تسریع در راه‌اندازی سامانه شمسه

تسریع در راه‌اندازی سامانه شمسه

رییس کمیسیون نظارت و بازرسی شورای اسلامی شهر همدان بر تسریع در راه اندازی طرح سامانه شمسه توسط شهرداری تاکید کرد و گفت: لازم است مساعدت ها و کمک های مالی شهرداری به نهادها و انجمن ها و مجموعه ها بر اساس برنامه منظم و شفافی صورت پذیرد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان مرتضی کرباسیان در گفتگوی خبری، افزود: سامانه شمسه باید ساختار نظام‌مند و تعریف شده بر اساس شاخصه های معین برای مساعدت به مردم و تشکل‌های مردمی ارائه کند تا عدالت محوری در کمک های مدیریت شهری تحقق یابد.
وی با اشاره به محدودیت منابع مالی شهرداری، اضافه کرد: با توجه به درخواست مساعدت و کمک‌های مالی از شهرداری از طرف انجمن‌های خیریه موسسات مختلف قرآنی، فرهنگی، سمن ها، انجمن های حمایت از بیماران خاص، تشکل های مردم نهاد یا نهادهای مختلف باید این مساعدت‌ها از طریق سامانه شمسه انجام شود.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه منابع شهرداری محدود است بر این اساس شهرداری باید مساعدت های خود به مجموعه‌های مختلف را اولویت بندی کرده و در قالب لایحه به شورای شهر ارائه دهد.
این عضو شورای اسلامی شهر همدان در این خصوص اضافه کرد: بر این اساس اولویت مساعدت با مجموعه هایی خواهد بود که بتوانند علاوه بر کمک‌های شهرداری، کمک‌های دولتی و خیرین را نیز جلب کنند.
کرباسیان در این زمینه توضیح داد: به عنوان مثال اگر برای ساخت فرهنگسرا یا زمین چمن مصنوعی، کتابخانه، کانون فرهنگی هنری، حسینیه و مجموعه‌های فرهنگی اگر قرار است در محله ای ساخته شود در ساخت آن امر باید گروه‌ها یا عوامل مختلف با هم همکاری داشته باشند و چرا که شهرداری به دلیل محدودیت منابع مالی قادر به کمک و مساعدت تمامی این موارد نیست.
وی با بیان اینکه در مساعدت های شهرداری چهار گروه باید با هم همکاری داشته باشند، اظهار داشت: این گروه ها شامل، مساعدت و مشارکت اهالی محله در تامین زمین یا عملیات ساخت و اجرا، مشارکت دستگاه های دولتی مرتبط از جمله سازمان های ورزش و جوانان در ساخت سالن های ورزشی، جلب کمک از خیرین فعال عرصه های مختلف از جمله خیرین سلامت، خیرین مدرسه ساز، فعالان حوزه ورزشی و آسیب های اجتماعی و نیز کمک مدیریت شهری است.
کرباسیان اظهار کرد: موفقیت در فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در گرو این است که هر محله و انجمنی بتواند از مشارکت و مساعدت صنف خود کمک بگیرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *