کنگره ۸ هزار شهید استان همدان در سطح کشور کم نظیر بود

کنگره ۸ هزار شهید استان همدان در سطح کشور کم نظیر بود

رییس شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه برگزاری کنگره ۸ هزار شهید استان در سطح کشور کم نظیر بود، گفت: امسال شاهد برگزاری برنامه ویژه در این راستا بودیم و فضای شهر معنوی و همراه با عطر شهدا بود.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، محمود مسگریان در جلسه ۲۴۴ صحن شورا با حضور سردار فرجی دبیر ستاد دومین کنگره ۸۰۰۰ هزار شهید استان و همراهان با اشاره به فرارسیدن دوازدهم آذرماه روز همه پرسی قانون اساسی جمهوری اسلامی، اظهار کرد: مردم با حضور در پای صندوق‌ها در این روز به قانون اساسی که ثمره خون‌های پاک شهدا بود رأی مثبت دادند.
وی با بیان اینکه در هیچ کشوری و هیچ کجای دنیا سراغ نداریم که نظام سیاسی حاکم بر یک کشور به همه‌ پرسی گذاشته شود، گفت: ۹۹.۵ درصد مردم به این قانون رأی تأیید دادند که این امر نشان دهنده دموکراسی واقعی و توجه به نظرات مردم است.
رییس شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: امروز بعد از سال‌ها نظام مقدس جمهوری اسلامی پابرجاست و می‌درخشد و این مهم مگر با منویات و هدایت‌‌های پیامبرگونه معمار کبیر انقلاب محقق نشده است.


مسگریان افزود: ریلی برای نظام جمهوری اسلامی ترسیم شده است که این ریل منجر به ظهور و قیام حضرت ولیعصر (عج) خواهد شد.
وی در ادامه با تبریک فرارسیدن سالروز جهانی معلولان تصریح کرد: در شورای دور ششم و شهرداری اقداماتی در راستای تسهیل رفت و آمد این قشر و مناسب‌سازی انجام شده است.
رییس شورای اسلامی شهر همدان ادامه داد: این قشر نیاز به توجه بیشتر در حوزه‌های مختلف دارند و باید خدمات ویژه به این افراد ارائه شود و شورا و شهرداری در این راستا گام‌هایی برداشته و این مهم تداوم خواهد داشت.
مسگریان در ادامه با تقدیر از فرمانده سپاه استان و دبیر کنگره ۸ هزار شهید استان، خاطرنشان کرد: امسال شاهد برگزاری برنامه ویژه در این راستا بودیم و فضای شهر معنوی و همراه با عطر شهدا بود.
وی برگزاری کنگره ۸ هزار شهید استان را در سطح کشور کم نظیر دانست و یادآور شد: امید است بتوانیم نسبت به مردمی که همیشه پای انقلاب و نظام بوده‌اند، خدمت صادقانه داشته باشیم.


سردار فرجی: بیشترین بار برگزاری کنگره بر دوش شهرداری و شورای شهر بود

دبیر ستاد کنگره ۸ هزار شهید استان همدان نیز با تقدیر از زحمات و تلاش‌های شورای شهر و شهرداری در برگزاری این کنگره، اظهار کرد: در این برنامه، مجموعه‌ای که بیشترین زحمت و بار بر دوش آن بوده شهرداری و شورا بود.
سردار مهدی فرجی با بیان اینکه اگر کمک مجموعه شهرداری نبود، نمی‌توانستیم برگزاری کنگره را انجام دهیم، گفت: عدد کمک شده از سوی شهرداری به کنگره قابل مقایسه با استان‌هایی همچون لرستان و اردبیل نیست.
وی حجم کارهای انجام شده طی دو سال گذشته با کمک مردم و مسئولان را منجر به برگزاری خوب کنگره دانست و بیان کرد: در هیچ استانی چنین کنگره‌ای برگزار نشده است و این امر با همراهی مجموعه شهرداری و شورای شهر محقق شد.

حجت‌الاسلام صفری‌افلاکی: صادر کردن سیره شهدا بهترین راه صدور انقلاب است

نایب رییس شورای اسلامی شهر همدان نیز با بیان اینکه اعتقاد وافری به حضور شهدا و ترویج سیره آنها دارم، اظهار کرد: معتقدم بهترین راه صدور انقلاب و هویت انسانی و اسلامی این است که بتوانیم سیره شهدا را در قالب کتاب، فیلم، مستند و… به دنیا و ملت‌ها صادر کنیم.
حجت‌الاسلام ناصر صفری‌افلاکی با بیان اینکه شهدا سرمایه عظیم معنوی هستند، گفت: جای تأسف دارد دستگاه‌های فرهنگی و وزارت ارشاد با وجود چنین سرمایه‌هایی، سوژه‌هایی را انتخاب کرده‌اند که نه تنها در راستای آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی نبوده بلکه بر خلاف این مسیر و آرمان‌ها حرکت بوده و جا دارد جبهه فرهنگی انقلاب، این نقیصه را جبران کند.
وی با تأکید بر اینکه سهم سریال و فیلم در حوزه شهدا، بیشتر از سایر روش‌ها می‌تواند در تمام لایه‌های جامعه اثرگذار باشد، بیان کرد: این آثار باید قابلیت انتشار در سایر کشورها را داشته باشد.
نایب رییس شورای اسلامی شهر همدان افزود: توزیع ۸۰۰ جهیزیه در بین نوعروسان از فعالیت‌ها و اقدامات خوب در متن برگزاری کنگره شهدا بود و اینگونه حرکات، کنگره را مردمی‌تر کرد.
صفری‌افلاکی این بیان رهبر معظم انقلاب که «همدان مرکز تمام ارزش‌های تمدنی کشور است.» تکلیف ما، مسئولان، مدیران و به ویژه مدیریت شهری را بیشتر کرده است، تصریح کرد: باید همه ما در این راستا حرکت کنیم.
وی ادامه داد: با توجه به این مهم جا دارد برنامه‌ریزی‌ها در برگزاری برنامه‌ها در شورا و شهرداری به گونه‌ای باشد که سنخیت با این قله را داشته و امکان الگو شدن در کشور را داشته باشد.


گفتنی است، در پایان این مراسم با اعطای لوح تقدیر و کتاب ابووهب از تلاش‌های اعضای شورای شهر و شهردار در برگزاری با شکوه کنگره ۸ هزار شهید استان همدان توسط سردار فرجی دبیر کنگره قدردانی شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *