نقش مؤثر نیروی انتظامی در ساماندهی دست فروشان و ایجاد پیاده راه های شهر

نقش مؤثر نیروی انتظامی در ساماندهی دست فروشان و ایجاد پیاده راه های شهر

سردار کامرانی صالح فرمانده انتظامی استان همدان به همراه معاونان و رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان میهمان شصت و هفتمین جلسه صحن شورای اسلامی شهر همدان بود.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، در این جلسه رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیروی انتظامی را مظهر اقتدار ملی و خدمت‌رسانی به اقشار مختلف مردم دانست و گفت: نیروی انتظامی مظهر اقتدار ملی و آیینه تمام‌نمای نظام بوده و مردم خدمت‌گزاران این عرصه را نماینده نظام می‌دانند و هر چه عملکرد مقتدرانه‌ای در راستای خدمت به مردم شاهد شویم، بیشتر موجبات جلب اعتماد شهروندان فراهم خواهد شد.
کامران گردان با اشاره به موفقیت‌های نیروی انتظامی، افزود: فرماندهی انتظامی استان همدان در خدمت‌رسانی به مردم شریف همدان موفقیت‌هایی داشته که از جمله نمونه‌های آن کسب رتبه‌های برتر در هفته ناجا، در کشفیات مواد مخدر و طرح استقبال از نوروز در سطح کشور است.
وی با بیان اینکه پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان در بحث اعمال قانون موفق عمل کرده است، اظهار کرد: کاهش تصادفات جرحی و فوتی برون و درون شهری همدان نشان از عملکرد ارزشمند و خوب مجموعه نیروی انتظامی است.
رئیس شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به الگو شدن همدان در امر ساماندهی دست‌فروشان و پیاده‌راه سازی در کشور، یادآور شد: مجموعه نیروی انتظامی در موفقیت همدان در زمینه ساماندهی دست‌فروشان و ایجاد پیاده‌راه‌ها نقش مؤثری داشته است.
گردان اضافه کرد: مدیریت شهری برای انجام وظایف خود به ویژه در ساماندهی دست‌فروشان و انتقال بخشی از آنها از پیاده راه بوعلی به اکباتان نیازمند همکاری دستگاه‌های اجرایی مرتبط از جمله نیروی انتظامی است.
وی ادامه داد: اعضای شورای اسلامی شهر همدان و شهرداری در تلاش‌اند تا مسائل اجتماعی را تا حد امکان با مصوبات خود لحاظ کنیم تا به مسائل امنیتی تبدیل نشود. وی افزود: در صحن شورای اسلامی شهر همدان هر مصوبه‌ای که مربوط به نیروی انتظامی بوده اعضای شورا همگی به این مصوبه رأی موافق داده‌اند چرا که این مصوبات در راستای آسایش و امنیت شهر و شهروندان بوده و نظر مثبتی است که اعضای شورای اسلامی شهر نسبت به نیروی انتظامی دارند.

*سردار کامرانی‌صالح: همدان از شهر‌های امن کشور است

فرمانده انتظامی استان همدان هم در این جلسه انتخاب کامران گردان به ریاست شورا را انتخاب شایسته و اصلح دانست و گفت: اعضای شورا و شهردار به نوعی همه کاره و مدیران شهر هستند، چراکه سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری‌های آنها در حوزه‌های مختلف بسیار اثرگذار است.
سردار بخشعلی کامرانی صالح اضافه‌کرد: همدان از امن‌ترین استان‌های کشور محسوب می‌شود و در این راستا از ۱۰ مؤلفه جرمی، ۵۰ درصد از میانگین کشوری پایین‌تر است.
کامرانی صالح با بیان اینکه پلیس جامعه محور و اجتماعی از جمله اولویت‌های امسال نیروی انتظامی در حوزه تعاملات مردمی است، افزود: در سال جاری ۷۶۰ هزار تماس با ۱۱۰ صورت گرفته است که این رقم نشان از اقبال بالای مردم از پلیس است.
وی افزود: در امر فرهنگ‌سازی و حوزه اجتماعی باید از ظرفیت‌های شهری برای اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم استفاده شود چرا که هزینه در این حوزه‌ها سرمایه‌گذاری است.
کامرانی صالح گفت: تأمین امنیت اصلی‌ترین وظیفه نیروی انتظامی است و بدون آن توسعه فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و… میسر نخواهد بود.
وی ضمن تشکر از اعضای شورا در زمینه تعامل خوب با مجموعه نیروی انتظامی و تدوین برنامه‌های اجتماعی اظهار کرد: در تصمیم‌گیری‌ها و سیاست‌گذاری‌ها اعضای شورا باید آینده‌نگر و کلان نگر باشند.
کامرانی صالح اجرای طرح ساماندهی دست‌فروشان گنجنامه با تدابیر شورا و اقدام شهرداری را ارزشمند دانست و گفت: این امر الگوی موفقی بود که صورت گرفت و باید سعی کنیم در امر ساماندهی دست‌فروشان الگویی در کشور باشیم.
فرمانده انتظامی استان همدان حاشیه نشینی را از معضلات جامعه امروزی دانست و گفت: باید علاوه بر ساماندهی این نقاط، از بروز حاشیه‌نشینی جدید جلوگیری شود و این نیازمند ایجاد ساختارهای مناسب است. وی در خصوص ساماندهی کارتن به دستان در هدایت مسافران در شهر برای اسکان، افزود: پلیس در این زمینه با میراث فرهنگی همکاری داشته و مقرر شده ابتدا این کارتن به دستان شناسایی شده و مورد ساماندهی قرار گیرد.
کامرانی صالح با بیان اینکه محله محوری در دستور کار ما است اضافه کرد: در امر ساماندهی وانت بارها باید موضوعات اجتماعی را در نظر گرفت و مدیریت خوب به این است که موضوعات امنیتی به اجتماعی تبدیل شود و در این راستا باید برنامه‌ریزی‌های مناسبی صورت پذیرد تا موضوعات اجتماعی تبدیل به مسائل امنیتی نشود.
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان هم در این جلسه از مجموعه نیروی انتظامی به عنوان همکاران شورا و شهرداری نام برد و افزود: نیروی انتظامی اقدامات خوبی را در عملکرد خود داشته و قابل تقدیر است.
اکبر کاووسی امید افزود:گشت زنی‌ها در شهر افزایش یافته به گونه‌ای که شاهد رشد امنیت در نقاط کمتر برخوردار شهر نیز هستیم.
وی به کارگیری نیروهای مردمی و مشارکت شهروندان در ایجاد امنیت شهری را از ضروریات دانست و گفت: لازم است در این امر از ظرفیت گروه‌های مردمی از جمله بسیج استفاده شود.

*قراباغی: ساماندهی دست‌فروشان با کمک نیروی انتظامی محقق می‌شود

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان هم امنیت استان را هر روز بهتر از دیروز دانست و افزود: مردم ما شاهد تغییرات در شهر هستند و این تغییرات را حس می‌کنند که اقدامات نیروی انتظامی در این زمینه قابل تقدیر است.
حسین قراباغی با اشاره به اینکه همدان به عنوان آزمونه گردشگری معرفی شده است، افزود: موضوع گردشگری همدان بسیار حائز اهمیت است و باید به این موضوع بیشتر پرداخته شود.
قراباغی اضافه کرد: لازم است با همکاری نیروی انتظامی به تثبیت وضعیت دست‌فروشان و ساماندهی آنها کمک کنیم.
وی همچنین به ظرفیت احداث و ایجاد پیاده‌راه‌ها در همدان اشاره کرد و یادآور شد: پیاده‌راه اکباتان ظرفیت است که به عنوان محور گردشگری محسوب می‌شود و می‌طلبد پلیس از نظر مباحث امنیتی در این زمینه بیشتر ورود پیدا کند.
وی همچنین فعالیت وانت بارها در شهر را یک معضل دانست و افزود: در این راستا باید تدابیری اندیشیده شود چراکه معضلات ترافیکی در معابر اصلی شهر دیده می‌شود و برای شهری مثل همدان که آزمونه گردشگری است نامطلوب است.
وی ادامه داد: فعالیت کارتن به دستان در جذب گردشگران نیز معضلی است که چهره شهر همدان را نامطلوب کرده است و از لحاظ آسیب‌های اجتماعی نیز باید مدنظر قرار گیرد که می‌طلبد با همکاری دستگاه‌های متولی از جمله نیروی انتظامی در زمینه ساماندهی کارتن به دستان اقدامات مناسبی صورت پذیرد.
سرپرست مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان هم اضافه کرد: زحمات نیروی انتظامی در شهر قابل تقدیر است و در بارش برف اخیر شاهد زحمات پلیس راهنمایی و رانندگی بودیم که کمک‌ها و انجام وظایف آنها قابل تقدیر است.
جواد گیاه‌شناس اضافه کرد: سعه صدر و رفتار خوب مجموعه نیروی انتظامی در تکریم ارباب رجوع و برخورد با مردم بسیار عالی بوده و ما به عنوان نمایندگان مردم در پارلمان شهری قدردان این زحمات هستیم.

رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان هم اضافه کرد: سلامت و امنیت دو حوزه پنهان در جامعه هستند که باید قدر آن را دانست که بخش امنیت را ما امروز مرهون زحمات مجموعه انتظامی هستیم.
علی رحیمی‌فر با بیان اینکه نباید مشکلات اجتماعی را ساده دید، افزود: پیشگیری از جرایم اجتماعی باید اولویت ما باشد و پلیس هم محدودیت‌هایی دارد که در بعضی مواقع نیازمند کمک دستگاه‌های اجرایی و دیگر ارگان‌هاست.
رئیس کمیسیون نظارت بازرسی و اداری شورای اسلامی شهر همدان هم گفت: داشتن شهری آباد نیازمند اتحاد و همدلی همگان است که در رفتارهای اجتماعی و فرهنگی همه باید با هم تلاش کنیم.
سید مسعود عسگریان به همکاری شورا و شهرداری با مجموعه نیروی انتظامی اشاره کرد و یادآور شد: لازم است نیروی انتظامی برای سال ۹۸ برنامه‌ها و سیاست گذاری‌های خود را جهت اعمال در امور مدیریت شهری به شورا ارائه دهد.
علی فتحی رئیس کمیسیون خدمات شهری شورا هم با اشاره به اینکه بعضی از نقاط شهر همدان به دلیل ایجاد پیاده راه‌ها تبدیل به ایستگاه‌های تاکسی و اتوبوس شده‌اند، افزود: شاهد تردد خودروهای شخصی در این نقاط هستیم که می‌طلبد نیروی انتظامی در این زمینه وارد شود. رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر همدان نیز با اشاره به جایگاه نیروی انتظامی و امنیت ایجاد شده در کشور یادآورشد: مؤلفه‌هایی همچون روحیه ایثار و شهادت در مجموعه نیروهای انتظامی و نیز نحوه نگاه جامعه ما در کشور از عوامل موفقیت نیروی انتظامی و وجود امنیت در کشور است.
نرگس نورالله زاده اضافه کرد: تفاوت جامعه ما با کشورهای دیگر در نحوه مبانی نظری ماست چرا که هرجا اعتقادات دینی افزایش یابد به دنبال آن کاهش جرایم را خواهیم داشت.

 

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *