ضرورت تقویت جایگاه همیاران محلات

کرباسیان

ضرورت تقویت جایگاه همیاران محلات

رئیس کمیسیون نظارت بازرسی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان بر ضرورت تقویت جایگاه همیاران محلات تاکید کرد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، مرتضی کرباسیان در جلسه کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورا افزود: همیاران محلات نمایندگان اهالی محلات هستند که به نمایندگی از آنها خواسته‌ها و نیازهای شهروندان در محله را با و مدیریت شهری در میان می‌گذارند.

کرباسیان مطالبات همیاران محلات را در دو حوزه عمرانی و فرهنگی بیان کرد و اظهار داشت: درخواست‌های همیاران محلات را در حوزه عمرانی اعم از آسفالت، ایجاد زمین چمن، پیاده روسازی و غیره و در حوزه فرهنگی برگزاری جشنواره‌ها، جنگ شادی، مسابقات ورزشی، محله‌ای و غیره می‌توان اشاره کرد.

وی اضافه کرد: در راستای ایجاد نشاط اجتماعی یکی از اقدامات مهمی که همیاران محلات در برگزاری مسابقات می‌توانند انجام دهند برگزاری ورزش‌های بومی محله‌ای مثل هفت سنگ، الک دولک و .. است که این بازی‌های بومی محله‌ای را می‌توانند با کمک شهرداری به صورت جشنواره برگزار کنند.

رئیس کمیسیون نظارت و بازرسی شورای شهر همدان به نقش همیاران محلات در افزایش مشارکت مردم درامورشهری را حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: وقتی اهالی محلات در خصوص تدوین یا پروژه‌ها از طریق همیاران محلات به شهرداری پیشنهاداتی می‌‎دهند این باعث افزایش مشارکت مردمی شده و متعاقب آن مردم در حفظ نگهداری اموال عمومی نیز حساس می‌شوند.

وی همچنین تقویت جایگاه مدیران فرهنگی اجتماعی مناطق را ضروری دانست و گفت: لازم است مدیران فرهنگی مناطق اقداماتی را در راستای پیشبرد اهداف این حوزه انجام دهند.

وی در این خصوص اضافه کرد: یکی از اقدامات لازم این است که آمار و اطلاعات مراکز فرهنگی در مناطق اعم از مدرسه، کتابخانه، سالن‌های ورزشی، امامزاده‌ها، مساجد و حسینیه‌ها را احصاء کنند.

کرباسیان ادامه داد: از دیگر اقدامات مدیران فرهنگی این است که باید جلسات مستمر به صورت ماهیانه با همیاران محلات با حضور مدیران منطقه، نواحی و اهالی منطقه برگزار کنند.

وی دیگر وظایف مدیران فرهنگی اجتماعی مناطق را پیگیری برگزاری جلسه با فرماندار شهرستان دانست و افزود: در این جلسه همیاران محلات می‌توانند مشکلات و مسائل عمرانی را که خارج از اختیارات مدیریت شهری است و در حوزه اختیارات سایر دستگاه‌های اجرایی است را با کمک فرماندار حل کنند.

وی اضافه کرد: مدیران فرهنگی اجتماعی مناطق جلساتی با مدیران مالی و فنی، معماری شهرسازی و مدیر منطقه برگزار کنند تا ضمن بیان خواسته‌های همیاران محلات، با موافقت مدیر مناطق و مالی درخواست‌های همیاران در بودجه سال آینده پیش‌بینی شود.

وی ادامه داد: مدیران فرهنگی اجتماعی مناطق باید با همکاری دبیرخانه همیاران محلات؛ دستورالعمل و شاخص‌های انتخاب همیاران نمونه را نیز تدوین کنند.

کاوسی‌امید: جشنواره همیاران نمونه محلات برگزار شود

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و فناوری اطلاعات شورای شهر همدان نیز در این جلسه به نقش موثر همیاران محلات در ارتقای فرهنگ شهروندی و افزایش مشارکت مردم درامورشهری اشاره کرد و گفت: شهرداری بیشترین همکاری را با همیاران محلات داشته و بودجه لازم را نیز برای این موضوع لحاظ کرده است.

اکبر کاوسی امید بالبان اینکه متاسفانه در توجه به همیاران محلات خلا ئی در شهرداری وجود دارد، اضافه کرد: می‌توان با توجه به آنها، همیاران محلات نمونه را با برگزاری جشنواره یا مراسمی معرفی کرد.

وی بر معرفی همیاران نمونه محلات تاکید کرد و اظهار داشت: معرفی موفقیت‌های یک گروه باعث تقویت و ایجاد انگیزه دیگر افراد نیز می‌شود لازم است جشنواره همیاران نمونه محلات برگزار شود.

کاوسی امید تقویت همیاران محلات ضروری دانست و اظهار داشت: حوزه بودجه و برنامه شهرداری در خصوص همیاران محلات خوب عمل کرده اما در حوزه اجرا عملکرد موفقی نداشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *