رئیس جمهور پاسخگوی عملکرد ضعیف استاندار همدان در حوزه مسکن باشد

رئیس جمهور پاسخگوی عملکرد ضعیف استاندار همدان در حوزه مسکن باشد

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر همدان، گفت: ما از رئیس جمهور انتظار داشتیم مدیران دولتی در استان همدان از روی برادری و همکاری متقابل با دیگر ارگان‌ها رفتار کنند، اما اکنون شاهد این هستیم تلاش می‌کنند ضعف عملکرد خود را با زیر سوال بردن دیگران جبران کنند و به نظر می‌رسد این رویه با نگاه مردمی و انقلابی دولت آقای رئیسی در تعارض جدی است.


سعید حاجی بابایی در گفتگویی، افزود: در بحث مسکن ملی ابتدا در تیرماه ۱۴۰۱ موضوع ۶۸۰ هکتاری مطرح گردید که به علت معارضات زیاد با نامه وزارت راه و شهرسازی منتفی شد و سپس در آبان ۱۴۰۱ موضوع جذب هزار میلیارد تومان از وزارت راه و شهرسازی برای تملک اراضی توسط استاندار همدان مطرح می‌شود، که آن هم به نتیجه نرسید.
حاجی‌بابایی در این خصوص اضافه کرد: دی ماه ۱۴۰۱ استاندار همدان اعلام می‌کند مناطقی از شهر جورقان برای مسکن ملی شناسایی شده است که تاکنون خبری از کلنگ‌زنی اجرای این پروژه نیست!
وی ادامه داد: مساله بعدی پیگیری شهر حورا مبتنی بر نامه دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری کشور در بهمن ۱۴۰۱ بود که آن هم نیازمند تهیه طرح جامع و تفصیلی و تعریف عملکرد آن به لحاظ آمایش سرزمین بود که فعلا جهت بهره برداری و آماده‌سازی زمین به نتیجه نرسیده و در طول این مدت توافق با مالکین اراضی هم نتیجه عملیاتی به همراه نداشته است.
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به اینکه هم اکنون نیز در فروردین ۱۴۰۲ موضوع اختصاص اراضی ۱۴۰ هکتاری موسوم به باغ میوه برای مسکن ملی مطرح می‌شود، افزود: این اراضی از گذشته دارای مالکیت دولتی بوده است و علت تعلل دولت در عدم بهره‌گیری از این اراضی محل ابهام و سوال است که با توجه به مرغوبیت این اراضی مدیران استان باید پاسخ دهند آیا نمی‌توانستند در طول دو سال گذشته با ایجاد ارزش افزوده روی این اراضی چند برابر زمین در مناطق دیگر تملک کنند؟
سعید حاجی بابایی با انتقاد از اینکه حال مقصر به نتیجه نرسیدن مسکن ملی در طول این مدت متولیان اصلی این حوزه هستند یا دیگر ارگان‌ها، گفت: متاسفانه عملکرد ضعیف استاندار همدان در حوزه مسکن مشهود است.
حاجی‌بابایی با اشاره به تدوین طرح جامع شهری نیز اضافه کرد: در خصوص طرح جامع برخی از مدیران استان آدرس غلط به مردم می‌دهند و تمام مشکلات همدان در حوزه قیمت مسکن، اجاره‌بها، تامین زمین و غیره را به طرح جامع گره زده‌اند.
وی بیان کرد: کمیسیون شهرسازی شورای شهر کمک و تلاش زیادی برای اصلاح طرح جامع انجام داد اما نمی‌توانیم حرفهای خلاف واقع و غیر کارشناسی برخی مدیران را تحمل کنیم.
وی ادامه داد: واقعیت این است که مسکن ملی ارتباط چندانی با طرح جامع ندارد و اساسا تامین زمین جهت مسکن ملی در اختیار مدیریت ارشد استان است.
عضو شورای اسلامی شهر همدان در همین باره، افزود: مگر نه اینکه اراضی ۱۴۰ هکتاری که اخیرا از سوی مدیریت ارشد استان به امر مسکن ملی اختصاص یافته قبل از تصویب و ابلاغ طرح جامع شهر همدان در شورای عالی شهرسازی و معماری به نتیجه رسیده است؟ مگر تاکنون این اراضی در طرح جامع شهری توسط مشاور مطرح بوده؟
حاجی بابایی بیان کرد: به نظر می‌رسد افرادی که چنین اظهار نظرات دارند، یا شرح خدمات تیپ ۱۲ طرح‌های جامع و تفصیلی را اصلا ندیده‌اند و یا متاسفانه بجای رسیدن به درد مردم درگیر بازی‌های سیاسی شده‌اند!
وی در پایان سخنانش، تصریح کرد: حداقل انتظار ما از مدیران دولت در استان این است اگر اظهار نظری می‌کنند مبتنی بر واقعیات و مبنای کارشناسی داشته باشد نه آنکه با فرافکنی مردم را دلسرد کنند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *