ونهمین جلسه صحن شورا به قرائت بیانیه‌ای از سوی اعضای شورا در زمینه شهادت مظلومانه دکتر محسن فخری‌زاده، دانشمند عالی‌قدر انرژی هسته‌ای و دفاعی پرداخت.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛علی رحیمی‌فر در این بیانیه بر نام گذاری یکی از معابر اصلی شهر همدان به نام شهید دکتر محسن فخری‌زاده تأکید کرد.
متن بیانیه به شرح زیر است:
اینک که بار دیگر شاهد شهادت عارفانه مردی از تبار علم و تقوا و اهل ولایت دانشمند جلیل و بی‌بدیل در عرصه دانش ارزشمند هسته‌ای و دفاعی به دست ایادی محور عبری، وهابی و آمریکایی در ایران اسلامی مان هستیم، ضمن عرض تبریک و تسلیت به محضر شریف و شهیدپرور مردم ایران زمین و پیشگاه مقام معظم رهبری مدظله العالی، مواردی را عنوان می‌دارم.
اول؛ شهادت، خلعتی اعلا، خاص و منحصر به فرد است که تنها بر تن برترین بندگانی از بندگان خدا می‌نشیند و تلألو می‌یابد که شهیدگونه زیسته‌اند و این رمز ایشان در رسیدن به چنین مقام و مرتبت عظیمی است که در عرصه محشر تمام کاروان بشر به حالشان غبطه خورند و به مقام و منزلت شان رشک برند. آری شهیدگونه زیستند و در راه خدا به شهادت رسیدند چه به هر غربتی، چه به هر دردی، چه به هر اشک و آهی و چه به هر ابتلا و آزمایشی با خدا و خداگونه بودن رمز است، رمز شهادت، رمز شهید بودن، رمز شهید ماندن و رمز شهید شدن.
دوم؛ اگر چه موقعیت حساس خدمتی و فعالیت شهید بزرگوار فخری‌زاده اقتضا می‌کرد ملت شریف ایران در زمان حیات شهید گونه‌اش از شناخت نام و رسم او محروم مانند، اما اینک که خون مطهرش بر پرده غربت او در دنیا چنگ انداخته و کلام دوست و دشمن در معرفی عظمت و مرتبت عالیش جاری شده، آنچه در نظر عیان می‌گردد، این است که شهید بزرگوار شهادت را در زمان حیات مبارکش با جهاد و تلاش بسیار در عرصه خدمت صادقانه و عالمانه به این آب و خاک و مردمانش معنی کرد و به حقیقت متجلی ساخته است.
شهید فخری‌زاده که امروز به حق فخر ایران‌زمین است و نام عزیزش بر تارک این سرزمین تا ابد خواهد درخشید و به ما آموخت که بنده خدا باشید و جز برای خدا و رضای او کاری نکنید و بجز رضای او به چیز دیگری نیندیشید و جز به ریسمان محکم الهی به چیز دیگری چنگ مزنید و دو روزه شهرت و هیاهو و لذت از عالم را به آخرت و مقام وصل الهی و پاسخ گویی در محضر انبیا، اولیا و صدیقین ترجیح مدهید.
سوم؛ شایسته و نیکوست که امروز ما نیز به قدر توان و وسع مالی و معنوی و مسؤولیتی که در دست داریم و قطع یقین باید پاسخ گوی یکان یکان آن در محضر حضرت حق و مردم شریف ایران و شهدای عظیم القدر باشیم، برای معرفی سبک و سیاق و نهج زندگی این شهید عالی مرتبه و دانشمند بی‌بدیل در عرصه دانش با ارزش هسته‌ای هر آنچه ممکن است انجام و در طبق اخلاص و رضایت الهی نهیم و از این رهگذر ضمن ادای ذره‌ای از دین عظیم ایشان بر ذمه و گردنمان، زمینه ترویج فرهنگ جهاد و شهادت، تکریم علم و عالمان و الگوسازی صحیح و مبتنی بر هویت فاخر ایرانی و اسلامی را بالاخص در میان نسل جوان و نوجوان فراهم آوریم و از این رهگذر به پیام رهبرمان در بیانیه گام دوم انقلاب نیز در حرکت به سمت‌وسوی تمدن‌سازی عظیم اسلامی و ایرانی لبیک گفته باشیم.
از این‌رو پیشنهاد اینجانب و تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر همدان در حال حاضر نام گذاری یکی از شوارع اصلی شهر همدان به نام شریف و عظیم این شهید والامقام در اسرع وقت و نصب سردیس آن شهید در آن محل برای پاسداشت بیشتر از نام و آوازه ایشان است.
خداوند عاقبت همه ما را ختم به شهادت و خیر کند.

انتهای پیام/

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای اسلامی شهر همدان در نطق پیش از دستور پنجاه‌ونهمین جلسه صحن شورا به قرائت بیانیه‌ای از سوی اعضای شورا در زمینه شهادت مظلومانه دکتر محسن فخری‌زاده، دانشمند عالی‌قدر انرژی هسته‌ای و دفاعی پرداخت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *