ساماندهی سه راهی بلوار جانبازان اولویت باشد

این پست رو به اشتراک بگذارید

ساماندهی سه راهی بلوار جانبازان اولویت باشد

رئیس و تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر همدان با حضور در مسجد ابوذر با نمازگزاران و اهالی این منطقه دیدار و گفت‌وگو کردند.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، رئیس شورای شهر همدان در این دیدار گفت: فرصت خدمت را شهدای والامقام برای ما فراهم کردند و ما خادم مردم در شورای شهر هستیم و در همین راستا پاسخ به مطالبات قانونی شهروندان را وظیفه خود می‌دانیم.
محمود مسگریان افزود: شوراها مسؤولیت اجرایی ندارند بلکه صرفا وظیفه نظارت و پیگیری امور شهر در حوزه‌های خدمات شهری، عمرانی و غیره را بر عهده دارند.
وی گفت: ما اعضای شورای اسلامی شهر همدان موظف هستیم پیگیر درخواست‌ها و مشکلات مردم باشیم اما برخی از مشکلات ریشه‌ای است و نیازمند پیگیری، اعتبار و همراهی سایر دستگاه‌ها است.

وی با بیان اینکه شهرداری یک ارگان دولتی نیست و بودجه دولتی تعریف شده‌ای ندارد، گفت: شهرداری به عنوان بزرگ‌ترین دستگاه خدمات رسان خودکفاست و به صورت درآمد و هزینه اداره می‌شود که منابع مالی آن عمدتا توسط مردم پرداخت می‌شود و در حوزه‌های مختلف مدیریت شهری هزینه می‌شود.
وی با اشاره به اینکه تکالیف قانونی شهرداری حق مردم است، تصریح کرد: شهرداری موظف به خدمات دهی به مردم است اما همان طور که گفته شد، مردم در اداره شهر مشارکت دارند که انتظار می‌رود شهروندان در پرداخت عوارض نوسازی اهتمام بیشتری داشته باشند تا خدمات دهی شتاب بیشتری بگیرد.
رئیس شورای اسلامی شهر همدان ادامه داد: هزینه‌های مدیریت شهری بالا است اما با وجود محدودیت‌ها در منابع مالی، خدمات رسانی به مردم نقاط مختلف شهر در حال انجام است.
مسگریان با بیان اینکه اقدامات خوبی از طرف شهرداری منطقه چهار در این منطقه انجام شده است، گفت: لکه گیری آسفالت معابر، محوطه سازی، ایمن سازی و نوسازی وسایل بازی در بوستان باغ ایرانی، رفت و روب معابر وغیره را در این منطقه شاهد هستیم که سایر اقدامات نیازمند پیگیری شهروندان و استمرار خدمات دهی از سوی شهرداری است.
وی در خاتمه افزود: ساماندهی سه راهی بلوار جانبازان و ورودی این منطقه در اولویت قرار دارد و نیازمند نامه نگاری و همکاری دستگاه‌های متولی در این رابطه است که مطمئنا پیگیری خواهد شد و در حوزه برخورد قانونی با معتادان متجاهر نیز هماهنگی لازم با نیروی انتظامی انجام خواهد شد.

* شاکری: محوطه سازی و آسفالت معبر اصلی در دستور کار قرار دارد

مدیر منطقه چهار شهرداری همدان نیز در این دیدار گفت: در جهت حمایت از اماکن مذهبی، تعرفه عوارض جهت توسعه و گسترش مسجد ابوذر رایگان خواهد بود.
مجید شاکری افزود: آسفالت بخش عمده معابر لکه گیری شده و تنها چند کوچه باقی مانده است که تفکیکی آن‌ها بر عهده مالک است، که به محض تعیین تکلیف، آسفالت خواهد شد.
وی افزود: محوطه سازی و آسفالت معبر اصلی در دستور کار قرار دارد، همچنین در حوزه نظافت و رفت و روب معابر و جمع آوری زباله اقدامات مناسبی در حال انجام است که افزایش خواهد یافت.
وی بیان کرد: نوسازی وسایل بازی کودکان و نصب نرده در راستای رفع خطر در پارک ایرانیان انجام شده و در حوزه مباحث امنیتی نیازمند حمایت و هماهنگی با نیروی انتظامی هستیم.
شاکری افزود: بر اساس اولویت‌‌سنجی صورت گرفته و طبق بودجه مصوب، ساماندهی و خدمات رسانی به مناطق مختلف شهر در دستور کار قرار دارد.

کردکوی: مشکلات و درخواست‌های مردم منطقه احصا شده که نیازمند پیگیری است

یکی از اهالی کوی ابوذر نیز در این دیدار به نمایندگی از سایر ساکنین گفت: عمده مشکلات و درخواست‌های مردم منطقه احصا شده است که برخی از آنها در حوزه مدیریت شهری است و برخی نیز به سایر دستگاه‌ها مربوط است.
کردکوی افزود: طرح توسعه مسجد ابوذر، جالیز پیاده رو و آسفالت خیابان ابوذر، آسفالت کوچه‌های منطقه، ضرورت ایجاد فضای آموزشی در محله با توجه به افزایش جمعیت، جانمایی مخزن زباله، تعیین تکلیف سه راهی جانبازان و کاهش ترافیک در ورودی این منطقه، برقراری امنیت اجتماعی و فرهنگی در بوستان باغ ایرانی، چاره اندیشی در خصوص خط تاکسی و اتوبوس برای ساکنان منطقه، اجرای فضای سبز در زمین‌های بایر و دیگر موارد از مهمترین مطالبات و خواسته‌های ساکنین است که نیازمند توجه و حمایت جدی مسؤولان است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *