نهم دی؛‌ نقطه عطفی در حماسه‌های تاریخ انقلاب اسلامی

این پست رو به اشتراک بگذارید

نهم دی؛‌ نقطه عطفی در حماسه‌های تاریخ انقلاب اسلامی

رئیس شورای اسلامی شهر همدان نهم دی‌ماه سال ۸۸ را نقطه عطف تاریخی در حماسه‌های تاریخ انقلاب اسلامی دانست.


به گزارش وابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، سید مسعود عسگریان در شصت و هفتمین جلسه صحن شورا ضمن تسلیت ایام سوگواری فاطمیه و گرامیداشت نهم دی اظهار کرد: حماسه نهم دی ماه، یکی از مهمترین حماسه‌های تاریخ انقلاب اسلامی است که برای همیشه در خاطرات انقلاب باقی می‌ماند تا درس بصیرت و دشمن شناسی و ولایتمداری برای نسل‌های آتی باشد.
عسگریان اضافه کرد: از زمانی که جریان فتنه در روز قدس و ۱۳ آبان سال ۸۸ بر شعار “مرگ بر اسرائیل” و “مرگ بر آمریکا” ضربدر کشید و اقدام به سر دادن شعارهای انحرافی کرد، تا هتک حرمت بزرگ‌ترین مقدسات مردم ایران خیلی طول نکشید و فتنه‌گران با هتاکی به امام راحل در ۱۶ آذر همان سال، قلب ملت ایران را به درد آوردند‌؛ اما وقتی کار به جسارت به خیمه اباعبدا…(ع) و هتاکی به روز مقدس عاشورا کشید، دیگر صبر ملت لبریز و آن حماسه تاریخی رقم خورد.
وی اظهار کرد: در حماسه نهم دی، ما با فراگرفتن آموخته‌های دینی در آن ایام توانستیم خط انقلابی گری را در جامعه اسلامی کاملا ترسیم کنیم و با نشأت گرفتن از منویات مقام معظم رهبری بر صراط مستقیم انقلاب حرکت کنیم و در بصیرت افزایی جامعه از پیشگامان باشیم.
وی همچنین با گرامیداشت نخستین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی اظهار کرد: امید است بتوانیم در خون‌خواهی از این شهید والامقام، از دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی و نیز امپریالیسم غرب آمریکای جنایتکار انتقام سخت را داشته باشیم.

کاوسی‌امید: دشمن با جنگ اقتصادی به دنبال ایجاد شکاف بین مردم و نظام است

سخنگوی شورای اسلامی شهر همدان اظهار کرد: تقارن ایام فاطمیه و یوم ا… ۹ دی‌ماه و سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی که ریشه شکل‌گیری مشترک و رمز آنها، بصیرت و هزینه شدن برای ستون اصلی خیمه اسلام یعنی ولایت است.
اکبر کاوسی امید در در نطق پیش از دستور صحن شورا اضافه کرد: دشمنان ایران اسلامی هر ۱۰ سال، در ایران اسلامی به دنبال فتنه بوده و هستند و در برهه‌هایی از جبهه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی و اقتصادی وارد می‌شوند و امروز با جنگ اقتصادی، از یک طرف با راهبرد افزایش قیمت اجناس و از طرف دیگر انبار کالاها و احتکار نظام‌مند به دنبال شکاف بین مردم و نظام هستند و در این بین برخی فریب خوردگان داخلی هم پیاده‌نظام اجرای این سیاست شوم دشمن شده‌اند.
کاوسی امید با بیان اینکه در همه این فتنه‌ها هدف منافقین داخلی مسلط کردن آمریکا بر این کشور بوده است، اظهار کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری خواب بازگشت آمریکا به این کشور تعبیر نخواهد شد.
وی همچنین ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت حضرت زهرا (س) ادامه داد: رسالت حضرت زهرا(س) دفاع از ولایت و بصیرت افزایی بود تا مردم حق را از باطل تشخیص دهند.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان افزود: مطالعه مکتب حضرت زهرا(س) و مرور اتفاقات فتنه ۸۸ تا یوم‌ا… ۹ دی‌ماه و شاخص‌های مکتب حاج قاسم سلیمانی مطلوب‌ترین بستر برای افزایش بصیرت مردم به شمار می‌رود.
کاوسی‌امید تأکید کرد: درخواست ما این است که مجلس شورای اسلامی و دولت با آگاهی از نقشه‌های شوم دشمنان یعنی استفاده از پاشنه آشیل ما و وابستگی بودجه کشور به نفت؛ بودجه سال ۱۴۰۰ را مبتنی بر کاهش وابستگی به نفت با وضع عادلانه، علمی و منطقی مالیات پیش‌بینی کنند.

 

انتهای پیام/

رئیس شورای اسلامی شهر همدان نهم دی‌ماه سال 88 را نقطه عطف تاریخی در حماسه‌های تاریخ انقلاب اسلامی دانست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *