تشکیل ساختار HSE در بخشهای مختلف شهرداری ضروری است

تشکیل ساختار HSE در بخشهای مختلف شهرداری ضروری است

رییس کمیسیون فنی عمرانی شورای شهر همدان گفت: تعیین رابط HSE در هر معاونت و منطقه شهرداری به منظور پیگیری سیاست‌های تعریف شده کمیته HSE، گام اول در پیشبرد اهداف این کمیته است.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، مهدی حیدری در جلسه کمیته HSE و با حضور اعضا با بیان اینکه طبق ماده ۵۵ قانون شهرداری، شناسایی و رفع خطر در محیط های شهری وظیفه شهرداری‌هاست و باید بودجه فعالیت‌های ارزیابی ریسک و شناسایی خطرات و اقدامات متناسب در بودجه سالیانه شهرداری دیده شود، اظهار کرد: باید بر اساس این بودجه ساختارها تعریف شود.
وی به نقش نظارتی و سیاست‌گذاری شورا اشاره کرد و گفت: شورای شهر نمی‌تواند در اجرا ورود کند و با توجه به این مهم باید نقش سیاست‌گذاری و نظارتی آن در نظر گرفته شود.
رییس کمیسیون فنی عمرانی شورای شهر همدان بیان کرد: تعیین یک رابط HSE در هر معاونت و منطقه شهرداری، گام اول در پیشبرد اهداف این کمیته است و این رابط‌ها موظف به پیگیری سیاست‌های تعریف شده کمیته HSE هستند.
حیدری کمیسیون فنی عمرانی را ظرفیتی خوب برای کمیته HSE برشمرد و افزود: حتی برخی موارد مطرح شده در کمیته به کمیسیون فنی عمرانی ارجاع و حتی مباحث ضروری‌تر در صحن شورا مطرح خواهد شد.
وی برگزاری همایش و کارهای اغنایی و آموزشی را از دیگر اقدامات خوب قابل پیگیری در کمیته HSE دانست و تصریح کرد: برگزاری همایش‌ها برای مجریان ذیصلاح ساختمانی کار انسجام بخشی خوبی است.
رییس کمیسیون فنی عمرانی شورای شهر همدان ادامه داد: پایش موارد از طریق گزارش‌های مردمی، استفاده از ظرفیت سامانه ۱۳۷ و برون‌سپاری بخشی از موضوعات نیز از دیگر اقدامات موثر در این حوزه خواهد بود.
حیدری در خصوص درخواست اعضا مبنی بر تشکیل دبیرخانه نیز خاطرنشان کرد: محدودیتی در تعریف دبیرخانه ذیل کمیته HSE وجود ندارد.
گفتنی است، در پایان جلسه اعضای کمیته فنیب HSE از پل غدیر بازدید کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *